Skocz do zawartości

Epic music/Uplifting music/Muzyka wznosząca epicka/Filmowa


SzatanK

Rekomendowane odpowiedzi

@Hippie

A wiesz co jest najgorsze w tym?

Ludzie pisali, że "Teraz rozumiem dlaczego nie oglądam anime ale gówno, nigdy nie tknę żadnego anime"

No właśnie takie są komentarze po tym zacnym filmie.

W anime masz intrygi a w tym...boże.. nie chcę nawet o tym myśleć.

Normalnie powiesić za jajca to mało.

hqdefault.jpg

 

A tu dla śmiechu:

Samuel L Jackson hahahah

maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Obawiam sie, że będzie to samo też z Wiedźminem. Serial poskiej produkcji już od daaawna jest. Wiadomo, niskobudżetowy i efekty śmieszą ale reszta jak najbardziej ok, Obsada - ok.  Żebrowski w roli głównej się spisał. Zamachowski jako Jaskier - strzał w 10 :D, klimat powieści zachowany - to najwazniejsze. Teraz Amerykańce biorą się za pełnometrażówkę... Sapkowski się na to zgodził i niby nadzoruje ale już są ploty, że Ciri ma też być ciemnoskóra czy muzułmanką czy kim tam. 

Inna sprawa - gra. Majstersztyk - każdy powie, Ale pewnego razu czytałam sobie Ostatnie Życzenie na kantynie i znajomy anglik do mnie podchodzi z pytaniem co czytam. Ja mówię, że Witcher. On zdziwienie - a to jest książka? Ja mu na to, że oczywiście, przecież to gra jest na podstawie książki - on na to, że nie wiedział o tym. Co najgorsze - nie jest on odosobnionym przykładem. Sapkowski kiedyś udzielił wywiadu i w nim zawarł swoje rozczarowanie i bulwers z powodu  ignorancji odbiorców gry ;) I to, że Wiedźmin stał się bardziej popularny ale z powodu gry, nie książki, która już nie jest swoją drogą taka nowością. Bo pierwszy wydanie było chyba w 1993 ;)  

 

Żeby nie robić offtopu i jak już wspomniałam o Wiedźminie, łapcie! Z gry :

 

 

 

z serialu:

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hippie napisał:

Serial poskiej produkcji już od daaawna jest. Wiadomo, niskobudżetowy i efekty śmieszą ale reszta jak najbardziej ok, Obsada - ok.  Żebrowski w roli głównej się spisał. Zamachowski jako Jaskier - strzał w 10 :D, klimat powieści zachowany - to najwazniejsze. Teraz Amerykańce biorą się za pełnometrażówkę... Sapkowski się na to zgodził i niby nadzoruje ale już są ploty, że Ciri ma też być ciemnoskóra czy muzułmanką czy kim tam. 

Trochę pokręciłaś. To MY mamy pełnometrażówkę, z Paździochem na moście. A Netflix zajął się produkcją serialu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie: Notre-Dame de Paris  musical, którego premiera miała miejsce 16 września 1998 w Paryżu. Powstał w oparciu o powieść Victora Hugo Katedra Marii Panny w Paryżu. Autorem słów jest Luc Plamondon, muzykę skomponował Richard Cocciante.

Spektakl prezentowany był w wielu miastach Francji, Belgii, Szwajcarii oraz w Quebecu. W Paryżu ponownie wystawiono go w grudniu 2005 roku. Wersja angielska grana jest od 2000 roku w Las Vegas oraz wystawiana była w Londynie. Powstały także liczne adaptacje w innych językach m.in. we włoskim i rosyjskim oraz angielskim. W 2016 roku Polska uzyskała licencje na wystawienie musicalu „Notre Dame de Paris”. Po raz pierwszy odbył się on na deskach gdyńskiego teatru muzycznego 9 września 2016 roku. Reżyserem „polskiego” musicalu jest ten sam Gilles Maheu, który reżyserował wersję francuską. Podczas prób gdyński zespół zrobił na realizatorach tak duże wrażenie, że po raz pierwszy w historii Notre Dame spektakle były grane z udziałem orkiestry i chóru[1].

https://pl.wikipedia.org/wiki/Notre-Dame_de_Paris_(musical)

 

Musical w róznych krajach jest grany do dziś.  Na żywo  robi ogromne wrazenie. Byłam na nim. 

