Skocz do zawartości

Pier**** nie robię.


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Yeti napisał:

Z całym szacunkiem ale w którym miejscu Ty lub @Stary_Niedzwiedz w jakikolwiek sposób dowiedliście, że coś z tych liczb wynika? Bo kolega @arch już wcześniej Wam udowodnił, że niskie podatki i niski NINO (odpowiednik polskiego ZUS) skutkuje tylko tym, że Anglicy mają bardzo niskie w stosunku do zarobków emerytury. Czyli tak czy siak Was pojechał, bo ciągle próbujecie udowodnić wyższość angielskiego rozliczania w firmach; tymczasem choć jest trochę lżejsze (ale nie do końca, bo jak @arch podawał, początkujący przedsiębiorca w Polsce może pierwsze pół roku nie płacić ZUS, potem 2,5 roku płaci mały ZUS), to skutkuje tym, że mają liche emerytury - 500-600 funtów. Ja tu widzę kopanie w kaczy kuper, ale w inną stronę niż sugerujecie.

 

I mam nadzieję, że nie zostanę posądzony o bycie multikontem @arch tylko dlatego, że się z Wami nie zgadzam.

Edytowane przez bar0n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bar0n Nie żeby coś, ale wiesz, że w Polsce już za 10 lat prawdopodobnie nie będzie w ogóle emerytur? Demografia i zadłużenie jest nieubłagane.

Polecam tą książkę. http://lubimyczytac.pl/ksiazka/142379/emerytalna-katastrofa-i-jak-sie-chronic-przed-jej-skutkami

Edytowane przez Strusprawa1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekania. Za tymi narzekaniami widzę strach przed podjęciem decyzji o otworzeniu własnej działalności SAMCY, która jest przepustką do nie narzekania na brak grosza. Własna działalność. Nie potrzebne Ci są studia, wiedza. Zacznij coś, zareklamuj to i jedz tak jakbyś był już ekspertem w wybranej dziedzinie. Z czasem tak się stanie. Act if... 

Też kiedyś zarabiało się 2-3tys. w Polsce i przyznam, że było to irytujące. Normalne zarobki zaczynają się od 6 tyś.zł najlepiej zarobione w kilka dni. Jest to wciąż mało, ale wystarcza na odłożenie i pojechanie na wakacje. 

Tyle w temacie. Nie stękajcie na ZUS czy podatki. Taka kolej rzeczy. Jesteś mądry to sobie poradzisz.

 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Strusprawa1 napisał:

@bar0n Nie żeby coś, ale wiesz, że w Polsce już za 10 lat prawdopodobnie nie będzie w ogóle emerytur? Demografia i zadłużenie jest nieubłagane.

Zadłużenie w tej chwili wzrasta rok do roku śladowo, z demografią to inna sprawa. Nie będzie ZUS, to będzie RUS, HUS, WUS, cokolwiek - też będą składki i też będzie płacona emerytura.

Ekonomia nie znosi próżni, zmieni się co najwyżej nazwa, schemat zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bar0n napisał:

Zadłużenie w tej chwili wzrasta rok do roku śladowo, z demografią to inna sprawa. Nie będzie ZUS, to będzie RUS, HUS, WUS, cokolwiek - też będą składki i też będzie płacona emerytura.

Ekonomia nie znosi próżni, zmieni się co najwyżej nazwa, schemat zostanie.


Czy nikt nie widzi że to kolejne multikonto typa o głownym koncie "Arch"?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 24.08.2018 o 16:37, SławomirP napisał:

Blisko 42% kwoty zajebane przy samej wypłacie, 5 miesięcy w roku pracujemy na spłatę samych podatków z pensji, w skrajnych przypadkach państwo zabiera przez różne daniny 80% wypracowanych pieniędzy, czyli blisko 10 miesięcy z 12 praca na same podatki.

Trafne spostrzeżenie :D Trzeba głosować na Partię Wolność żeby mieć jakąkolwiek nadzieję na zmianę w tym kontekście :) 

Dnia 24.08.2018 o 16:37, SławomirP napisał:

1. Jak pracować będąc świadomym takiego złodziejstwa?

2. Czemu wy jeszcze pracujecie?

3. Ile można tak żyć?

1. Należysz do wąskiego grona ludzi świadomych rzeczywistości w naszym pięknym kraju. jak to mówią - niewiedza to błogosławieństwo. 

2. Bo moralność nie pozwala żyć z socjalu :D

3. Dopóki się nie wkurwisz i nie wyjedziesz za granicę. 

Edytowane przez DoctorsAdvocate
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 25.08.2018 o 21:54, AR2DI2 napisał:

owiedział mi tak: " emerytury są małe, fakt, ale to dlatego, że nie zdzierają podatków w czasie kiedy człowiek pracuje, więc zakładają, że myślący ludzie mają przy takim podejściu do sprawy dużo oszczędności, czy inna formę emerytalną niż państwowa".

Ja mam takie same myślenie.
Ba! Twierdzę nawet, że mi emerytura nie jest do życia potrzebna.
Wolałbym aby te pieniądze, które bez mojej zgody idą gdzieś tam na tę piramidę finansową, zostały przy mnie.
Wiem, że te moje(czy w końcu nie moje?) pieniądze nie idą na moją emeryturę, tylko na starszych pracowników.
Ale k*rwa!
Ktoś mnie pytał o zdanie czy ja chcę się dzielić swoimi pieniędzmi z nieznajomymi?
Pół biedy gdyby te pieniądze szły tylko na moją emeryturę...
No, ale niestety w obecnym systemie trzeba się jakoś odnaleźć.


Anglicy mają zdrowy mindset w tej kwestii.
Człowiek jest istotą myślącą i potrafi sobie sam odłożyć pieniądze przez, zgaduję 40 lat pracy.
Poza tym zawsze można, tak jak wspomniałeś, znaleźć inną formę emerytalną niż państwowa.
I jeśli ktoś naprawdę potrzebuje tej emerytury, to zamiast mieć pobierane pieniądze przez państwo(bez naszej zgody), sam przeznaczyłby odpowiednią kwotę na prywatny system.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.