Skocz do zawartości

Pier**** nie robię.


Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, lxdead said:

to już jest tak mentalne skundlenie że głowa boli.

Mentalność, nic więcej. Nie ma co się dziwić troche inne czasy, gorsze lub lepsze od tych w których żyjemy, trochę zalezy od punktu widzenia. 

2 minutes ago, lxdead said:

"ona nie rozumie jak można nie pracować, pracować trzeba" "życie bez pracy to nie życie"

No tak, ale: to nie polega na tym żeby mieć robote, tylko żeby zarabiać pieniądze, a to jest BARDZO duża różnica. 

3 minutes ago, lxdead said:

W tym kraju nie będzie dobrze dopóki, może i po chamsku, te stare pokolenia nie zejdą z tego świata, a wraz z nimi nie zdechnie ta spierdolona mentalność psa.

A moim zdaniem niestety to nic nie pomoże. Ostatnio pracowałem dla chuja janusza, koleś nie płacił leciał w chuja, zatrudniał za małą stawkę i próbował ucinać godziny jak się da. Mam nadzieje, że jeszcze go spotkam ;)

Wiec jak widać na załączonym obrazku, cwaniactwo nigdy nie wyjdzie z mody, czy w Polsce, czy za granicą, trzeba po prostu nauczyć się z tym radzić. W szkole niestety tego nie uczą, uczą tylko tego żebyś był/była dobrym pracownikiem, w sensie posłusznym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Te @archłap:

 

Nie zmieniaj tematu kolego, na razie Ty pokombinujesz na to co Ci napisałem o odzyskaniu miliardów złotych przez PIS i załataniu tym 500 plus. Potem możemy pogadać o podatkach zagranicą.

 

Godzinę temu, PewnySiebie napisał:

On dalej swoje o wpływie z VATu, który jest skutkiem inflacji. Brak słów.

 

Skutkiem inflacji :D 

Cytuję:

"

16,4 mld zł z podatków pośrednich (VAT, akcyza, podatek od gier) odnotował budżet państwa w lutym. To najwyższe wpływy w tym miesiącu roku w historii, a dynamika ich wzrostu jest imponująca.

Tempo, w jakim rosły dochody z podatków pośrednich, wyniosło w lutym aż 44 procent względem poprzedniego roku i by zdać sobie sprawę, jak wysoka to liczba, wystarczy podać, że większą dynamikę obserwowano dotąd tylko dwa razy w 2005 roku, gdy działał efekt podwyżki VAT na materiały budowlane - podatek podniesiono wtedy z 7 do 22 proc. Można więc powiedzieć, że to, co się zmieniło w gospodarce, dało budżetowi państwa tyle pieniędzy, ile ostra podwyżka podatku w 2005 roku.

"

Uwaga: wg. naszego forumowego ekonomisty to SKUTEK INFLACJI :D:D. Kurwa, to jednak troll, bez odbioru.

Edytowane przez arch
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lxdead napisał:

Nie znam się tam na ich wieku emerytalnym, pracowałem w Hol przez rok, jeśli emeryturki dostają w wieku tych 66, to ich skurczysyny się nieźle trzymają, bo wszyscy Ci emeryci zasuwający na rowerach, jeżdżący sobie konno itd. wyglądali co najwyżej na 55 lat :P  

Kurwa, 3 sekundy guglania mi to zajęło...

 

Weź no nie bądź @arch i nie pitol gupot.

Gdzie masz w EU kraj, który wysyła ludzi na emeryturę w wieku 50+?

No litości...

 

Pod podanym linkiem masz wszystko "jak krowie na miedzy" - można przejść na emeryturę w dowolnej chwili, ale NA SWÓJ KOSZT.

I emerytura państwowa wynosi 1000 EUR (po 750/łeb dla małżeństwa). Stawka na tamtejsze warunki głodowa. Reszta to tzw "pozostałe filary".

Więc z tymi "końmi, cudami-wiankami" to też nie tak hopsiup.

Czasy hord niemieckich/holenderskich emerytów pod palemką kończą się wraz z wymieraniem pokolenia naszych dziadków...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SławomirP

W sumie nic mądrego nie dodam w tej dyskusji natomiast chciałbym tylko nadmienić, że doszedłeś do momentu - naturalnego.