Najbardziej podoba mi sie wersja włoska i francuska.

 

Wersję francuską z tłumaczeniem na polski mozna znalezc w sieci, no i niemal wszystkie obcojęzyczne w tym polską, która jednak ta mnie nie uwiodła. Za to koreanska ma pauera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger Ile Ty masz lat? Obstawiam ze kolo dwudziestki +/- 2-3 lata. Epicka to może być literatura, co najwyżej. Wkurwia mnie niemiłosiernie "spolszczanie" angielskich słów, które przekrzywiają znaczenie już istniejących Polskich słów. Obstawiam też że nie oglądałeś ani Berserka z '97 ani Cowboya Bebopa.

 

Co do muzyki, fachowo nazywa się to "XXI wieczna muzyka klasyczna", nie jakaś tam "epicka". Dla mnie jedyny zespół na poziomie, to ten który rozpropagował i dołożył najwięcej od siebie, mając i profesjonalne podejście. Wszystkie te 2 kroczki od piekła itp. itd. to takie generyczne wyrobnictwo.

 

 

 

 

I coś z muzyki filmowej

 

 

 

 

 

 

Tego paniom nie polecam słuchać, grozi wyrośnięciem w pełni pokrytych mamucim włosiem jaj.

 

 

 

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lxdead napisał:

Ile Ty masz lat? Obstawiam ze kolo dwudziestki +/- 2-3 lata.

19 za miesiąc. Wjeżdżanie na wiek to pamiętam z czasów gimnazjum "Ile ty masz lat i w której klasie jesteś !"

Ja znam Bartka z klasy wyżej to zaraz zobaczysz.

10 godzin temu, lxdead napisał:

Epicka to może być literatura, co najwyżej.

Dobrze wiedzieć.

10 godzin temu, lxdead napisał:

Wkurwia mnie niemiłosiernie "spolszczanie" angielskich słów, które przekrzywiają znaczenie już istniejących Polskich słów.

A mnie Twoje oburzenie jak u nastolatka, któremu mama nie chce dać 5 zł. 

My sobie pomożemy się oburzać ale wpiszesz chociażby na yt "Muzyka podnosząca na duchu" to na pewno nie trafisz na te same utwory jak wpiszesz "Upfliting music"

My możemy się sprzeczać ale po co?

W prywatnym gronie to sobie możemy mówić, że "Heheh co za głupki, jaki Jezz to muzyka trąbkowa przecie je!"

10 godzin temu, lxdead napisał:

Obstawiam też że nie oglądałeś ani Berserka z '97 ani Cowboya Bebopa.

Jeśli oglądałem to co, jeśli nie oglądałem to co ?

Oglądałeś czarodziejkę z księżyca chociaż albo Capitana Tsubasę z 1981 roku ? Bo jak nie to nie mamy o czym rozmawiać !

Tylko prawdziwe koksy oglądali starsze produkcje a nie te nowe, co za leszcze !

10 godzin temu, lxdead napisał:

Co do muzyki, fachowo nazywa się to "XXI wieczna muzyka klasyczna", nie jakaś tam "epicka".

Dobrze wiedzieć, słucham tej muzyki od wielu lat ale właśnie bolączką było to, że nigdy nie poznałem poprawnej nazwy. Nazwy są bardzo ważne, szczególnie jak poszukamy tego gatunku "XXI wieczna muzyka klasyczna" w necie natrafimy - trafimy ale na wielkie NIC.

