Skocz do zawartości

Wiadomości w polskim radiu po ukraińsku?!


Fedde

Rekomendowane odpowiedzi

1 minute ago, wojkr said:

Element asymilacji mniejszości i tyle, Ukraińców coraz więcej... więc normalna kolej rzeczy. Ale jak nam wyjdzie ich przyjmowanie ? to pokarze przyszłość.

Ukrainiec to często Polak, który w przeszłości albo uciekł z Korony, albo dostał tam ziemie i był osadnikiem, albo był wysiedlony pod Kijów za czasów podbojów Jarosława Madrego. Na Ukrainie narodowosć dziedziczyło sie nie genetycznie tylko malżenstwo polsko ukrainskie miało czasem dzieci polowe ukraińców połowę polaków, a od czego to zalezało to nie czas pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Perun82 napisał:

A przy okazji dowiedzą się, że są też w naszym sejmie:D 

Wiem o tym, a tymczasem Polaków w Niemczech jest dwa miliony a nawet nie mają statusów mniejszości narodowej :P

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, The Motha napisał:

Wiem o tym, a tymczasem Polaków w Niemczech jest dwa miliony a nawet nie mają statusów mniejszości narodowej :P

Dokładnie a ta mniejszość niemiecka na górnym śląsku to raptem 200 tyś chłopa i to według spisu z 2002 roku. A już wtedy większość z tych 200 tyś stanowili ludzie starsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, jaro670 said:

Dokładnie a ta mniejszość niemiecka na górnym śląsku to raptem 200 tyś chłopa i to według spisu z 2002 roku. A już wtedy większość z tych 200 tyś stanowili ludzie starsi.

Niemców było duzo na podkarpaciu, osadników. Dziś to Polacy, tylko niemieckie nazwiska. I to najbardziej patriotyczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mniejszościowymi sprawami jest tylko jeden problem. Ktoś z naiwności ,głupoty bądź wyrachowania da takiej mniejszości ot niby nie ważne 5 minut na ogólnopolskiej antenie. Niewielka sprawa. Tak , tylko spróbuj po 2 czy 5 latach im te durne 5 minut zabrać to raban na całą europę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Les napisał:

Ukrainiec to często Polak, który w przeszłości albo uciekł z Korony, albo dostał tam ziemie i był osadnikiem, albo był wysiedlony pod Kijów za czasów podbojów Jarosława Madrego

I tak i nie...

Przez te tereny przewinęło się wiele plemion; Scytowie, Sarmaci Alanowie, Hunowie, Madziarowie, i Chazarowie.

Chazarów i ich państwo zniszczył Świętosław o ile dobrze pamiętam...

Potem było panowanie Złotej Ordy a wcześniej Ruś, Mongołowie i Tatarzy urozmaicili genotyp tej ludności poprzez gwałty...

 

Więc masz mieszankę, stąd np Ukraińcy są skłonni do okrucieństwa i znęcania się nad innymi, kult wodza itd, przejeli te cechy genetycznie od Wielkiego Hana z Mongolii...

 

Czyli reasumując przeciętny Ukrainiec to człowiek którego można uznać  za połączenie debilizmu i zwyrodnienia łącznie z okrucieństwem.

 

Nic dziwnego, że przez całe wieki nie było tam ani jednego intelektualisty nie licząc narodowości, czyli Polaków, Rosjan czy Rusinów ze staroruskich rodów. Nawet ówczesnych bohaterów macie Bandere, Szuchewycza czy jak ma tam, czyli typowych wyblakłych intelektualnie rzeźników :)

Nie pisze tego aby kogoś urazić, ale takie są fakty niestety...

 

Tam gdzie była jakakolwiek cywilizacja na Ukrainie to były silne wpływy Polskie np Lwów i tak dalej...

Ty bracie nic na to nie wydumasz.

Edytowane przez The Motha
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, The Motha said:

Więc masz mieszankę, stąd np Ukraińcy są skłonni do okrucieństwa i znęcania się nad innymi, kult wodza itd, przejeli te cechy genetycznie od Wielkiego Hana z Mongolii...

Poczytaj co robili polscy chłopi za czasów rabacji, to Ci oczy wyjdą z orbit. Palenie ziemian żywcem w beczce wódki, przybijanie gwozdziami do podłogi w karczmie, wydłubywanie oczu, gonienie młodego szlachcica przez las, a gdy ten schronił sie w pustym drzewie, przerżniecie drzewa z nim pilą. Odebranie Austriakom siłą jeńców polskich- młodych uczniów z Krakowa, nastepnie ich brutalne wymordowanie pod Gdowem. To byli piekielnicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Les napisał:

Poczytaj co robili polscy chłopi za czasów rabacji, to Ci oczy wyjdą z orbit. Palenie ziemian żywcem w beczce wódki, przybijanie gwozdziami do podłogi w karczmie, wydłubywanie oczu, gonienie młodego szlachcica przez las, a gdy ten schronił sie w pustym drzewie, przerżniecie drzewa z nim pilą. Odebranie Austriakom siłą jeńców polskich- młodych uczniów z Krakowa, nastepnie ich brutalne wymordowanie pod Gdowem. To byli piekielnicy.