Po prostu świadomy człowiek się zastanawia i widzi, że model socjalizmu to o kant dupy można rozbić jeśli jesteś kimś kto zaczyna brać życie w swoje rynce.

 

Trzeba sobie uzmysłowić, że nie mamy Polskiego rządu, jesteśmy pod okupacjami, nawet nie jedną ale ileś tam jest (chociaż prawdę mówiąc w sumie jest to jedna okupacja,bo jakieś centrum tym zarządza)

 

I teraz mamy wybór.

Akceptować jak jest.

Wyjechać.

Walczyć o naszą ojcowiznę czyli pogonić dziadów i pasożytów.

 

Pozdrawiam serdecznie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arch napisał:

To, że tak wyglądają koszta w przeliczeniu na 1 mieszkańca, to nie znaczy, że fizycznie tyle płaciliśmy. PIS odzyskał kilkadziesiąt MILIARDÓW złotych z dochodów z VAT:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/luka-vat-budzet-panstwa-uszczelnianie,90,0,2284122.html

Już ta kwota praktycznie pokryła 500 plus. Więc prawie bezkosztowo 500 plus pozytywnie wpłynęło na rynek - drastyczne obniżenie bezrobocia, większe wymagania pracowników, rynek pracownika, dobre zarobki.

 

Co to za bzdury? Kwotę wolna wolna od podatku obejmuje wszystkich Brytyjczyków zarabiających miesięcznie do 987,5 funta. Co Ty trollujesz?

 

Jakie bezkosztowo? i Jakie PIS? JPK wprowadził rząd który? Nie rób kurwy z faktów, dobrze?

 

Przyjmijmy na chwilę jednak te 40 miliardów. To ponad tysiąc złotych rocznie na twarz, czyli dwa tysiące na podatnika, o które można obniżyć PIT, VAT, wybudować pięć tysięcy km autostrad, dziesięć tysięcy km linii kolejowych, tysiąc szkół, sto uniwerków, a nawet satelitę w kosmos wywalić - ale Kaczyński, sam niemający dzieci, wie, jak stymulować dzietność w Polsce. Moglibyśmy być silni poprzez know how, a tak będziemy słabi, bo ilość wydawanych pieniędzy nie przechodzi w ilość rodzonych dzieci.

 

Fakt - wynagrodzenia rosną, bo dziesiątki tysięcy kobiet odpłynęło z rynku.

 

 

I na koniec: miesięczna brytyjska kwota wolna od podatku jest wyższa od polskiej rocznej. Kto kurwa trolluje?

 

Ja rozumiem, że można lubić PiS, czy PO, Kukiza, Popka, Korwina czy Putina. Ale partie lubić MOŻNA. jednak myśleć NALEŻY.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, arch napisał:

Uwaga: wg. naszego forumowego ekonomisty to SKUTEK INFLACJI :D:D. Kurwa, to jednak troll, bez odbioru. 

Mierzmy sukces gospodarczy wpływem z VATu (m.in przetrzymywanie zwrotu VATu od przedsiębiorców). Geniusz! Dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu.

 

Edytowane przez PewnySiebie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arch napisał:

Nie zmieniaj tematu kolego, na razie Ty pokombinujesz na to co Ci napisałem o odzyskaniu miliardów złotych przez PIS i załataniu tym 500 plus. Potem możemy pogadać o podatkach zagranicą.

Czo???

Ty, weź Ty nie baw się w kokakolę/fitdarię...


Niunia, pierdoliłeś coś o podatku w UK i wysokości kwoty WOLNEJ od podatku.

Dostałeś bezpośredni link do strony wyjaśniającej jak krowie na miedzy, jak płaci się podatki na rzecz JKM Królowej Elżbiety + copy-paste tabelki z przedziałami podatkowymi.

No i ni chuja to się nie spina z Twoją... śmiałą tezą.

Podobnie jak w przypadku @lxdead zajęło mi to 3 sekundy guglania.

 

Więc odnieś się z łaski swojej do meritum, a nie do innych spin-offów.

 

Żebyś nie marudził, że nic nie mówiłeś (nawet Ci pogrubiłem):

42 minuty temu, arch napisał:

Co to za głupoty? 11 850 funtów w skali roku to 987,5 funta miesięcznie, to jest poniżej podstawowego poziomu egzystencji w UK, mało kto zarabia takie gówno, więc ta kwota dotyka tylko małą ilość ludzi, ludzi bardzo biednych. Zdecydowana większość nie ma szans na brytyjską kwotę wolną od podatku.

