Skocz do zawartości

Kondycja a papierosy


Amnesia Haze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Chciałbym się Was zapytać czy wiecie jak ma się palenie 3-4 fajek dziennie mniej więcej co 2 dni odnośnie kondycji? To znaczy wiadomo, że negatywnie, ale jestem ciekaw w jakim stopniu. Mam kumpla, który właśnie tyle jara i uparcie twierdzi, że takie ilości mają minimalny wpływ na pogorszenie kondycji. Ogólnie słyszałem wiele historii o gościach, którzy palili a mimo to mieli dobrą kondycję. Mamy tu na forum jakiegoś sporadycznego palacza, który zarówno trenuje? Albo jakaś osoba, która rzuciła po czasie i może powiedzieć czy zanotowała znaczną poprawę kondycji. Całkiem ciekawy temat.

Edytowane przez Amnesia Haze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ilość papierosów nie ma żadnego znaczenia na naszą kondycję. U nałogowych palaczy saturacja jest tylko nie wiele mniejsza(1-2%) od osób niepalących. Osobiście znam wielu palących którzy mają bardzo dobrą kondycję. Ale nie są to kanapowe lenie(jeden znajomy po przebiegnięciu maratonu pierwsze co zrobił to odpalił fajkę: miny ludzi bezcenne).

Tak że duże znaczenie ma sam trening chodź oczywiście jak by nie palił miał by pewnie lepsze wyniki.

Tak że z tymi fajkami to tak babka na dwoje wróżyła. Sam palę(pół paczki dziennie) i na kondycję nie narzekam. Chodź wkurza mnie czasami że taki papieros ma na de mną władzę. Więc za jakiś czas planuje się z nimi rozstać:).

Edytowane przez Baca1980
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajkiaja wplyw na kondycję i wydolności bez dwóch zdań, ale cieKo przytaczać dokładne badania co do ilości wypalonych papierosów bo najważniejszym czynnikiem jest okres od jakiego palisz, wpływ ma też aktywność fizyczna jaka przejawiasz, wiek no i indywidualne uwarunkowania organizmu, na jednego wpływa mniej na innego więcej, jeden pali od roku nic nny od 10 lat.

Ale wpływ ma i im szybciej rzucisz wogóle palenie tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Palę umiarkowanie mało, od dawna (z 10 lat) , ale regularnie (1-2 fajki dziennie + duzo wiecej jak jest jakies alkoholowe wyjscie ) - obecnie pewno beda pewno jakieś 4 paczki w miesiacu.

 

Mam dobre wyniki w bieganiu - w najlepszych 5% w poważanym (jak na Polske) maratonie i połmaratonie. Nie odczuwam negatywnych skutków palenia w treningu, nie licząc treningow bezpośrednio dzień po jakiejś imprezie gdzie wypale więcej papierosów, np. pół paczki w jeden wieczór. Wręcz lubię zapalić sobie papierosa niedługo po treningu, jest przyjemniejszy.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.