Skocz do zawartości

The Predator


Mordimer

Rekomendowane odpowiedzi

Predator pierwszy mocno utkwił mi w pamięci, katowaliśmy z bratem na VHS w latach  90-tych często.

https://www.filmweb.pl/Predator/awards - dostał oskara za efekty specjalne, film z 87 roku.

 

19 godzin temu, Kleofas napisał:

A mnie wygląda na kaszanę. Wypożyczę sobie w kablówce jak będzie za 10 zetów, albo pojawi się za rok za darmo.

Niekoniecznie, reżyser nie jest słaby https://www.filmweb.pl/person/Shane+Black-13044 , dla mnie to przede wszystkim rozrywka byle nie spieprzyli i trzymali klimat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tu rozpisywać za bardzo, faktem jest że film wygląda jak kaszanka pokroju AvP: Requiem. Większość komentarzy pod zwiastunem mówi sama za siebie, o ile w przypadku "teaserów" reakcja była mieszana, tak tutaj jest negatywna. Sam film miał nijaką kampanie reklamową i z obliczeń wychodzi na to że na otwarciu zarobi mniej niż wymieniona wcześniej kaszanka AvP:R.

 

10 minut temu, Mordimer napisał:

Niekoniecznie, reżyser nie jest słaby https://www.filmweb.pl/person/Shane+Black-13044 , dla mnie to przede wszystkim rozrywka byle nie spieprzyli i trzymali klimat.

 

Tylko "przeciętne" Kiss Kiss Bang Bang i Nice Guys oraz słaby Iron Man 3 nie świadczą też o tym by SB był co najmniej dobrym reżyserem, gość powinien zostać przy pisaniu scenariuszy. Co do samego klimatu, więcej go było już w Predators (2010) Rodrigueza, tutaj go kompletnie nie czuć.

 

Ludzie zapominają chyba że Shane Black NIE STAŁ choćby w najmniejszej części za sukcesem pierwszego Predatora. On tam tylko zagrał podrzędną rolę i nagle robi się wokół tej kaszanki jakąś otoczkę i pierdolamento że "powrót do korzeni", "przywrócenie magii oryginału" i inne chuje muje - ot kolejne banialuki by wydoić $$ od tłuszczy. Najgorsze jest to że film pewnie choćby minimalnie, to jednak na siebie zarobi na sentymencie i nadziei i nadal będziemy dostawać takie kupofilmy, oby film wtopił i to konkretnie. Black przepadnie jako reżyser (w końcu) a studiu może się odwidzi choćby myśli o produkcji kiepawych filmideł i odcinania kuponów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się nieźle. Taka komedia sensacyjna do obejrzenia w wolnym czasie.

Predator tak jak i Terminator bez Arniego to nie to samo. Wtedy był klimat i filmy się oglądało po kilka/kilkanaście razy. Teraz się raz ogląda i zapomina.

 

A może się starzeję i "kiedyś to było"? :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby się zaraz nie okazało, że ten wielki i silny predator to samica bo chyba się wyrzygam.

Następne produkcje Marvel szykują się pod znakiem "silnych" kobiet.

O Disneyu to już nawet nie wspomnę co się dzieje z dawnymi hitami. Jak jest jakiś spęd rodzinny to wrzuca się coś dla dzieciaków i jest względny spokój a czasem nawet się z nimi ogląda.

Iniemamocni 2 ? Fabuła: facet zostaje w domu z dzieciakami a kobieta ratuje świat. Auta 3 ? Fabuła: facet jest coraz słabszy i zastępuje go kobieta.

Gwiezdne wojny to już w ogóle jakieś kosmiczne bzdury. Kobiety silne i logiczne a faceci zamotani jak wołowe jaja i ciągle niestabilni.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mordimer

Opłaca się iść do kina by chłopaki dostali trochę kasy z biletów ?

Co by nie mówić uwielbiam postać predatora i chciałbym by kręcili kolejne. 

 

Przypominam przy okazji również o wspaniałym krótkometrażowym filmie klimat jak z pierwszego preda, szykujcie jedzenie i oglądajcie jeśli nie widzieliście :) :

Niestety tylko po ANG.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z seansu.

Zabrałem syna na męski wieczór filmowy aby pokazać mu trochę klasyki. Obcy i Predator to moje ulubione postacie i traktuję temat naprawdę bardzo poważnie. 

Muszę przyznać, że dawno temu się tak nie wstydziłem. Scenarzystą był prawdopodobnie upośledzony, amerykański dzieciak a ludzie realizujący produkcję nienawidzili tego gatunku filmowego.

Film oceniam jako profanację.

Dla fanów - nie warto wydawać 1zł na ten film.

Żeby nie było to AvP, Predators bardzo mi się podobały choć zebrały kiepskie recenzje.

To co dzisiaj obejrzałem mieści się w skali od 1 do 10 w zakresie -Jedno wielkie gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Bardzo mi przykro ale nie znalazłem w tym filmie ani jednego elementu, który by mi się spodobał.

Dialogi - żenada.

Postacie - szkoda słów.

Scenariusz - tandeta.

Wykonanie - masakra.

Sceny walki - średnio słabo.

 

Aaa. Mam nadzieję, że nikt nie potraktuje tego jako spoiler ale główny bohater jest po rozwodzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oddawaj Fartucha

Najgorszy film w tym roku, który widziałem był ten o pięciu komandoskach i ufo. Takiego badziewiu i nonsensów to dawno nie widziałem. Zawsze zapomnę jak to się nazywało. Główną bohaterką była taka znana aktorka... no nie przypomnę se ale badziew jak ich mało.

Aha tam też główną bohaterkę posuwał murzyn.

Jedna była lesbijką

Kolejna z borderem

Feministka

I coś tam jeszcze, nie chcę nawet tego gówna wspominać.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.