Skocz do zawartości

Epic music/Uplifting music/Muzyka wznosząca epicka/Filmowa


SzatanK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Tak jak w temacie, muzyka filmowa czy też tak zwana epicka staję się coraz bardziej popularna na świecie.

Dla niewtajemniczonych jest to rodzaj muzyki, który sprawia, że was motywuje, czasem sprawi iż zapłaczecie ale generalnie wnosi swego rodzaju inspirację czy motywację.

Czy macie jakieś swoje ulubione utwory ?

Jeśli chcecie są nią podzielić to dawajta !

Ja z chęcią obsłucham te utwory, bo a nóż znajdę coś fajnego dla siebie a tu ode mnie kilka.

 

Dodam tutaj bardziej znane by nie wtajemniczeni zrozumieli o co chodzi.

 

 

Jeśli znacie jakieś fajne utwory tego typu to zapraszam do podzielenia się nimi ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@SzatanKrieger ubiegłeś mnie... miałam właśnie wkleić Sadness and sorrow z Naruciaka :D 

Trochę się swego czasu anime oglądało...ba, nawet mojego faceta tym zaraziłam i teraz HunterxHunter ogląda :P 

no to jak Naruto jużtu był zapodany to niech będzie...

Fairy tail - miałam na kompie cały album OST ;) 

 

 

 

I koniecznie One Piece! (mam szczególny sentyment do tego anime - a muzyka w nim obłędna! Super pasuje do klimatu tej historii i fajnie wpasowuje się w chakatery bohaterów ;) Polecam!  :

 

I Bleach też ma fajne...moje ulubione:

 

Mogę tak w nieskończoność ^^ 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Gladiator" jest dość popularny, ale mam słabość do filmu i Pana Russell'a Crowe.

"Strange" może nie jest zbytnio epickim utworem, ale ma w sobie coś takiego, że jak usłyszę tę piosenkę w radio, zwłaszcza jak jest noc i jadę sama samochodem to zaczynam odczuwać duży mimowolny niepokój.

Pozdrawiam wszystkich fanów Naruto, szczególnie w pamięć zapadł mi opening "Blue bird", ale też jest mało epicki :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Haha ja od razu rozpoznaję dobre kobiety, od poczatku Cię chwalę tutaj i widać nie bez powodu  :D  @Hippie ?  :D 

A no Hunter x Hunter świetny. Mam nadzieję, że będą kontynuować anime, jak mangaka narobi materiału :) 

 

@Masza

Mi w pamięci wiele utworów zapadło w pamięć, są genialne !

Często wracam do śmierci Jirayi i jego wspomnień o tym jaką był porażką przez całe swoje życie, bardzo mnie to wzrusza.

 

Co do anime polecam wam również Hajime no Ippo, wiem iż jest ono o boksie ale główni bohaterowie byli wspaniali ile się uśmiałem przy tym anime :) 

No i w movie jest bardzo wzruszająca historia o trenerze Ippo. Nie chcę za dużo spoilerować ale z tej historii można film nakręcić :)  a tu filmik napisy są po ang:

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger A Ty też mnie teraz rozbawiłeś. Hajime no Ippo nie oglądąłam, ale coś czuję, że zacznę ogladać i też mojemu facetowi podejdzie...bo jest o boksie, więc tematyka u nas bardzo na czasie:lol: Więc, że tak powiem... masz świetne wyczucie chwili :lol: A ja już go widzę oczami wyobraźni, jak komentuje technikę walki bohaterów anime :rolleyes:

Muzyka brzmi zacnie, dlatego mnie już przekonałeś. :D 

O tak... Jiraya był świetną postacią, Ryczałam przy jego śmierci. :P  Ale już przestałam Naruto oglądać i nie jestem na bieżąco... po tym jak zaczeło coraz więcej fillerów wychodzić a akcja zaczęła być przeciągana za bardzo, to samo miałam z Bleachem i One piece. Dlatego też między innymi zaprzestałam tak częstego oglądania takich tasiemców. Wszystkie mają podobny schemat i to mnie w jakimś stopniu znudziło. Ale może wrócę do tego - zobaczymy. :D 

Z Naruciaka mnie najbardziej jeszcze chwyta za serce to:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Co ja Ci tu będę mówił, jak się zwolni Twój facet to wiesz gdzie możesz pisać priv ?

