Skocz do zawartości

Bą tą perfumą dla moderatora :>


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Pozytywny napisał:

Chanel Antaeus.

Raczej dla starszego gościa.Klasyk.Wcześniejsze batche moc potężna.Co niektórzy dopatrują się zapachu moczu. :D Dla mnie go nie czuć.

 

3 godziny temu, Pozytywny napisał:

Lalique Encre Noire.

Klimat "kościelny" Bardzo dużo kadzidła.Dla mnie perfumy dla jakiegoś np.metalowca.Bardzo ciężki klimat.Nie każdemu podejdą.

 

3 godziny temu, Pozytywny napisał:

YSL Opium edt.

Klasyk od YSL.Raczej tylko na wieczór.Kobiety go lubią na facecie.Obecne wypusty mają się nijak do wcześniejszych.

 

3 godziny temu, Pozytywny napisał:

YSL M7.

Dobre perfumki.Trwałość super,gorzej z projekcją.

 

3 godziny temu, Pozytywny napisał:

Dior Homme Parfum.

Moim zdaniem i nie tylko bardzo kobiece perfumy.Za dużo o słodkości i irysu.

 

4 godziny temu, Pozytywny napisał:

Chanel Platinum Egoiste.

Fiu fiu.Klasyk nad klasykami.Uwaga.Kupować tylko wcześniejsze wypusty tak do 2014 roku.lub poprawioną wersję od 2017 r.

 

4 godziny temu, Pozytywny napisał:

Kenzo PH

Kobiety za tym szaleją.Dla mnie nic ciekawego i odkrywczego.

 

4 godziny temu, Pozytywny napisał:

Terre d'Hermes Eau Tes Fraiche.

Rozwodniona wersja na lato Terre Hermesa.Moich jednych z ulubionych perfum.Na lato o.k ale na inne pory roku Terre klasyczne.

 

To tyle. :D 

 

Na Perfuforum jestem już lat parę to się trochę "powąchało" :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, trop napisał:
4 godziny temu, Pozytywny napisał:

Terre d'Hermes Eau Tes Fraiche.

Rozwodniona wersja na lato Terre Hermesa.Moich jednych z ulubionych perfum.Na lato o.k ale na inne pory roku Terre klasyczne.

Ciekaw byłem tych właśnie, no ale jak rozwodniony klasyk to szkoda na niego czasu. Znasz Dunhill Icon?

Reszta taka dla starszego ciut odbiorcy. Szczególnie te Diory.

Osobiście z nich mam Encre Noire i nie czuję tam aż tyle kadzidła. Są świetne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mężczyźni sprawdzą zapach: YSL Kouros, najbardziej wyczuwalnym składnikiem jest Cywet.

 

Od siebie mocno polecam na jesień:

- Encre Noire AL 'Etreme

- Dior Homme Intense

 

Na lato/cieplejsze dni jeszcze nie znalazłem świeżaka dla siebie. Skończyłem butelkę Versace Pour Homme 200 ml i nie usłyszałem zbyt wielu pochwał. Bliskoskórny, aż za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wernon napisał:

Osobiście z nich mam Encre Noire i nie czuję tam aż tyle kadzidła. Są świetne.

Dla Ciebie może i świetne ale otoczenie różnie na nie reaguje :) Mnie się zawsze z księdzem kojarzyły :D 

 

2 minuty temu, Wernon napisał:

Dunhill Icon

Bardzo nowoczesne perfumy.Zrobione by podobały się kobietom.Moim zdaniem mają troche wspólnego właśnie z Hermesem ;) 

 

Jeśli chcesz komplementów od dam-kupuj :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trop napisał:

Bardzo nowoczesne perfumy.Zrobione by podobały się kobietom.Moim zdaniem mają troche wspólnego właśnie z Hermesem ;) 

 

Kupione juz z pół roku temu.
Pytałem tylko czy wyczuwasz podobieństwo z Hermesem. No, może nie za precyzyjnie się wyraziłem. Ja też wyczuwam, ale są takie ...bardziej poukładane.

 

 

3 minuty temu, trop napisał:

Dla Ciebie może i świetne ale otoczenie różnie na nie reaguje :) Mnie się zawsze z księdzem kojarzyły :D

Ja jestem śiwety ;) Pasują od mnie. Ale to na jesień, bo latem sa za mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wernon napisał:

Pytałem tylko czy wyczuwasz podobieństwo z Hermesem. No, może nie za precyzyjnie się wyraziłem. Ja też wyczuwam, ale są takie ...bardziej poukładane.

Jeśli lubisz Terre Hermesa polecam w bardzo podobnych klimatach Francka Oliviera "Black Touch" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? Jeśli poszukujesz zapachów, które dadzą Ci wiele komplementów od pań to mam kilka propozycji. Jako że nie podałeś budżetu, a perfumy mają być bą tą to jest z czego wybierać.

 

1. Ferragamo f black - multum komplementów, baby kleją się do mnie jak go noszę. Sam zapach mi się średnio podoba, ot taki może być. Cena 70-80 zł. Polecam każdemu.

2. Amouage reflection man - lekko podobny do klasyka Le Male JPG jednak o wiele świeższy i bardziej wysublimowany. Baby uwielbiają. Cena za tester ok 500 zł.