Walcz, byku. Bądź dzielny.

Jak tonlidżąs w ściganym!

 

  • Like 4
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michau napisał:

Ale partie lubić MOŻNA. jednak myśleć NALEŻY.

Etam ?

 

1 minutę temu, PewnySiebie napisał:

on dalej nie rozumie. Teraz pójdzie w stronę "odzyskanych" dochodów z VATu :D .

Wiesz, ja tam nie mam problemów z przyznaniem się do błędu.

Nazywa się to "oświecenie".

 

Ale wiesz - chłopak lubi grzać łbem jak dzik w sosnę ?

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michau napisał:

Jakie bezkosztowo? i Jakie PIS? JPK wprowadził rząd który?

PIS - poczytaj, potem pisz głupoty.

http://www.newsweek.pl/polska/polityka/pis-uszczelnil-vat-i-zaostrzyl-przepisy-podatkowe-polityczne-profity,artykuly,426166,1.html

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/1064370,jedrzejewska-jednolity-plik-kontrolny-vat.html

JPK był jedynie zamysłem za rządów PO - jednym z wielu i jednym z wielu NIEWPROWADZONYCH.

 

Godzinę temu, michau napisał:

Przyjmijmy na chwilę jednak te 40 miliardów. To ponad tysiąc złotych rocznie na twarz, czyli dwa tysiące na podatnika, o które można obniżyć PIT, VAT, wybudować pięć tysięcy km autostrad, dziesięć tysięcy km linii kolejowych, tysiąc szkół, sto uniwerków, a nawet satelitę w kosmos wywalić - ale Kaczyński, sam niemający dzieci, wie, jak stymulować dzietność w Polsce.

Aaa czyli teraz w braku argumentów na kwestię, że PIS załatało 500 plus odzyskaniem z VAT dostajemy informację, że można było za tą odzyskaną kasę obniżyć podatki PIT, VAT i dorobić szkoły :D:D

Proszę więc o dokładne sprawozdanie finansowe z którego wynika, że to by się bardziej opłaciło.

500 plus miało wpływ stymulujący na polską gospodarkę; podwyższenie zarobków, zmniejszenie bezrobocia, większą roszczeniowość ludzi, ergo: rynek pracownika, tak jak jest w bogatych krajach. Nie chodziło tylko o podwyższenie dzietności, choć i ją podwyższono - może i nie na stałe, ale co najmniej jeden rocznik mocno się podniósł.

 

Godzinę temu, michau napisał:

I na koniec: miesięczna brytyjska kwota wolna od podatku jest wyższa od polskiej rocznej. Kto kurwa trolluje?

Człeniu, czy Ty umiesz na litość Boską czytać? To jak kłótnia o to, że 2 jajka to więcej niż 1 jajko. I tak z tego nie zrobisz jajecznicy dla całej rodziny. Kurwa, analogicznie: 987,5 funta miesięcznie jako graniczna kwota dająca zwolnienie z podatku to kwota niższa nawet od kwoty minimalnej za godzinę, przeliczonej na miesiąc.

Tyle zarabiają naprawdę ludzie biedni, więc prawie każdemu Smithowi to NIE POMOŻE.

 

@Stary_Niedzwiedz

Ja nie wiem co Ty ciężko rozumujący człowieku do mnie piszesz. Umiesz podzielić 11850 na 12? 

 

@PewnySiebie

Brak Ci już tłumaczeń to teraz jakieś frazesy, że można zwiększyć? Na razie rozmawiamy na temat przewagi kwoty wolnej od podatku w UK. Tak naprawdę przewagi praktycznie nie ma, z prostego powodu. 11850 funtów rocznie to daje 987,5 funta miesięcznie, czyli zarobki poniżej angielskiej MINIMALNEJ.

Tyle zarabia największa bieda, alkoholicy, Rumuni, itd. Prawie każdy Smith może pomarzyć o tej kwocie. Powiedzmy jakieś 95%. U nas kwoty wolnej nie zobaczy powiedzmy 98-99%. I co to zmienia? tę parę procent ludzi na granicy ubóstwa i bezdomności? Ludzie myślcie, bo się czytać nie da tych głupot.

 

PS. Nadal uważasz, że odzyskanie kilkudziesięciu miliardów z VAT to efekt inflacji? :D:D No weź mnie jeszcze rozśmiesz.