 

A Ippo to trochę jak Rocky niby boks ale nie boks. Po prostu z akcji, które tam są to można się śmiać i śmiać :) 

Również uwielbiam te dwie dodatkowo jeszcze "przedstawienie 10 vs 100"

 

A tu jeszcze jaskółka:

 

A co do ippo pierwszy sezon ma trochę słabą grafikę ale później robi się świetna. Te samo studio robiło Ippo co HxH :) 

 

I tu jeden epiczek co znalazłem nie dawno:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze soundtrack z filmu "Lust, caution" i przy okazji bardzo polecam ten film. Osobiście mam słabość do kina azjatyckiego po tym jak obejrzałam film "Sileced/Do-ga-ni".

Obejrzałam całą serię Naruto, Naruto Shippunden i zaczęłam Boruto, jednak odnoszę wrażenie, że historia zaczyna zataczać koło, widać ogromne analogie z pierwszą serią, postacie niewiele się różnią, więc też nie wiem czy nie odpuszczę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masza Przekonałaś mnie... muzyka piękna - dodaję do listy " obejrzeć koniecznie!". :) 

Ja nawet nie zaczełam oglądac Boruto bo już czułam czym to śmierdzi :P Zniechęciłam się już samym przeczytaniem pierwszej lepszej recenzji. :P  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Masza

Też czasem lubię kino Azjatyckie obejrzeć.

A co do Boruto, to wiadomo to już jest ciągnięcie na siłę.

Polecam inne serie na przykład kuroko no basekt

Haikyuu jest też świetnym bardzo pozytywnym anime :) 

Opening nr 5 

 

Nie znam osoby, której haikyuu się nie podobało.

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista anime wartych obejrzenia i polecenia jest... dość długa. ;) Pomyśleć ile się czasu zmarnowało na to wszystko... łohohoho :D 

Takie must see według mnie to:

- Naruto (każdy kto zaczyna swoją przygodę z anime musi obejrzeć!) Seria świetnie pokazuje kulturę japonii, sztuki walki, to jak ważną rolę odgrywa dla nich duchowość...)

- Dragon Ball - jak wyżej. Unikalny, jedyny w swoim rodzaju humor ;)  

- One Piece - tak jak wyżej wspomniałam, to jest anime które dotarło do mnie chyba najbardziej. Tematyka piracka, dużo odniesienia do wolności i podążania za marzeniami. Humor... genialny! 

- Fairy Tail - kolejny tasiemiec. Długo nie mogłam się do niego przekonać. Jakoś pierwsze odcinki mnie zawsze zniechęcały jednak któregoś dnia się przełamałam i... nie żałowałam, klimat tego anime i fabuła jedyna w swoim rodzaju. Bardzo wyraziste i ciekawe postaci... ale oczywiście wszystko do czasu - jak zaczęła się przeciągać akcja to odpuściłam. Ale to typowe dla taisemców. Choć Królem Fillerów dalej uważam, że jest Naruto ;) 

- Death note - magia! Nie zobaczyć tego będąc fanem anime to grzech! :D

a pozostałe to:

- Bleach 

- Shingeki No Kyojin - post apokaliptyczna wizja świata. Anime o Tytanach. Dość ponure i brutalne

- Berserk - też dość ciężka pozycja ale wciągająca.

- Sword Art Online - coś dla fanów gier rpg ;) bo właśnie w takim klimacie jest gra :) 

- InuYasha - sooo emotional anime :D 

- Claymore - Japońska i damska wersja Wiedźmina ;) Specyficzne ale mnie wciągnęło

- HunterXHunter

- Fullmetal Alchemist 

- Hellsing - wampiiiry ;) 

- Grobowiec świetlików - stare anime, stara kreska. Bardzo wzruszające. Tematyka II WŚ. 

 

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Te wszystkie strategie opracowywane przez obydwóch, te gierki psychologiczne... Majstersztyk! Tylko Japończycy mogli coś takiego stworzyć. 

Jedna ekranizacja już tego była - zostawię ją bez komentarza. :P Japańce są dobre w anime i niech tak zostanie. Niektóre produkcje filmowe może też ale niech nie próbują robić ekranizacji anime... nie wychodzi im to najlepiej :P 

Ponoć przymierzali się by stworzyć kolejną ekranizację DN ale tym razem produkcji amerykańskiej...mam mieszane uczucia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Ty weź mi nie mów, wyszła ta ekranizacja. Oczywiście L'a gra czarnoskóry, Kira do nastolatek co się chwali swojej dziewczynie notatnikiem. Nie da się opisac jak ten film spieprzyli. Wpisz se Death note netflix :D 

Wszystko co najlepsze usunęli z tego anime :) 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.