Skocz do zawartości

Czy szef to zawsze ch... ?


viko

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nawet nie chodzi, aby być wielkim biznesmenem harującym po 20 godzin dziennie. Tylko mieć mały biznesik, dodatkowy dochód rzędu 3000 netto (nawet na czarno, chyba skarbówka nie powinna sie przyjebac do takich kwot??) miesięcznie internetowy typu jakis blog, sklepik na allegro, robienie stronek jako freelancer na 2-4 godz max dziennie w razie jak szef zacznie januszowac to mu bez skrupułów powiedzieć bye bye, bez obawy o stratę dochodów, da sie tak Bracia w tym kraju?? 

 

Ja to mam pecha do szefów, musze sie ciagle upominać o swoje dlatego, mysle i działam nad czymś swoim nawet małym.

Edytowane przez BrightStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej mam zleceniodawców. Dość długo szukałem uczciwych ludzi, ale w końcu znalazłem. Współpraca długoterminowa. 

 

Uważam, że trzeba po prostu szukać, aż do skutku. Pracuję teraz z ludźmi, że jak mówi 100% to jest faktycznie 100%, a nie chuj ci w dupę. Sam również działam na podobnej zasadzie. U mnie 100% to jest 100%. Oni mnie doceniają za to, ja ich. 

 

Szefa chuja ma się tylko i wyłącznie na własne życzenie. Nie podoba się, szukasz dalej. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, IgorWilk said:

Miałem kiedyś propozycję wspólnej imprezy z szefem. Odmówiłem osobiście.

Ja też miałem, i też odmówiłem i to był wielki błąd. Nikt mi nie kazywał się spoufalać, tylko dołączyć do rytuału. Każdy ma swoje zdanie na temat, ja swoje zasadniczo podtrzymuję. Wiadomo, że są czynniki obiektywne, które mają wpływ na decyzję ale wciąż trzeba myśleć perspektywicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mac napisał:

Szefa chuja ma się tylko i wyłącznie na własne życzenie. Nie podoba się, szukasz dalej. 

Otóż to. Dlatego ja mam zasadę jak gdzieś pracuje staram się nie narzekać, bo jak to wygląda z boku pracujesz u kogoś i narzekasz to czemu tam tkwisz ?. A dziś sporo osób narzeka a tkwią w pracy kilka lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, najgorzej w Pl jest pracować z szefem kobietą. Wystarczy że Cię nie polubi i nieważne co i jak, twe dni są policzone. Facet jest inny, nawet po zgrzytach możliwa jest współpraca. Chociaż są i faceci, którzy wykazują cechy kobiece odnośnie pracy.

Edytowane przez Les
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w pracy się pracuje. Głównym zadaniem pracy jest dostarczanie produktów/usług. Szef ma nadzorować i organizować proces. Pracuje się z ludźmi. Ludzie mają to do siebie,że nie czują dystansu. To,że idzie się na zabawę czy opowiada dowcipy nie znaczy,że można zaniedbać obowiązki. Mało kto potrafi grzecznie i asertywnie bronić swoich granic i trzymać w ryzach resztę.

Dlatego łatwiej być chujem. Nie wychodzi to dobrze długofalowo ale cóż jakoś trzeba sobie radzić.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, ja ze swojej perspektywy specyficznej pracy w zamkniętym środowisku facetów wyrażę swoją opinię. Jestem oficerem na statkach obsługi morskich pól naftowych. Pracowałem z szefami z wielu krajów. Najmniej miłe wspomnienia mam w stosunku do naszych rodaków niestety. To jeżeli chodzi o kierownicze stanowiska. Jeśli chodzi o współpracowników, to myślę, ze traktować Ciebie będą tak jak Ty traktujesz ich.

 

Jeśli chodzi o inne narodowości, to myślę, że w największej mierze zależy od charakteru danej osoby. Wiadomo, że są jakieś zaszłości historyczne, ale można je obrócić w żart, albo choć próbować to zrobić.

Najlepiej i najgorzej równocześnie wspominam osoby z UK. Jeden był złamanym fagasem i zakompleksionym głupkiem, a inni naprawdę zdrowo rozsądkowo myślącymi przyjacielskimi osobami.

 

Reasumując, moje zdanie jest takie, ze jak grasz tak masz. Ja jadę do pracy bo podpisałem umowę za określoną sumę pieniędzy. Skoro akceptuję wynagrodzenie, zasady zatrudnienia itp. a w umowie jest dopisek, ze mam szczekać jak pies, to będę szczekał jak pies...I będę pracował odpowiedzialnie, a wtedy tylko chorzy psychicznie ludzie mogą zajść za skórę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.