Edytowane przez arch
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lxdead napisał:

zukam nowej pray od miesiąca, odwiedzam babkę i jak zawsze płacz że "ona nie rozumie jak można nie pracować, pracować trzeba" "życie bez pracy to nie życie" itp.

Kurła skąd ja to znam stary, skąd ja to znam. U mnie nawet sąsiedzi się pytają czemu nie pracuję :D 

Na szczęście jeszcze oszczędności mam ale po prostu wszystkich to interesuje, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednolity_Plik_Kontrolny

Cytat:

JPK został wprowadzony ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wybory_parlamentarne_w_Polsce_w_2015_roku

Cytat:

25 października 2015 – głosowanie w godz. 7:00 – 21:00

 

 

 

Rozumiem, że wikipedię zhakowali wrogowie jarosławowości, czyli, wg logiki nieprawych i niesprawiedliwych, wrogowie również polskości...

Albo że wikipedia do niepoważne źródło itp.

 

 

 

14 minut temu, arch napisał:

Proszę więc o dokładne sprawozdanie finansowe z którego wynika, że to by się bardziej opłaciło.

I jeszcze gwiazdkę z nieba?

 

 

Na podsumowanie:

zostałeś wypunktowany nie tylko przeze mnie, i na gruncie myślenia, i faktów, i wciąż, wzorem Kurwskiego, udajesz, że nic sie nie stało

Dla mnie EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, michau napisał:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Jednolity_Plik_Kontrolny

Cytat:

JPK został wprowadzony ustawą z 10 września 2015 r. o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa

 

 

Ja nie wiem, czy Ty masz ludzi za debili? Wybory parlamentarne były ledwie miesiąc później, w październiku - wybory te wygrało PIS. JPK wszedł w życie dopiero w lipcu 2016 roku. Kształt JPK jaki był wtedy rozumiany przez PO dalece różnił się od tego, jaki nadało mu PIS, poczytaj dokładnie kolego zamiast kurczowo czepiać się, że PO jest niby ojcem sukcesu bo coś tam tuż przed porażką w wyborach niby wprowadziło.

JPK zaczął być egzekwowany i wymodelowany za rządów PIS, w lipcu 2016 roku.

Pomijasz bardzo wiele aspektów, m.in to, że uszczelnienie systemu podatkowego nastąpiło dzięki wielu innym machinacjom, nie tylko JPK.

PIS między innymi zablokował możliwość rozliczania VAT kwartalnie z wyjątkiem małych podatników i w ten sposób utrudniono nadużycia przedsiębiorcom;

"

Od 1 stycznia 2017 r. firmy nie mogą rozliczać VAT-u kwartalnie z wyjątkiem w postaci tzw. małych podatników (do 1,2 mln euro rocznych obrotów). Zmianę wprowadzono, by utrudnić nadużycia przedsiębiorcom, którzy wykorzystywali różnicę w terminach rozliczeń dostawcy (kwartalne) i odbiorcy (miesięczne). Przed upływem kolejnego kwartału nieuczciwi dostawcy znikali, nie płacąc podatku, a urzędy skarbowe musiały zwracać podatek nabywcy.

Zmiana spowodowała, że rozliczenia podatku, które przedtem odbywały się po trzech miesiącach roku, teraz z konieczności są robione co miesiąc.

"

Nałożono bardzo restrykcyjne regulacje na branżę budowlaną.

"

PiS wzięło się w tym roku za uszczelnianie podatku w branży budowlanej. Od stycznia wprowadzono tzw. odwrotne obciążenie VAT. Firmy, realizujące usługi jako podwykonawcy, są zobowiązane do wystawiania faktury bez wykazywania w niej VAT - podatek ten rozlicza generalny wykonawca, na rzecz którego wykonywana jest usługa.

Od 2017 r. podwykonawcy nadal dokonują zapłaty za nabywane towary i usługi wraz z VAT, przy czym mogą go odzyskać dopiero poprzez zwrot z urzędu skarbowego. Dotąd po prostu kompensowali sobie podatek z faktur wystawionych i zakupowych (np. na materiały budowlane), czyli wpłacali, lub odbierali tylko różnicę - teraz będą musieli wpłacić całość i poczekać na zwrot.

".