Będąc na koncertach to nawet prowadzący mówili "Muzyka Epicka" czy też "muzyka filmowa". Nawet jak to się nazywa "XXI wieczna muzyka klasyczna" to guzik znajdziesz pod takimi lub podobnymi hasłami, a wpiszesz "Epic music" i zaraz wyskakuje ci pełno tytułów. Twoje skrajne oburzenie jest dla mnie wyjątkowo śmieszne, a twierdzenie iż od jednego zespołu się to wszystko zaczęło a reszta to "wyróbstwo" lub to, że 2 steps from Hell " są nie profesjonalną grupą...no proszę Cie...

Rozumiem, że nie wiem Henryk Sienkiewicz to był prawdziwym pisarzem a reszta po nim to są cienkie bolki. Skąd w ogóle takie myślenie u Ciebie ?

 

Mnie właśnie jak już to denerwuje takie generalizowanie typowo Januszowe na zasadzie "Ciii to śpiewają prawdziwy ROK, znaczy prawdziwy kamień (Kurrrłłła jaki Rock jak mnie denerwuje te generalizowanie przecie to "kamień muzyka" od nich wszystko się zaczęło, oni to najlepsi a tamci po nich to słabiaki i "generyczne wyróbstwo" )

 

P.S  Dziękuje za dodanie utworów w tym temacie.

P.S 2 Nie łatwiej było kulturalnie napisać, że może zmienić temat bo "prawidłowo" to się nazywa tak i tak ?

P.S 3 Polecam zaznajomić się z Marka audycją o "prawidłowej komunikacji" Zdaje się była to audycja pod tytułem "nie każdy hejt ma złe intencje"

 

Proszę nie odpowiadać pod tym tematem. @lxdead

Bo nie chcę kolejnych kłótni. Po prostu dodaj utworu, które Ci się podobają i tyle. Taka moja mała prośba już bez tych cyrków.

Nie chcę kolejnych negatywnych farmazonów tu czytać i karmić się negatywami, inni obstawiam również. Ja odczytałem Twój post z problemami z gatunku jak być "Januszem" i tyle w temacie.

Mimo wszystko dziękuje za dodanie utworów i się podzielenie nimi oraz za uświadomienie prawdziwej nazwy jednego z gatunków muzyki.

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@lxdead Hola, hola po co od razu takie personalne najazdy? Nawet w tym temacie...Prośba... Co Ci daje takie łapanie za słówka? Nie da się po prostu zignorować nawet jeśli mierzi Cię to w oczy i wstrzymać od komentarza? Takim zachowaniem psuje się miłą atmosferę i robi się jeden wielki chaos. Słowa to prymitywny wg mnie sposób komunikacji - nie lepiej jednak skupić się na tym, że jednak wiadomo o co autorowi chodzi a nie na tym czy faktycznie dane słowo zostało dobrze dobrane? Kłótnie i takie pstryczki z tak błahych powodów są dla mnie żenujące...

Prośba ode mnie - szanujmy się, ok? 

 

 

1 godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

19 za miesiąc.

;) nie odmłodziłeś się aby za bardzo? :P  

 

Pozycje ode mnie na dzisiaj: 

(na emeryturę jadę, na emeryturę jadę ja tera :D... a ja kur%a nie :D ...ach ten ukryty polski w zagranicznych piosenkach :D ) 

 

Ciekawe covery skrzypcowe... :) 

 

 

I moje dzisiejsze odkrycie (włączyło mi się automatycznie po innym utworze ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Gravedigger napisał:

No chyba, że Ja źle rozumiem te pojęcia? -.-"

Lepiej tak nie pisać bo zostaniesz zjechany od góry do dołu :)

No i niema czegoś takiego jak epicka muzyka przecie.

Nie czytałeś ? :D

 

@Hippie

Dziękuję.

I z tą emeryturą naprawdę jest śmieszne :D 

A z tymi latami fakt odjąłem sobie ale wjazdy na wiek mnie śmieszą, szczególnie gdy ktoś jest jeszcze od Ciebie młodszy :)  Po prostu ukazałem bardziej dobitnie, co mam na myśli.

