Skocz do zawartości

Rodzeństwo z innego ojca


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

nurtuje mnie od niedawna pewna sprawa. Otóż mam trzech rodzonych młodszych braci. Mój nieżyjący już ojciec miał 165 cm wzrostu i był to na pewno mój biologiczny ojciec, bo jestem do niego bardzo podobny, matka ma 155 cm, ja mam 165 cm. Natomiast pozostali bracia mają po 185-190 cm i nie są jakoś specjalnie podobni oprócz koloru włosów. Mam podejrzenie, że są z innego ojca. Pytanie, czy to możliwe z biologicznego punktu widzenia, że z ojca 165 cm i matki 155 cm urodziło się trzech po 185-190 cm? Moim zdaniem nie...

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Herbu Pietruszka napisał:

był to na pewno mój biologiczny ojciec, bo jestem do niego bardzo podobny

A bracia podobni?

Doczytałem: niezbyt podobni piszesz. Spytaj matki - wszyscy niscy a bracia wieże - zobacz jak zareaguje.

 

https://mamdziecko.interia.pl/zdrowie/news-prawda-i-mity-o-wzroscie,nId,619109

 

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Normalny Wolę nie pytać, bo skończy prawdopodobnie wielką awanturą rodzinną. To są tylko moje podejrzenia.

 

Z tego, co czytam w Internecie, to jest genetycznie niemożliwe. Zazwyczaj dzieci są mniej więcej wzrostu rodziców, a u mnie w rodzinie różnica między moim ojcem, a braćmi to 20 cm. Dodam, że ojciec miał kolor włosów taki rudawy blond. Ja mam taki i dwóch braci młodszych, a najmłodszy ma czarne po matce i jest do niej z twarzy bardzo podobny. Natomiast pozostali nie są podobni do matki ani ojca. Jeszcze dodam, że od zawsze moi bracia między sobą się dobrze dogadywali, a ze mną były zawsze kłótnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.