Skocz do zawartości

Pier**** nie robię.


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie wyjazdu i pracy za granicą: zależy co będziesz chciał tam robić w sensie jakiej pracy szukasz plus oczywiście jakie państwo co wiąże się z językiem. Wyjazd myśle, że zawsze spoko do pracy oczywiście o ile to nie jest obóz pracy, a w miarę normalna robota. 

 

Czy zakładałbym po powrocie firmę w Polsce? Nie wiem, ale bardzo BARDZO, ale to k.. BARDZO zastanawiał ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, lxdead said:

to czeka go najwyżej kilka lat survivalu

No tak, lepiej bym tego nie ujął. To jest kur... skandal, że ludzie pracują i utrzymują nierobów. Pojawia się pińset plus i inne takie, to skąd mają uzbierać jak nie od nas samych? To jest dopiero fajny układ. Skurwsysyństwo moim zdaniem ale jednak ktoś dobrze to zaplanował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, The Motha napisał:

Ciekawe ile taki system pociągnie...?

W UK child benefit istniał jeszcze w latach 70-tych, widzisz, żeby UK upadło?

 

2 godziny temu, Carl93m napisał:

To państwo (nie mylić z narodem) to jest jest kurwa istny kołchoz.. 

Nie, nie jest żaden istny kołchoz, tylko jesteś młody, bez doświadczenia, bez wykształcenia konkretnego, bez udowodnionych umiejętności. Też byłem na Twoim etapie i też zarabiałem mniej niż teraz. W Polsce obecnie zarabia się już zaledwie 2x mniej niż w UK (1189 euro) - przypominam, jeszcze dobre z 10-15 lat temu zarabiało się 4x mniej. Tak samo jeśli chodzi o siłę nabywczą, mamy ją minimalnie LEPSZĄ niż w UK. To są wszystko fakty, a wiele razy dawałem linka z badaniami EUROSTATU na potwierdzenie swoich słów.

 

Od czasów rządów PIS wzrost długu zmalał OGROMNIE. Wcześniej za PO było to nawet 30% rok do roku, obecnie jest to prawie bez wzrostu, śladowe procenty.

 

Mówiłeś swego czasu, że uczyłeś się programowania. Nie poszedłeś na informatykę, nie skończyłeś nic informatykopodobnego - kogo więc winisz za swoje wybory? Państwo? W UK ktoś bez większego doświadczenia i skilla też zarabia marne 1200 funtów - co to jest? To życie od pierwszego do pierwszego. Ba i to często przez agencję bez stałej umowy.

Tak wygląda świat więc nie wiń partii rządzącej ani Państwa Polska za swoje niewłaściwe wybory.

 

Poradziłbym Ci dalej uczyć się programowania i pójść na dwuletnią podyplomówkę z programowania np aplikacji webowych - to będzie dobra dla Ciebie droga. Będziesz miał i papier i umiejętności. 2 lata dla Ciebie, 25-letniego faceta to jest pryszcz.

 

Tak btw. ja po skończonym licencjacie miałem 23 lata i postanowiłem, że pójdę na inżynierkę z informatyki - dodatkowe 3,5 roku, do tego kończyłem magisterkę zaocznie. Ciągnąłem dwa kierunki i jeszcze pracę. Ostatnie studia, czyli inżynierkę skończyłem jak nietrudno policzyć, w wieku już 27 lat. Czyli tylu ile Ty będziesz miał jakbyś poszedł na taką podyplomówkę.

Da się? Ano kurwa się da, najbardziej mnie wkurwia takie polaczkowate zawodzenie na Państwo na wszystko - po prostu weź się do roboty i walcz. Do tego doszło, że ktoś z internetu musi Ci podawać rozsądne pomysły co ze sobą zrobić, bo kurwa dla Ciebie nic się nie da.

Edytowane przez arch
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią Polaczków w chuja i tyle w temacie.

  1. Dadzą 500 zł na dziecko, a odbiorą 700 zł.
  2. Powiedzą, że płacimy jedne z najmniejszych podatków w Europie (co jest prawdą jeśli chodzi o sam PIT 18%), ale zapomną dodać, że kwota od podatku w Polsce to jedynie 3091 zł :D ,a w Anglii pomimo 20% podatku PIT kwota wolna od podatku to 11 850 funtów, czyli około 57 tys. złotych. Nikt się tym nie interesuje, bo słabo to brzmi. Komu się chce liczyć?
  3. Dodadzą pomniejsze podatki od akcyzy za wódkę, paliwo i dobra luksusowe
  4. Dowalą ZUS ~1232,16 zł
  5. Dzień wolności podatkowej jest symbolicznym momentem, gdy przestajemy pracować na potrzeby rządu, a zaczynamy pracować dla siebie i dla naszych rodzin. Jakby co dzień ten jest 6 czerwca. Ale kt by się tym interesował. Lepiej brzmią hasła: 500 plus, mieszkania dla młodych, rodzina + itd.