 

Chłopcze, nie masz żadnych argumentów poza głupim trollowaniem o teoretycznym wprowadzeniu JPK przez PO tuż przed tym, jak ich wywalono ze sterów. Teoretycznym, bo cały kształt i formę nadał PIS, podatek wszedł w życie za rządów PIS, w lipcu 2016 r.

7 godzin temu, michau napisał:

Na podsumowanie:

zostałeś wypunktowany nie tylko przeze mnie

Co przepraszam? Chłopaku, pamiętasz w ogóle wasze wyjściowe założenia, czy trollujesz i robisz ludzi w ciula?

Na początku twierdziliście, że 500 plus to była porażka PIS-u, coś za co musimy płacić po 600 zł miesięcznie. To ja Was wypunktowałem, że nic nie płacimy, bo PIS odzyskał kilkadziesiąt miliardów z VAT i to pokryło 500 plus.

 

Do tego głupie teorie, o kwocie wolnej od podatku w UK co także wypunktowałem jako głupotę z Waszej strony, bowiem przysługuje ona tylko Rumunom, ludziom na skraju bezdomności, itp. czyli ludziom, którzy nie zarabiają nawet minimum angielskiego, minimum egzystencji. A Wy to wskazujecie jako jakąś wielką przewagę nad PIS, co jest dowodem na brak rozumienia statystyki i brak logicznego myślenia - kwota wolna od podatku zarówno w PL jak i w UK przysługuje tylko ludziom, którzy z definicji stanowią absolutny margines biedy, prawie każdy Smith czy Kowalski nie mają dostępu do tejże.

 

Ty i kilku domorosłych korwinowych 'łekonomów' zostało w tym temacie zrobionych do zera, bo poza pierdoleniem, jakie to PIS złe bo podatki, bo 500 plus dla alkoholików brak Wam konkretnych argumentów gdy się przyprze do muru. 

Edytowane przez arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, arch said:

 

Do tego głupie teorie, o kwocie wolnej od podatku w UK co także wypunktowałem jako głupotę z Waszej strony, bowiem przysługuje ona tylko Rumunom, ludziom na skraju bezdomności, itp. czyli ludziom, którzy nie zarabiają nawet minimum angielskiego, minimum egzystencji. A Wy to wskazujecie jako jakąś wielką przewagę nad PIS, co jest dowodem na brak rozumienia statystyki i brak logicznego myślenia - kwota wolna od podatku zarówno w PL jak i w UK przysługuje tylko ludziom, którzy z definicji stanowią absolutny margines biedy, prawie każdy Smith czy Kowalski nie mają dostępu do tejże.

@arch Nie wprowadzaj ludzi w blad. Kwota wolna od podatku w UK przysluguje wszystkim pracujacym na kontraktach, niewazne czy zarabiasz 20 czy 100 tysiecy. Polecam strone:  https://listentotaxman.com 

 

Obecnie minimum w UK, przy 40 godzinach pracy to £16286.40 dla osob powyzej 25 roku zycia. Pracownik dostaje z tego £14457.43, czyli US zabiera 11.2% tym najgorzej zarabiajacym.

 

Kwota £11859 przysluguje na caly rok podatkowy (w UK od kwietnia do kwietnia), czyli ktos pracujac 6 miesiecy zarabiajac przez ten okres £10000, na koniec roku dostanie zwrot podatku. 

 

P.S. Nie obrazaj ludzi zarabiajacych minimum.

 

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arch Nie masz żadnej wiedzy na temat podatków, kwoty wolnej, budżetu itd. więc zamilcz kolego, bo się tylko pogrążasz. Nie brnij w to. Każdy kolejny post potwierdza, że masz braki i zero podstaw aby się wypowiadać w tym temacie.

 

A wracając do dyskusji.

 

Inne kraje Europy wcale nie mają jakoś wyjątkowo niższych podatków od nas. To są też kraje socjalistyczne w mniejszym/większym stopniu. Ktoś musi te programy "pomocowe" utrzymywać. Jedyna różnica to taka, że niektóre kraje jak UK, Irlandia, Cypr mają nieporównywalnie większą kwotę wolną od podatku niż np. w Polsce. To powoduje, że ludzie jednak mają lżej. Nie wspominając o biurokracji, która jest zdecydowanie mniejsza w UK, ale już nie w Szwecji.

