Skocz do zawartości

Krzysztof Pieczyński w Superstacji o kościele.


Damianut

Rekomendowane odpowiedzi

List do chrześcijańskiego narodu. (amerykańskiego)

 

Swoją każdy chyba wie jakie są skojarzenia z Amerykaninem. Gruby człowiek, o niskiej inteligencji, bardzo dogmatyczny, ale podatny na propagandę. Nie wiem, czy ta prawicowość i konserwatyzm amerykanów powinien być dla nas wzorem... Ja mam poglądy prawicowe raczej, ale uważam, że jeśli chodzi o dzisiejsze standardy to podział na lewicę i prawicę jest nieaktualny. Nieadekwatny do dzisiejszych społeczeństw. Posiadanie pewnych poglądów nie gwarantuje niczego, liczy się bardziej jakość i refleksja konkretnego człowieka. A wartości spajające społeczeństwo, które iluminaci chcą obalić? Mnie ogarnia śmiech. Już nie ma czego obalać. Ludzi spaja co najwyżej konsumpcjonizm i materializm i to dotyczy wszystkich stron społeczeństwa. Jedynie wyjątki wyglądają inaczej. Żyjemy w świecie kiedy komunistyczne Chiny jest więcej ducha  prawicowego niż w prawicowej Ameryce i stają się potęgą. Chrześcijaństwo tam jest niszowe, kultura zbudowana na konfucjanizmie i taoizmie. No, ale to pewnie materiał na dodatkowy wątek. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się kojarzy amerykanin z kapitalizmem właśnie i pozytywnym podejściem. Oni są praktyczni. Nie wpaja się im wiedzy z historii i geografii ale uczy się ich jak zarabiać hajs. Nie wiedzą gdzie leży Polska ale za to potrafią założyć firmę. A wartości, które chcą obalić iluminaci to tradycyjny model rodziny i prawo własności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczesna Ameryka to świat Korporacji, finansjery, konsumpcjonizmu i wyścigu szczurów. Te pozytywne podejście i słabe wykształcenie dobrze posłużyło do stworzenia ludzkich dronów.

 

Kryzys Kapitalizmu:

 

Ameryka może nam polakom wydawać się rajem, pod wieloma względami mają tam lepiej niż Polsce. Bo u nas mamy jeszcze gorsze skrajności. Lecz nie powiedziałbym, że jest tam tak całkiem kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Socjalizm to swoją drogą.

 

W Ameryce żyją jak w świecie opisanym w książce Brand New Word (Nowy wspaniały świat). Świat przyjemności i bezmyślnych ludzkich kukiełek. (drony to latające roboty, użyłem metafory).

 

Nie znając angielskiego jesteś bardzo ograniczony z dostępem do wiedzy.

 

/EOT

 

Wróćmy do tematu. Jest 47 stron argumentów.

 

W sumie to nie wiem czy tematu nie pomyliłem, jak coś to można przenieś posty do tematu wiara/niewiara. Chociaż tutaj też to pasuje. W sumie nie wiem po co taki podział i czemu akurat na samym początku ucięte, kiedy dalej jest kilka wypowiedzi o wywiadzie jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Chciałem założyć nowy temat ale wrzuce linka,  który się łączy z rozmowy K. Pieczyńskiego z jakimś Dominikaniem w Polsacie

Wg mnie Pieczyński wygrał argumentami, Dominikanin zaczął gadać o egzegezie i itp... zapętlił się.  Ten aktor pozamiatał tą dyskusję to było ostre i wg mnie właśnie w ten sposób trzeba rozmawiać (no ale trzeba mieć wiedzę do takiej dyskusji). No a jak się nie ma takiej wiedzy to można też tak jak w komentarzu pod tym filmem na you tube;

"

Wyobraźcie sobie sytuacje - Polska podpisuje z Rosja układ, na podstawie którego Polska będzie utrzymywać na swój koszt wszystkie ambasady Rosji i rosyjskie uczelnie wyższe na terenie kraju. Polska zgodzi się, aby Rosja posiadała na terytorium kraju siatkę jawnych funkcjonariuszy, zarówno obcego pochodzenia jak i rekrutowanych miejscowo. Funkcjonariusze ci będą mieli gwarantowany wstęp do szkół, szpitali, wiezień, jednostek wojskowych, w celu gromadzenia informacji i prowadzenia działań propagandowych i manipulacyjnych na rzecz Rosji i jej interesów. W stosownych przypadkach będą mieli tez pensje i przywileje takie same jak pracownicy tych ośrodków, ale pod wieloma względami nie będą podlegać takim samym przepisom np. ci w szkołach nie będą podlegali kuratorium i ministerstwu, ponadto Polska przyzna im bezpłatna opiekę medyczna i emerytury. W przypadku łamania prawa przez tych funkcjonariuszy, o ile nie zostali złapani na gorącym uczynku, Moskwa zastrzega sobie prawo do nie informowania polskich władz i podejmowania kroków zgodnie ze swoimi interesami - np. tuszowania sprawy, zastraszania ofiar, przenoszenia winnych na inna placówkę, kłamania, oskarżania innych etc. Rosja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania swoich funkcjonariuszy do otwartego krytykowania i wpływania na polska politykę wewnętrzna i zewnętrzna, prawa obywatelskie, kierunki badan naukowych i inny dowolny aspekt życia społecznego i politycznego - Rosja zastrzega tez, ze jest niezależnym państwem i Polska nie ma tam prawa krytyki a manipulacje są niedopuszczalne. Polska ma też oddać Rosji wszystkie ziemie i nieruchomości jakie kiedykolwiek należały do władz Imperium Rosyjskiego lub Związku Radzieckiego albo obywateli któregoś z tych krajów. Podoba się? Nie? Wiec dlaczego zgodziliście się na coś takiego w stosunku do WATYKANU? Pozdrawiam cieplutko z Kremla."
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.