  6. PiS czy PO = jedno zło.

Moim zdaniem Pan Marek ma błędne spojrzenie na gospodarkę, ale poza tym dobrze gada :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, PewnySiebie said:

Dadzą 500 zł na dziecko, a odbiorą 700 zł.

Bo proces kosztuje: papier, pieczatki, tusz do drukarki no i pensja pracownika który przeloży papier

2 minutes ago, PewnySiebie said:

Komu się chce liczyć?

Bo lepiej obejrzeć M jak miłość czy jakies inne gówno w TV. 

3 minutes ago, PewnySiebie said:

Ale kt by się tym interesował. Lepiej brzmią hasła: 500 plus, mieszkania dla młodych, rodzina + itd.

Tak się hoduje przyszłych wyborców. Jak daje się świni w koryto, a potem się jej nie daje to kwiczy. Swoją drogą świnia to mądre zwierze.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

Dadzą 500 zł na dziecko, a odbiorą 700 zł.

Pierdoły, niby gdzie?

 

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

Powiedzą, że płacimy jedne z najmniejszych podatków w Europie (co jest prawdą jeśli chodzi o sam PIT 18%), ale zapomną dodać, że kwota od podatku w Polsce to jedynie 3091 zł :D ,a w Anglii pomimo 20% podatku PIT kwota wolna od podatku to 11 850 funtów, czyli około 57 tys. złotych.

Co to za głupoty? 11 850 funtów w skali roku to 987,5 funta miesięcznie, to jest poniżej podstawowego poziomu egzystencji w UK, mało kto zarabia takie gówno, więc ta kwota dotyka tylko małą ilość ludzi, ludzi bardzo biednych. Zdecydowana większość nie ma szans na brytyjską kwotę wolną od podatku.

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

Dowalą ZUS ~1232,16 zł

A wiesz, że ten ZUS ratuje Ci dupę np wtedy, gdy pracowałeś 5 lat i tracisz nagle zdolność do pracy? Wtedy właśnie masz płaconą rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Poza tym istnieje masa krajów w Europie z niemniejszym "ZUS-em" niż w Polsce.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arch napisał:

Pierdoły, niby gdzie?

https://natemat.pl/236845,ile-kosztuje-500-plus-forum-obywatelskiego-rozwoju-wycenia

 

Cytat

W 2017 roku500 + kosztował 619 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

Ze względu na kreatywną księgowość można spokojnie zaokrąglić do 700 zł.

17 minut temu, arch napisał:

Co to za głupoty? 11 850 funtów w skali roku to 987,5 funta miesięcznie, to jest poniżej podstawowego poziomu egzystencji w UK, mało kto zarabia takie gówno, więc ta kwota dotyka tylko małą ilość ludzi, ludzi bardzo biednych. Zdecydowana większość nie ma szans na brytyjską kwotę wolną od podatku.

Mylisz kwotę wolną od podatku w rozumieniu PiS. Kwota wolna od podatku 987,5 funta miesięcznie obejmuje wszystkich Brytyjczyków. Po co siejesz ferment trolu?

Mylisz kwotą wolną od podatku wprowadzoną przez PiS, która obejmuje kwotę wolną od podatku 6600 . (też śmieszne) osoby zarabiające do 11 001 zł kto tyle zarabia? a nie od. Sprawnie wprowadzone. Weź się dokształć Trolu! Ale pewnie Ci się nie będzie chciało. Spoko. Potem mamy taki syf w Polsce jaki mamy.

 

17 minut temu, arch napisał:

A wiesz, że ten ZUS ratuje Ci dupę np wtedy, gdy pracowałeś 5 lat i tracisz nagle zdolność do pracy? Wtedy właśnie masz płaconą rentę z tytułu niezdolności do pracy. 

Poza tym istnieje masa krajów w Europie z niemniejszym "ZUS-em" niż w Polsce.

Argument z rodu: dzieci w Afryce głodują. Jesteś pożytecznym trolem, wiesz?

Poza tym Brytyjczycy również płacą ZUS , ale od dochodu , a nie stawkę stałą.

