Skocz do zawartości

Wiadomości w polskim radiu po ukraińsku?!


Fedde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

otóż dzisiejszego pięknego dnia jadę sobie autem, słucham bodajże radiowej Jedynki, aż tu nagle w polskim puścili wiadomości w języku naszych ukochanych braci ukraińców. Dla mnie to jest jakiś skandal. Ja rozumiem, że ich się z każdej strony wspiera, że im włazimy w dupę (w sensie rząd), że może najlepiej jakby Polacy wyjechali, a oni nas zastąpili. Ale serio wiadomości po ukraińsku? Jak nisko my upadliśmy, ja sobie nie wyobrażam, żeby nie wiem radio BBC coś takiego zrobiło dla Polaków czy innych mniejszości. Nikt im nie broni założyć sobie nie wiem jakiegoś radia internetowego czy coś, niech się sami organizują, a nie z polskich pieniędzy im się tu umila życie. Oni na nas plują, a my im robimy dobrze.

 

Co dalej, może za chwilę wiadomości w języku naszych starszych braci ;>

 

Pozdrawiam.

  • Like 2
  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus jego ostatnio nie ma na forum, to pewnie on się tam udzielał w tym radiu. Taki żart sytuacyjny :P

 

Jak bywałem u znajomych w UK i jeździłem autobusami linii National Express, to tam były informacje dla pasażerów w trzech językach, po polsku, angielsku i hiszpańsku, kumpel opowiadał że w fabryce w której pracuje oznaczenia też są po polsku między innymi.

 

Natomiast u nas powoli powoli dzieje się coś niedobrego, najpierw radio, potem będą ulice po ukraińsku, i wiele innych rzeczy. Promowana jest ciągła miłość do tych ludzi bo tak wujek sam zaa oceanu każe.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać, Program Pierwszy PR nadaje również wiadomości w języku angielskim.

Chociaż z drugiej strony, z niepokojem patrzę na właziwdupstwo dużych firm i instytucji w Polsce. Czy możemy liczyć na wzajemność w państwie Ukraińców? Szczerze mówiąc - wątpię. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fedde

 

Byłem dziś u babci, ona odkąd pamiętam słucha Polskiego Radia, i właśnie były wiadomości najpierw po Ukraińsku, a później po Niemiecku :D

 

Nie mogłem ogarnąć o co chodzi, myślałem, że babcia jakieś lewe fale zbiera :D

 

Idzie nowe Bracia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Przemek1991 napisał:

właśnie były wiadomości najpierw po Ukraińsku, a później po Niemiecku

Po angielsku, francusku, ROSYJSKU i niemiecku. Wiem, bo też kiedyś maiłem babcie i słuchałem PR 1 Polskiego radia.

 

  • wiadomości (emisja o 9:05, 10:05 i 11:05) w językach obcych (angielski, niemiecki, rosyjski) prezentowane przez dziennikarzy Radia dla Zagranicy
Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten naród jest tak tępy i otumaniony, że jak w biały dzień zaczęłyby specjalne służby dorabiać do Polskich, upaińskie nazwy ulic, miast, sklepów itp. itd. to 3/4 miałoby wyjebane albo nawet by tego nie zauważyło, a 1/4 jedynie by pokłapała pyskiem jak typowy jamnik i nic poza tym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fedde napisał:

Dlaczego od razu skrajnie prawicowy? ;> Chodzi o jakieś zdrowe zasady, "wzajemność", jak pisał @koksownik chociażby. Był ktoś na forum taki pro ukraiński, co ich w jakimś temacie tak bronił, to Ty?:D 

Ja broniłem zasad, zdrowych zasad :) nazwać mnie pro ukraińskim to tak jakby nazwać prostytutkę z 30 letnim stażem dziewicą :)

 

4 minuty temu, Les napisał:

Ne pereżywaj. Wse bude dobre.

Pisz po Polsku :) chyba że chcesz kolejną wiązanke?:>

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.