Skocz do zawartości

Modlitwa do Anioła Stróża.


deleteduser45

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia, zobaczcie, jaka ta modlitwa jest piękna i prosta. Kiedyś modliłem się ją z przymusu, gdy musiałem odmawiać modlitwy jak byłem mały. Był jakiś czas, gdy nie odmawiałem żadnych modlitw, aż do teraz, gdy nie przypomniałem sobie o tym, że jest możliwość, iż nad każdym z nas czuwa pewna istota, która nas chroni. Teraz dopiero zrozumiałem sens tej modlitwy. Ja kiedyś przeżyłem wypadek samochodowy, uderzył w nas tir, samochód w 70% skasowany, ja i moja siostra wyszliśmy z tego bez najmniejszej ranki. Wiem, że ktoś miał nas w opiece. Modlitwa do Anioła Stróża:


Aniele Boży, stróżu mój,
Ty zawsze przy mnie stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy
Bądź mi zawsze ku pomocy,
Strzeż duszy, ciała mego,
Zaprowadź mnie do Żywota Wiecznego.


Amen. 

Edytowane przez Niepowtarzalny
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic nie mam wierzących, jeżeli to komuś pomaga w życiu to dlaczego nie. Jedynie fanatyzmu religijnego i dziwnych zabobonów nie toleruję. Zdewociała ciotka mówiła kiedyś, mojej matce żeby poddała mnie egzorcyzmom, bo padaczki dostałem dlatego, że się od boga odwróciłem i szatan mnie opętał. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niepowtarzalny

Pamiętaj również, że modlitwy można modyfikować, wiele z nich zostało specjalnie pozmieniane.

Ojcze nasz na przykład jest zmienioną modlitwą.

Tutaj na poczekaniu wymyśliłem własną modlitwę spójrz - można jej użyć przed pójściem spać.

 

"Wielki alchemiku wewnątrz mnie, który operujesz wszystkim co jest, dziękuje Ci za każdą możliwość wzięcia oddechu, za każdą rzeczy która mnie spotkała. Jesteś wspaniały/wspaniała rozumiem i pamiętam, że skoro Ty jesteś wspaniały to moim zadaniem jest tą wspaniałość naśladować. Pamiętam, że Ty jedynie pragniesz tego byś mógł się wyrażać prze zemnie i emanować swoją doskonałością i mądrością oraz obfitością na wszystkich ludzi.

Dziękuje Ci za wszystko, za kota, za rodzinę, za zdrowie, za to, że mam sprawne wszystkie kończyny, prześlij wszystkim których dziś spotkałem swoje błogosławieństwa i spraw by wrogowie okazali się przyjaciółmi.

Dziękuje Ci obecność wielkiego Boga wewnątrz mnie za wszystko.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niepowtarzalny

Nie ma problemu, ja też nie mam już lajków :D 

Pamiętam, że Jezus opisywał iż ojcze nas zostało z preparowane i nigdy nie miało być bezmyślnie mechanicznie powtarzającą się regułką.

Mniej więcej jakoś tak to brzmiało.

 

"Ojcze wewnątrz mnie dziękuje Ci, że jesteś we mnie.

Bądź wola Twoja jak i wewnątrz tak i na zewnątrz. "

 

Dalej niestety nie pamiętam ale nic nie było o winie.

 

P.S Szukałem tej modlitwy oryginalnej Jezusa ale nie mogę cholera znaleść, jak znajdę to wkleję.

 

Tutaj dodam jako ciekawostkę z jednej z moich ulubionych książek mistrzów dalekiego wschodu.

 

https://zapodaj.net/afdcf23adc33e.jpg.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sonic napisał:

Chociażby siłę do przezwyciężania problemów. Wiarę, że istnieje moc sprawcza która może nam pomóc.

 

A tak żeby zakończyć Twoje żałosne uszczypliwości:

W jaki sposób modlitwa daje siłe?

 

Czy to wpływa na człowieka dobrze, że liczy na pomoc od mocy sprawczej?

 

Ja zadaje pytania, nie są uszczypliwościami i nie są one żałosne.

 

Co do audycji o Bogu, o ezoteryce itp z Markiem akurat się nie zgadzam.

Edytowane przez Bronisław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronisław może i z punktu rozwoju nie wpływa ale pomaga w trudnych chwilach. Lepiej żeby ktoś się modlił niż szukał pocieszenia w używkach chociażby.

 

Druga sprawa uważam, że wiara i modlitwa jest wspaniała rzeczą gdy odchodzimy z tego świata. Dlatego wielu się nawraca przed śmiercią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bronisław

 

Po prostu podziękuj sile sprawczej, która pompuje krew w Tobie. Podziękuj za każdą miłą chwilę. A najlepiej za to co faktycznie dało Ci wiele radości. Zrób to ze serca nie na odchamienie tylko w spokoju. Tu nie chodzi o religijność tylko o od cementowanie Twojej postawy.

Poświeć 3 min na wdzięczność dla stwórczej siły przed zaśnięciem. Bardzo możliwe, że odczujesz przyjemne stany jak za drugim lub trzecim razem :)

Pamietaj, że mówiąc do roślin miłe rzeczy rosną fajnie a gdy będziesz jej ubliżał słał negatywy uschnie.

Robili takie eksperymenty w Kalifornii i coś jest na rzeczy.

Nie mówię, że masz wierzyć w boga z wielką brodą bo to nonsens ale po prostu podziękuj sile kreatorowi tych wszystkich dóbr z których korzystasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sonic napisał:

pomaga w trudnych chwilach

To tylko przerzuca odpowiedzialność na jakieś siły, które chcielibyśmy, aby istniały.

13 minut temu, Sonic napisał:

szukał pocieszenia w używkach chociażby.

Właśnie modlitwa to szukanie pocieszenia, tak samo jak używka. Ucieczka od rzeczywistości. Zamiast pogodzić się z czymś i szukać rozwiązań to zrzucamy odpowiedzialność na "kogoś" lub myślimy, że samo coś się zmieni bez naszej ingerencji.

 

18 minut temu, Sonic napisał:

uważam, że wiara i modlitwa jest wspaniała rzeczą gdy odchodzimy z tego świata. Dlatego wielu się nawraca przed śmiercią. 

Czemu tak uważasz? I czemu wielu ludzi się nawraca?

 

12 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Po prostu podziękuj sile sprawczej, która pompuje krew w Tobie. Podziękuj za każdą miłą chwilę. A najlepiej za to co faktycznie dało Ci wiele radości.

Nikomu nie mam zamiaru dziękować, bo to, że tu jestem i jaki jestem to przypadek. 

A tym bardziej komórkom w moim organizmie nie będę dziekował.

Nie widze w tym żadnego sensu.

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Bardzo możliwe, że odczujesz przyjemne stany jak za drugim lub trzecim razem :)

Wole fajnej muzyki posłuchać i powiem Ci, że lepszy stan wtedy odczuje.

 

20 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Pamietaj, że mówiąc do roślin miłe rzeczy rosną fajnie a gdy będziesz jej ubliżał słał negatywy uschnie.

Taaa ?????? 

21 minut temu, SzatanKrieger napisał:

kreatorowi tych wszystkich dóbr z których korzystasz.

Nie wierze w kreatora itp. Wiec szkoda mi czasu na dziękowanie mu za coś ?? 

 

Tym bardziej, że nawet jeśli by istniał kreator czy Bóg co stworzył ten nieidealny świat to napewno nie chciałby, aby tak primitywna osoba, którą stworzył oddawała mu cześć, a gdy by tego nie robiła to by ją karał itp. 

 

To była by straszna głupota. Całkowicie nielogiczna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.