Edytowane przez PewnySiebie
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Dodaj do tego rozdzielenie na "składki po stronie pracodawcy" i "składki po stronie pracownika", choć wszystko i tak płaci ten sam. Wrzucić to wszystko do pensji brutto i masz dym nawet bez opłacania wszelkich danin przez pracownika.

A każąc im to robić bezpośrednio obawiam się, że nie byłoby wieszania, tylko coś typu przywiązanie za linę do samochodu i "ostatnia droga" na oczach tłumu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, viko napisał:

 Pojawia się pińset plus i inne takie, to skąd mają uzbierać jak nie od nas samych? To jest dopiero fajny układ. Skurwsysyństwo moim zdaniem ale jednak ktoś dobrze to zaplanował.

 

Thomas Jefferson powiedział kiedyś że "rząd wystarczająco wielki by dać Ci czego byś sobie nie zażyczył, jest rządem wystarczająco wielkim by zabrać Ci wszystko". I taka jest prawda, rząd nie dysponuje własnymi funduszami, nie bierze ich znikąd. Dysponuje i obraca naszą kasą, to jest dopiero cyrk - płacić horrendalnej wielkości podatki, zarabiać grosze i głosować na osłów którzy prześcigają się w obiecywaniu sposobów rozdawania narodowi jego pieniędzy :D  

Edytowane przez lxdead
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf

Ten cytat o Polakach z Adolfa to fałszywka. O Słowianach w ogólności miał zdanie niewiele lepsze, niż o Żydach. Szanował w Europie tylko Anglików.

 

My w Polsce, na marginesie, mamy złe zdanie o Słowianach innych nacji również. Albo alkoholicy i troglodyci, albo skorumpowani mordercy polskich dzieciątek, albo tchórze. Jak wypiszę łatki: Czesi, Ukraińcy i Rosjanie nie w kolejności - każdy będzie bez problemów je przypisać do krajów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić w tej sytuacji jaka jest w naszym kraju. Kraju sam nie zmienisz, ja też go nie zmienię, we dwóch tym bardziej, ale ... Każdy może popracować nad sobą. 

Pracowąć niestety trzeba, z tego masz kasę, a kasa pozwala ci żyć, czyli kupujesz miche, masz na fajki jeśli palisz (osobiście odradzam) ciuch, jakąś witamine C jeśli zachorujesz, na pannę jeśli chcesz zamoczyć. 

 

Chcesz zarabiac więcej to zastanów się nad tym żeby zainwestowąc w siebie, ale coś konkretnego. Licencja, kurs. Ale nie taki: Jak pisać efektywne CV czy jakieś inne pierdoły, tylko coś co ci pomoże w robocie. Zanstanów się gdzie warto pracować i gdzie dałbyś radę pracować. Zrób wywiad środowiskowy w internecie, na forach, TYM FORUM przecież bracia napiszą sensowinie co i jak. Jak powiesz, że pierdolisz i nie robisz to co to da? Na razie może być ok, ale potem będziesz mieć problem, bo jeść coś trzeba. Nikt za darmo michy nie daje. 

 

Nie ma sesu również tracić energi na idiotów którzy rządzą, albo i nie, tym krajem. Po co? Możne dużo lepiej wykorzystać czas i energię. Nie wiem popatrzeć się w sufit czy coś ... ;) Serio.

 

Są w życiu pewne dwie rzeczy: 

  1. podatki 
  2. śmierć 

Niektórzy dodadzą jeszcze 3 opcję: zmiana. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

To, że tak wyglądają koszta w przeliczeniu na 1 mieszkańca, to nie znaczy, że fizycznie tyle płaciliśmy. PIS odzyskał kilkadziesiąt MILIARDÓW złotych z dochodów z VAT:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/luka-vat-budzet-panstwa-uszczelnianie,90,0,2284122.html

Już ta kwota praktycznie pokryła 500 plus. Więc prawie bezkosztowo 500 plus pozytywnie wpłynęło na rynek - drastyczne obniżenie bezrobocia, większe wymagania pracowników, rynek pracownika, dobre zarobki.

 

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

Mylisz kwotę wolną od podatku w rozumieniu PiS. Kwota wolna od podatku 987,5 funta miesięcznie obejmuje wszystkich Brytyjczyków. Po co siejesz ferment trolu?

Co to za bzdury? Kwotę wolna wolna od podatku obejmuje wszystkich Brytyjczyków zarabiających miesięcznie do 987,5 funta. Co Ty trollujesz?