3. Dior Sauvage - ogólnie to taki crowdpleaser co podoba się większości osób, ja go nie lubię. Cena ok 300 zł.

4. Creed Aventus - król zapachów wg mnie, jak masz środki to bierz. Cena ok 900 zł.

5. Killian Straight to heaven - jeden z moich ulubionych zapachów, czuć głównie cedr i rum. Jak mam go na sobie to czuję się jakbym przed chwilą domknął miliardowy geszeft. Flakon 50ml to koszt ok 1000 zł. Polecam 50ml wkład z atomizerem za ok 500 zł.

6. Creed Himalaya - mój numer jeden. Średni jeśli chodzi o komplementy ale zapach sam w sobie dla mnie idealny. Cena ok 600 zł. Dość podobny do Himalayi jest Paco Rabanne XS.

7. Valentino Uomo Intense - lekko podobny do popularnego Dior Homme Intense ale lepszy. Dobry na jesień zimę. Cena ok 300 zł.

8. Chanel Allure Eau Extreme - Najbardziej komplementogenny zapach w mojej kolekcji. Ja go osobiście za bardzo nie lubię ale robi robotę. Jak chcesz zawsze dobrze pachnieć to jest to dobry wybór. Cena ok 400 zł

9. Mancera Cedrat Boisee - super zapach niszowy za nieduże pieniądze, jeden z moich ulubionych. Mało znany, każdemu się podoba, a w szczególności paniom. Cena ok 250 zł.

10. Carollina Herrera CH Men Prive - zapach dla bedboja. Działa na kobiety tak samo jak bedboj. Dobry na jesień/zimę. Cena ok 200 zł

 

Polecam przetestować przed zakupem. Część z nich znajdziesz w sephorze/douglasie a resztę w perfumerii quality.

Edytowane przez Kniaź z Bajki
  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2018 o 11:06, Ważniak napisał:

jadę na ... Umbro Power ... i nigdy tyle się nie nasłuchałem komplementów od ludzi - lasek i gości - że zajebiście pachnę.

Zrobiłem małe zakupy i dołożyłem też to Umbro. Jak nie będą kobitki zwracały uwagi oddajesz mi parę złotych ?.

Do kupienia w empik. Rzeczywiście taniocha. Zobaczymy co to jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Normalny Na jakie Ty mnie poważne koszta narażasz! Aż się cały zestresowałem. ?

 

Nie żałuj jej tam sobie, niech się laskom kolana uginają!

 

Choć u mnie małe perfumowe zmiany.

 

Po ostatniej rozmowie z moim tutejszym interlekutorem powiedziałem sobie głosem Sylvestra Stallone'a: "Ważniak, nie możesz tak dziadować na perfumie za jednego funta, weźże się szarpnij. Stać Cię, do kurwy nędzy! You're better than that!".

 

Tak więc od dzisiaj psikam się odrobinę droższym rarytasem od Axe:

IMG_20180909_111935.jpg

Niestety, na tę perełkę trzeba przeznaczyć już dwa funty. ?

 

"Załóż konto na forum", mówili. "Będzie fajnie", mówili...

 

Ja tu zaraz przez was zbankrutuję. ?

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś poszukuje niedrogich perfum, to polecam wypróbować David Beckham Homme (w tym przypadku proszę się nie zrażać nazwiskiem celebryty/znanego piłkarza). Nie mam jeszcze dostatecznego doświadczenia w tej kwestii i nie wiem, czy pachną one wspomnianą przez Wernona taniością, ale mnie przypadły do gustu i uważam je za co najmniej przyzwoite. Zresztą, wielu ludzi sobie chwali, jak na przykład tutaj

https://perfumomania.wordpress.com/2012/03/31/david-victoria-beckham-david-beckham-homme-czyli-wszelakiej-masci-drewien-czar/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Sprawdziłem sobie kilka próbek perfum, podeszły mi YSL - Opium, CK - Obssesed, Mont Blanc - Legend, z ww. chyba właśnie Legend jest "najmocniejszy", tamte określiłbym jako świeższe, na pewno CK jest delikatny. Za to nie wiem czemu ale nie podchodzi mi Dunhill - Icon czy Hermes, w Hermesie dziwne nutki wyczuwam ?

Już kiedyś też robiłem małe zakupy w ww. przez @Tomko rozlewni i zapach perfum, które potem kupiłem oraz próbek, które zamawiałem był niemal identyczny, z tym, że "ori" były po prostu intensywniejsze i dłużej trzymały jak na mój nos.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A powiedzcie mi, skąd taka różnica?

Tutaj YSL Opium woda toaletowa 50 ml - 205zł

https://www.notino.pl/yves-saint-laurent/opium-pour-homme-woda-toaletowa-dla-mczyzn/

Wchodzimy na inną stronę i mamy tę samą wodę toaletową, ale uwaga - 100ml i za .. 173?

https://www.perfumeria.pl/products/yves-saint-laurent-opium-pour-homme-woda-toaletowa-spray

 

Dlaczego w drugiej perfumerii mamy to samo i 2 x więcej za mniejszą cenę? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.