Co chcesz tym udowodnić? a czy ja gdzieś napisałem że Polacy nigdy nikogo nie mordowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, The Motha said:

Co chcesz tym udowodnić? a czy ja gdzieś napisałem że Polacy nigdy nikogo nie mordowali?

Nic, tylko jak się mówi jakie to inne narody podłe, to do pelnego obrazu dodaję. Zaraz podam zródło.

Tylko dodam, że polscy chłopi z oszczędnosci ucinali glowy ziemianom od razu na traktach, bo za glowę wiecej płacili austriacy niz za całego ziemianina.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Les napisał:

Nic, tylko jak się mówi jakie to inne narody podłe, to do pelnego obrazu dodaję. Zaraz podam zródło.

Jeszcze raz powtarzam, nigdzie na forum w kwestii relacji z innymi państwami nie kierowałem się zasadą Kalego...

Jak byś wrzucił temat o rzezi galicyjskiej to też bym mógł na ten temat dużo napisać, nie wybielałem nigdy polskich występków wobec innych narodowości, staram się w tej kwestii być jak najbardziej sprawiedliwy.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, The Motha said:

Jeszcze raz powtarzam, nigdzie na forum w kwestii relacji z innymi państwami nie kierowałem się zasadą Kalego...

Jak byś wrzucił temat o rzezi galicyjskiej to też bym mógł na ten temat dużo napisać, nie wybielałem nigdy polskich występków wobec innych narodowości.

Spoko, ja tylko dodaję, żeby się za bardzo sielankowo nie zrobilo.

 

Ostaszewski-Barański, K., [1897], Krwawy rok

Edytowane przez Les
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, The Motha napisał:

Wiem o tym, a tymczasem Polaków w Niemczech jest dwa miliony a nawet nie mają statusów mniejszości narodowej :P

Ukraińcy często są pochodzenia polskiego. Ale nie można generalizować że wszyscy Ukraińcy są pochodzenia polskiego, większość nie jest, większość tych co przyjeżdża do Polski jest wręcz nastawiona do nas wrogo, poczytaj sobie co wypisują na portalach społecznościowych, same pretensje i roszczenia, pozatym psują rynek pracy i mało jest w śród nich wykwalifikowanych pracowników, z reguły za ci się nie wezmą to spierdolą - mieszkam w dużym mieście i jest tu ich naprawdę sporo, pracują w gastronomii, handlu czy firmach kurierskich, salonach fryzjerskich i firmach budowlanych i na prawdę nie zetknąłem się by któryś z nich zrobił coś jak należy. Za to ciągle narzekają że u nas drogo, a zarobki chujowej - niech wyjadą do Niemiec....tyle że tam trzeba znać język i być wykwalifikowanym pracownikiem a im się uczyć nie chce.

Jest na serio śmieszne jak idziesz do lokalu gastronomicznego i chcesz coś zamówić a gość ci mówi " nie panimaju pa polski"  albo kurier ci dzwoni i gawari szto on na znaju i żebyś sobie prijechal po paczkę bo stoi tu i tu.

Miłość do Ukraińców wyjdzie nam bokiem ... sami pogardliwie mówią o nas pszeki, pany, poliaczki. A na Ukrainki trzeba uważać na maxa, bo są jeszcze bardziej wyrachowane od rodowitych Polek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojkr to prawda, właśnie stąd bierze się moje uprzedzenie do nich, bo wiem jacy są i dobrze ich znam.

Lepiej dla nich aby żaden nie wchodził mi w drogę...

 

Co do Ukrainek, czasami jeździłem pracować jako barman po hotelach w promieniu 100km odemnie na weekendy, była tam Ukrainka która miała dziecko i męża w swoim gównianym terenie, ale do mnie non stop paliła miętę, w każdym bądź razie nie musiałbym się wysilać, dałaby mi dupy nawet w kiblu, nie korzystam z takich ofert, bo później rożne kwiatki wychodzą z czasem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat @Ancalagon wyjaśnił w zupełności o co chodzi także bez spiny Panowie. Czołówka Lata z Radiem towarzyszy mi ponad 2 dekady w takim kształcie więc w tym przypadku nie ma potrzeby rozpętywać gównoburzy. Co innego rozgłośnie radiowe (ogólnopolskie, państwowe!) ze wschodniej Polski typu Radio Rzeszów, Lublin, Podlasie itd. to inna para kaloszy. Tutaj mają specjalne audycje w języku ukrów i to mnie trochę wkurvia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.