 

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

Argument z rodu: dzieci w Afryce głodują. Jesteś pożytecznym trolem, wiesz?

Umiesz czytać? W Europie większość krajów ma wyższy ZUS - nawet w sensie siły nabywczej. Więcej poczytaj, mniej pisz głupot.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SławomirP napisał:

Blisko 42% kwoty zajebane przy samej wypłacie, 5 miesięcy w roku pracujemy na spłatę samych podatków z pensji, w skrajnych przypadkach państwo zabiera przez różne daniny 80% wypracowanych pieniędzy, czyli blisko 10 miesięcy z 12 praca na same podatki.

Dolicz jeszcze to, że wydając swoje "netto" płacisz w sklepie "brutto".

Większość towarów i usług jakie kupujesz, obłożona jest stawką 23% VAT.

Nawet zasrane mieszkanie to 8% VAT!

 

WINCY PINCET PLUSÓW!
WINCY PINIONCY ROZDAĆ!!
DEJ MIĘ!!!

RZUNT MA I NAM DA!!!!

 

Posługujesz się językiem manipulacji ciemnego tłumu.

Nie "pracodawca płaci", bo to próba projekcji na "tego chuja prywaciarza".

Tak naprawdę - Ty jako pracownik musisz przynieść w zębach do firmy co najmniej powyższy koszt.

A de facto więcej, bo jeszcze koszta pozapłacowe (lokal, sprzęt, woda w kranie, srajtaśma w kiblu).

 

4 godziny temu, SławomirP napisał:

Po moim kierunku nie jest trudno dostać etat za 4k netto, pracodawca wtedy płaci za mnie blisko 7k.

To nie "źli pracodawcy płacić muszą", tylko to Ty jako pracownik musisz zapierdalać na swój ZUS.

Pracodawca "dolicza" Ci do tego swoją "marżę", będącą dla CIEBIE kosztem bycia etatowcem

 

4 godziny temu, tytuschrypus napisał:

Wkurw jest, bo ja z tego nic nie mam a nieroby korzystają.  

Nic mi nie mów...

3 godziny temu, BumTrarara napisał:

Rozumiem, że za studia to płacisz samodzielnie?

Czy jednak "socjal od państwa"? Więc ktoś się musi na to zrzucić.

Akurat za moje studia płacili rodzice.

100% ?

 

Ja rozumiem OGÓLNY cel podatków.

Ale już nie rozumiem utrzymywania pierdolonych nierobów w wieku produkcyjnym kupowania głosów wyborczych

przez tzw socjal.

 

1 godzinę temu, Carl93m napisał:

coraz więcej myślę o emigracji i późniejszym założeniem firmy.

Trawa po drugiej stronie płotu zawsze jest bardziej zielona ?

Jakoś nie znam ludzi, którzy są na DG, odnieśli sukces (czytaj: nie zbankrutowali w pierwszych 2 latach) i narzekają na nadmiar wolnego czasu.

Raczej jest to "oram 24/7". Nie mówię o faktycznej pracy, ale o "gotowości bojowej".

 

29 minut temu, lxdead napisał:

A w Holandii 50 pare lat i ludzie ciesza sie zyciem na emeryturce, wycieczki, spacery, podróże.

Czo?

 

Emerytury w NL

Retirement age in the Netherlands

As in many countries, the age of retirement, when you are eligible to start receiving your pension, is being gradually pushed back by the Dutch government:

  • In 2015 the age of retirement was 65 years.
  • In 2017 the age of retirement was 65 years and nine months.
  • In 2018 the age of retirement is 66 years.
  • In 2021 it will be raised to 67 years.
  • From 2022 the age of retirement will be linked to life expectancy.

 

No masz rację.

50-parę lat. Dokładnie 50+16 lat (na dziś).

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, arch napisał:

Co to za bzdury? Kwotę wolna wolna od podatku obejmuje wszystkich Brytyjczyków zarabiających miesięcznie do 987,5 funta. Co Ty trollujesz?

Przyznaj się, nigdy nie pracowałeś w UK?

 

@Stary_Niedzwiedz

 

Wiem. Miałem na myśli, że pracodawca bierze moje pieniądze i on nimi opłaca te podatki.

 

Też pracowałem w UK, żeby opłacić sobie mieszkanie na pierwszy rok studiów (gówno robota na truskawkach).

Kwota wolna od podatku obejmuje 11,5k funtów wypracowane przez każdego pracownika nieważne ile zarabia.