 

Mam kolegę Włocha i on mówił, że poza ich ZUS-em rządowy, który też jest wysoki, dodatkowo często w jakiejś branży trzeba płacić pieniądze mafii. Np. gastronomia. Przykład tego mostu co się ostatnio zawalił pokazuje doskonale w jakim miejscu są dzisiaj Włochy. Totalnie wiekowa i zaniedbana infrastruktura. Ten kraj popada w ruinę powoli. Taki sam stan rzeczy następuje w USA. Znakomita większość konstrukcji, które powstały jeszcze w latach 50-tych.

 

Podniesienie kwoty wolnej w Polsce chociaż do tych 20k rocznie już by poprawiło sytuację ekonomiczną wielu ludzi.

 

 

Edytowane przez doler
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Yeti napisał:

@arch Nie wprowadzaj ludzi w blad. Kwota wolna od podatku w UK przysluguje wszystkim pracujacym na kontraktach, niewazne czy zarabiasz 20 czy 100 tysiecy. 

Chłopcze, ale co to ma za znaczenie, że po przekroczeniu kwoty np. 11500 podatki płacisz tylko od kwoty przekraczającej? 

Faktem jest, że kolega @PewnySiebie triumfalnie pisał tutaj o rzekomej wielkiej przewadze nad Polską w UK, podczas gdy podmiotów które rzeczywiście nie przekraczają wymagań aby nie zapłacić w ogóle podatku praktycznie nie ma - jest to skrajna bieda, ludzie nie zarabiający nawet minimalnej angieskiej. O tym cały czas jest wałkowany temat, bo ów chłopaczek wyjeżdżał z tym jako z 'wielką przewagą'. To jest mikra przewaga bo jak podałem obrazowo, czy to 1 jajko, czy 2 - i tak jajecznicy dla rodziny z tego nie zrobisz. Myśl.

 

I proszę nie kłamać publicznie jakobym obrażał ludzi zarabiających minimum.

 

@doler

Żeś poleciał chłopaku jak filip z konopii. O podatkach myślę, że wiem więcej od Ciebie bo mam swoją działalność. I jeśli już mamy się targować, to mogę powiedzieć np takie argumenty:

PIS wprowadził tzw. 'ulgę na start' - tzn. przez pierwsze pół roku firmy rozpoczynające działalność nie muszą płacić ANI GROSZA SKŁADEK SPOŁECZNYCH, ani grosza na ZUS. Jedyne co, to składka zdrowotna 319,94 i podatek dochodowy.

Potem, przez kolejne 2,5 roku taka firma może płacić tzw. MAŁY ZUS, który w praktyce oznacza bodajże niecałe 50% ZUSU pełnego.

 

Chcesz się dalej targować i narzekać na to jak to w innych krajach w Europie jest łatwiej prowadzić biznes? Nie nie jest. Ale żeby to wiedzieć, musiałbyś mieć jakąś wiedzę, a tej nie masz.

 

I nie, nie jest to żaden kurwa 'socjalizm' w Europie, tylko zwyczajna ochrona obywateli, pracowników, podatników. PRAWIE KAŻDE ROZWINIĘTE PAŃSTWO na tym świecie daje swoim obywatelom dodatki socjalne za dziecko (w DE Kindergeld, w UK nazywa się to Child Benefit), oraz wiele innych ważnych dodatków.

Ba, wiele Państw pomaga obywatelom w powrocie na rynek pracy po dłuższej przerwie, poprzez odpowiednie OPŁACANE PRZEZ PAŃSTWO szkolenia, etc.

 

Każdy kto ma inteligencję wyższą niż 95 zdaje sobie sprawę, że jest to nic innego jak INWESTYCJA W KAPITAŁ LUDZKI.

No, ale nie przygłupi fani Korwina i inni tzw. 'wolnorynkowcy'.

Edytowane przez arch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, arch napisał:

Co to za głupoty? 11 850 funtów w skali roku to 987,5 funta miesięcznie, to jest poniżej podstawowego poziomu egzystencji w UK, mało kto zarabia takie gówno, więc ta kwota dotyka tylko małą ilość ludzi, ludzi bardzo biednych. Zdecydowana większość nie ma szans na brytyjską kwotę wolną od podatku.

Ten znowu to pierdolenie jałowe.

Podobno jestes specjalistą w kolejnej dziedzinie - podatki - więc powinieneś wiedzieć jak się je oblicza, w tym w UK skoro się o tym kraju wypowiadasz.

