Skocz do zawartości

PiS i ich miłość do Ukraińców.


Rekomendowane odpowiedzi

Just now, trop said:

Tu nie chodzi o pochodzenie społeczne czy jakieś tam tylko o historie którą pamiętają jeszcze żyjący ludzie a nie wyjeżdasz mi @Les z Gdowem bodajże rok 1846.

 

NIGDY NIE BĘDZIEMY BRAĆMI Z NIMI.

 

A u nas jeszcze ludzie powtarzają, jak Upiór Galicyjski szalał. Tu nie chodzi o pochodzenie, tylko autentycznych ludzi, którzy jeszcze 100 lat temu śpiewali pieśni jak rżnęli szlachtę. A ich potomkowie tu są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trop, no chyba jasno widać, to ukrainiec jakiś. Oburza się chlopina jakby mu ktoś obiad zjadł ?

Ale abstrahując od Ukraińców. Na jesieni rząd ma rozmawiać i ustalać jakieś wstępne porozumienia z rządem Filipin. Z racji, że ukraincy traktują nasz kraj jako kraj tranzytyowy, będą ściągać filipiczykow ? Ja pierdole, to przechodzi ludzkie pojęcie przecież ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, trop napisał:

Wkroczyli po południu na odsiecz mordowanej wsi i znależli trójke polskich dzieci przybitych do drzewa,a raczej naokoło drzewa z rozprutymi brzuszkami.Znam kilkadziesiąt takich historii od świadków.Niestety,wielu już nie żyje...

Tego w filmie nie pokazali...
Nie znam drugiego takiego narodu, który byłby zdolny do takich rzeczy ? w niby cywilizowanym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AR2DI2 napisał:

Pozostałych dwóch jest tutaj na lewych papierach. Wiesz co mówią o języku polskim? Że to zapożyczony język z...ukraińskiego. A Polska w większości była kiedyś ukrainą. 

To co tu opisałeś to niezły przykład autentycznej ukraińskiej mentalności - tej, o której nasze media nas nie informują.

 

W tych ludziach jest takie chore poczucie, że im się wszystko należy, wszystko jest tak naprawdę ich - a jeżeli akurat nie jest, to jest to efekt podłości i niesprawiedliwości, a oni mają prawo to odebrać.

 

Wielu Polaków tego nie rozumie, wydaje im się to czymś mało realnym - ale Ukraińcy mają taką mentalność, nawet jeżeli z punktu widzenia naszej kultury jest do dziwne i niezrozumiałe. Oni są w tym podobni do spokrewnionych z nimi Rosjan, którzy też mają taką mentalność "megalomańsko-złodziejską-rozbójniczą". Rosjanie mają coś takiego, że napadają na innych, rabują, gwałcą, etc, a potem jeszcze mówią, że oni są szlachetnymi bohaterami i są najlepsi na świecie - Ukraińcy mają podobną mentalność, tylko obecnie i historycznie mniej siły, żeby to pokazać.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, typiarz napisał:

Na jesieni rząd ma rozmawiać i ustalać jakieś wstępne porozumienia z rządem Filipin. Z racji, że ukraincy traktują nasz kraj jako kraj tranzytyowy, będą ściągać filipiczykow ? Ja pierdole, to przechodzi ludzkie pojęcie przecież ?

Pojawiały się tutaj na forum  głosy,  o rzekomej zajebistości filipinek, jako wspaniałych kandydatkach na żony i kochanki, więc nigdzie nie trzeba będzie po nie jechać, same przyjadą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/zarobki-ukraincow-w-polsce-analiza-personnel-service/50r41kr

 

Koszty ponoszone na utrzymanie w Polsce ukraińskich pracowników nie są wysokie dzięki benefitom oferowanym przez pracodawców. A te są atrakcyjne. Połowa Ukraińców pracujących w naszym kraju ma zapewnione mieszkanie, a co trzeci wyżywienie. Na trzecim miejscu najczęściej oferowanych benefitów znalazł się transport do pracy – 28 proc. wskazań, podobna liczba pracowników ma darmowy internet – 27 proc.

 

75 proc. Ukraińców w Polsce zarabia powyżej 2,5 tys. złotych netto miesięcznie, a 15 proc. deklaruje kwotę powyżej 3,5 tys. zł miesięcznie. Analizy Personnel Service potwierdzają, że Ukraińcy zarabiają tyle samo lub czasami nawet więcej, niż Polacy na analogicznych stanowiskach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HodowcaKrokodyli Mam dokładnie takie same wnioski. Zawsze muszą wyjść te ich krzywdy urojone, miałem kiedyś znajomego ukraińca na studiach, dawno to już było z 7 lat temu i on tak samo, nie uczył się bo wychodził z założenia że i tak zda, jak przyszła sesja to oczywiście niczego nie zdał i od razu krzyk i płacz że to dyskryminacja, do dziekana nawet latał.

To co opisałeś to ich modus operandi, mają od dziecka kładzione do tych pustych głów że polak to pan i wyzyskiwacz i tak żyją w tej nienawiści.

Przypomina mi to trochę czarnych z USA z ich wiecznym pokrzywdzeniem. Tylko czekać aż u nas zacznie się shaming polaków i marsze przeciw PolishPrivilege.

 

To co się dzieje w wawie to jakaś paranoja, jest ich coraz więcej, za każdym wyjściem w domu spotykam ukraińców. To się nie skończy dobrze. Może w mniejszych miastach tego tak nie widzicie ale tutaj jest ich sporo.

 

Znajomy mi mówił niedawno że na przyszły rok jest szykowany pakiet zmian w ustawodawstwie umożliwiający przybyszom łatwiejsze zakładanie i prowadzenie działalności w Polsce, z tego co wie to będzie miało to kształt zbliżony do ustawy Wilczka. Znajomy to urzędnik.

Sami widzicie, Polak w tym kraju jest sukcesywnie spychany do roli obywatela drugiej albo i trzeciej kategorii. A te gadki o tym jak to ukry przyczynią się do wzrostu gospodarczego i większego dobrobytu to można między bajki włożyć bo większość z nich i tak robi w korpo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Les nie odpowiedział na pytanie jakiej narodowości jest :P ale nie musiał bo od razu widać że Ukr, albo jakieś silne związki genetyczne z tym padłem ze Wschodu, po czym poznałem? że jak przychodzi co do czego to tchórzy, jak typowy Ukrainiec, bohater do kobiet, starców i dzieci a jak Rosjanie najechali to spierdolili do tej ''Pańskiej'' Polski, widocznie pasuje wam taka rola jak niewolnik wobec Lacha i doskonale się w niej odnajdujcie :P bo już dwie bańki pękły :P

Edytowane przez The Motha
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perun82, z tymi mieszkaniami jest tak, że Polaków wywalaja I ukraincow tam pakuja. Oczywiście chodzi o prywatne domy czy mieszkania. Z tego jest dobra kasa. U mnie w mieście jeszcze kilka lat temu dużo lokali użytkowych stało pustych, a teraz wszytsko zaadaptowane na pokoje mieszkalne. Wynajem mieszkań kwitnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj w saunie jeden Ukrainiec opowiadał, że podobno sporo kasy państwo od nich ciągnie. Jakiś ZUS jest wysoki, a za sam wniosek o kartę stałego pobyty 500 zł, a jak się spóźnisz jeden dzień z przedłużeniem wizy to w kajdany i nara do siebie. A skoro w zusie kasy nie ma, to co się dziwić, że ściągają Ukraińców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.