Edytowane przez SławomirP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, viko napisał:

Nie wiem co zrobić w tej sytuacji jaka jest w naszym kraju. Kraju sam nie zmienisz, ja też go nie zmienię, we dwóch tym bardziej, ale ... Każdy może popracować nad sobą. 

Pracowąć niestety trzeba, z tego masz kasę, a kasa pozwala ci żyć, czyli kupujesz miche, masz na fajki jeśli palisz (osobiście odradzam) ciuch, jakąś witamine C jeśli zachorujesz, na pannę jeśli chcesz zamoczyć.

 

Co prawda to prawda, najgorsza jest jednak mentalność samych starszych pokoleń, tych dorastających, pracujących, żyjących za komuny - to już jest tak mentalne skundlenie że głowa boli. Szukam nowej pray od miesiąca, odwiedzam babkę i jak zawsze płacz że "ona nie rozumie jak można nie pracować, pracować trzeba" "życie bez pracy to nie życie" itp. Mnie to zawsze rozpierdala, tak ciężko zrozumieć że pracuje się żeby żyć, a nie na odwrót? Najlepiej robić za ochłapy i jeszcze pracodawce w dupę pocałować w podzięce za stanowisko, nosz kurwa. W tym kraju nie będzie dobrze dopóki, może i po chamsku, te stare pokolenia nie zejdą z tego świata, a wraz z nimi nie zdechnie ta spierdolona mentalność psa.

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

WINCY PINCET PLUSÓW!

Ale co to za pierdoły? Stoi Ci jak krowie na rowie:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/luka-vat-budzet-panstwa-uszczelnianie,90,0,2284122.html

"W ciągu pierwszych dwóch miesięcy 2017 roku do budżetu wpłynęło o ponad 10 mld zł więcej z podatków pośrednich niż rok wcześniej"

 

Udajesz, że nie umiesz czytać, czy trollujesz? Z samej kwoty odzyskanej z VAT 500 plus zostało załatane prawie całkowicie. Do tego W KAŻDYM CYWILIZOWANYM KRAJU ISTNIEJE KWOTA NA DZIECI - W UK MASZ NP CHILD BENEFIT. Człowieku, więcej myślenia, bo to się niedobrze robi jak się czyta te nielogiczne wypociny.

 

@SławomirP

Trafiłeś jak kulą w płot. Pracowałem w wakacje przez agencję i wiem z czym to się je. Ciężka robota, do tego jest jak zadzwonią. Zdarzały się przypadki gdy przyjeżdżałem i słyszałem: "We don't need you today'. To teraz ponarzekaj jeszcze  na UK i cały świat, bo jak widać, także i u nich nie jest jak w bajce.

Edytowane przez arch
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus Z takim pożytecznymi idiotami nie ma co dyskutować. Napiszesz mu fakty, proste kalkulacje a on dalej swoje. Obawiam się, że zaraz zacznie kłamać żeby podtrzymać swoją teorię. 

@lxdead Tu masz młodego gościa (jak mniemam,a jak nie to inteligentny pod jakimś względem - ale na pewno nie rynku) o nicku @arch, który nie ogarnia podstawowych pojęć, także nie tylko starzy ludzie tak mają w głowie nasrane.

On dalej swoje o wpływie z VATu, który jest skutkiem inflacji. Brak słów.

 

@Stary_Niedzwiedz Nie próbuj, on nie zrozumie.

 

@arch Ale z Ciebie Troll. Brak słów.

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stary_Niedzwiedz Nie znam się tam na ich wieku emerytalnym, pracowałem w Hol przez rok, jeśli emeryturki dostają w wieku tych 66, to ich skurczysyny się nieźle trzymają, bo wszyscy Ci emeryci zasuwający na rowerach, jeżdżący sobie konno itd. wyglądali co najwyżej na 55 lat :P 

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tytuschrypus napisał:

już mu wielokrotnie tłumaczono, a ten dalej pierdoły wypisuje. 

Zasklepiony w swojej argumentacji jest chłopak ?

 

Ale teraz wchodzę ja.
Cały na biało.

Panowie, popkorn w dłoń, browar w dłoń i jedziemy z tym koksem.

Stary niedźwiedź Wam pokaże, jak to się robi:

 

Te @archłap:

Income tax in UK 2018

 

Band Taxable income Tax rate
Personal Allowance Up to £11,850 0%
Basic rate £11,851 to £46,350 20%
Higher rate £46,351 to £150,000 40%
Additional rate over £150,000 45%

 

I - jak to powiedział klasyk - "kombinuj, dziewczyno" ?

 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.