Kwota wolna od podatku 11 850 przysługuje tam wszystkim. Podatek zaś oblicza się tak, że od zarobionej kasy np 18 000 tysięcy funtów rocznie odejmuje kwote wolną od podatku i od tego co zostanie oblicza podatek

czyli 18 000 - 11 850 = 6150 i od tego oblicza 20 procent podatku czyli skarbowy bierze z 18 tysiaków 1230 f. Czyli finalnie płacisz około 7% podatku w UK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@arch do jasnej cholery!!!

1. Dalej nie rozumiesz kwoty wolnej od podatku. Napiszę bardzo skrótowo: W UK masz niskie podatki dla najmniej zarabiających, a wysokie dla bogatych , w Polsce na odwrót. Odpowiednik ZUS jest płacony od faktycznego dochodu, a w PL jak poza sezonem nie zarabiasz nic, to płacisz normalnie  Kwota wolna od podatku obejmuje wszystkich Brytyjczyków. Ale ja Ciebie rozumiem, bo to inaczej jak w Polsce i trudno to zrozumieć zważywszy, że PiS zaciemnił ten obraz wprowadzając nowy próg kwoty wolnej od podatku ~6000 zł, który jest dla osób zarabiających do 11 001 zł (powyżej te kwoty kwota wolna od podatku zmienia się na 3091 zł).

 

2. Nic nie wiesz od podatkach. Ta ulga na start okazała się podpuchą i bublem prawnym. Pewnie nie będzie Ci się chciało czytać tak jak z kwotą wolną od podatku, bo dalej brednie powtarzasz, nie daj Boże młode chłopaki będą to powtarzać, to nawet zmiana pokoleniowa nie pomoże.

Masz link: https://www.wykop.pl/link/4489203/ulga-na-start-pulapka-na-przedsiebiorcow/

 

A że Ci się czytać nie chce, to w skrócie:

Cytat

Fakt, że osoby korzystająca z ulgi na start nie jest dla ZUS przedsiębiorcą oznacza, że podejmując współpracę z taką osobą powinno się odprowadzić składki społeczne od wypłaconego jej wynagrodzenia.

źródło: http://swbr.pl/ulga-na-start-pulapka-na-przedsiebiorcow/

3. Dyskusję z Tobą podsumowało już kilka osób, a Ty dalej brednie piszesz. Wkurzam się, bo te forum czytają młode chłopaki.

 

46 minut temu, doler napisał:

@arch Nie masz żadnej wiedzy na temat podatków, kwoty wolnej, budżetu itd. więc zamilcz kolego, bo się tylko pogrążasz. Nie brnij w to. Każdy kolejny post potwierdza, że masz braki i zero podstaw aby się wypowiadać w tym temacie. 

 

4 godziny temu, Yeti napisał:

@arch Nie wprowadzaj ludzi w blad.

 

13 godzin temu, kryss napisał:

Na nie których działa tylko Znalezione obrazy dla zapytania paÅka baseball

 

15 godzin temu, michau napisał:

zostałeś wypunktowany nie tylko przeze mnie, i na gruncie myślenia, i faktów, i wciąż, wzorem Kurwskiego, udajesz, że nic sie nie stało

 

16 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Ale wiesz - chłopak lubi grzać łbem jak dzik w sosnę ?

Jeszcze @arch piszesz, że masz własną działalność. Zaręczam, że nie znam żadnego przedsiębiorcy, który ma poglądy takie jak Twoje.  No chyba, że zarabia grube kokosy, to wtedy faktycznie bogaci płacą najniższe podatki w Europie. No ale kosztem biednych. No cóż... Wal dalej łbem jak dzik w sosnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, PewnySiebie said:

Jeszcze @arch piszesz, że masz własną działalność. Zaręczam, że nie znam żadnego przedsiębiorcy, który ma poglądy takie jak Twoje. 


Ja znam jednego lewaka zagorzałego który zachwalał ZUS, podatki itd nawet jak założył działalność, bo jego firma mu to narzuciła. Mówił dosłownie, że podatki są dobre i " co mi szkodzi, czy zapłacę 500 zł podatku czy 1000, i tak to idzie na moje wygody, np na lepsze drogi", tyle, że jak mu się skończył tzw "mały zus" czyli ulga przez dwa lata, to od razu zlikwidował działalność ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.