 

I zachęcam do wrzucania kolejnych utworów :)

 

 

 

 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

Kłótni nie będzie, jedynie wstawka informacyjna ;)

Otóż jak wiadomo, język podlega zmianom i ewoluuje praktycznie cały czas.

 

Nie chciało mi się zagłębiać jeszcze dokładniej, ale pochodzenie kilku związanych z tym tematem wyrazów jest co najmniej:

film - angielski

muzyka - grecki

klasyczny - łacina

epika, epicki - grecki

 

Czasem język zmienia się odgórnie, czasem oddolnie - takie jednostki jak my mają na to raczej niewielki wpływ.

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SzatanKrieger napisał:

No i niema czegoś takiego jak epicka muzyka przecie.

Nie czytałeś ? :D

A ja myślę, że jak najbardziej jest coś takiego, jak epicka muzyka. :)

 

Co do zwrotów typu, "epicki fail", czy "epickie żarcie", to faktycznie jest to spore nadużycie. 

No ale co do muzyki, jak najbardziej jestem za, żeby używać tego słowa, które podkreśla, że dany utwór jest czymś wielkim, o podniosłym nastroju. :)

 

@Hippie, toć możemy o tym podyskutować, aby to była dyskusja bez personalnych wycieczek. :)

Edytowane przez Gravedigger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Gravedigger napisał:

toć możemy o tym podyskutować, aby to była dyskusja bez personalnych wycieczek. :)

No jasne, tylko chodzi o to, że łatwo może się przez to zrobić offtop. A autor posta raczej chciał by były tutaj wklejane przez nas utwory, a nie nasze przemyślenia na temat poprawnego nazewnictwa. ;) Więc po prostu w moim odczuciu uważam, że ciągnięcie tego tematu jest bez sensu. ;) 

 

koniec offtopu z mojej strony. :P

 

Jak już tak liznęłam muzykę celtycką to pozwólcie, że wrócę sobie pamięcią do festiwalu muzyki celtyckiej w Będzinie...: 

 

Beltaine - polski zespół folkowy. Klimat jaki tworzą na corocznych Celtykach - obłęd :) 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gravedigger napisał:

A "Epicka muzyka" i "XXI wieczna muzyka klasyczna", to nie są dwa różne pojęcia? O.o

 

Nie każdy utwór muzyki klasycznej jest epicki, tak samo jak nie każdy epicki utwór, to muzyka klasyczna. XD

 

No chyba, że Ja źle rozumiem te pojęcia? -.-"

Tak, źle rozumiesz pojęcia :)

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Epika

 

@SzatanKrieger A co Ty jesteś? Jakiś snowflake? @Hippie Chyba od tego jest forum, żeby dyskutować, czyż nie? Póki całego swojego pobytu nikogo tu jeszcze nie wyzywałem itp. Więc na cholerę teksty typu "najlepiej tu nie komentuj" bo zdanie mam inne? Chyba od tego jest każde cholerne forum, żeby ludzie o różnych podejściach itd. mogli pisać. Wiek utrafiłem jak widzę, bo i składają się na to pewne rzeczy. Pisać jedno w tematach o tematyce nwo itp., mieć do tej idei negatywne podejście, ale samemu podkładać pod to cegiełki srając na własny język - bo tak teraz się mówi, bo to cool itd. itp.

 

Co do tego rzekomego "braku" jakichkolwiek informacji o tego typu muzyce :D

https://en.wikipedia.org/wiki/21st-century_classical_music

 

A co do dwóch kroczków od piekiełka czy immediate music itp. generycznych twórcóf, puściłby Ci ktoś kawałki od obu, których nie kojarzysz i nie mógł byś powiedzieć który jest od kogo, i tak wygląda 3/4 muzyki tego gatunku, generyczne produkty wyprodukowane na jedno kopyto, pod zwiastuny itp. itd. Dla mnie to ten sam poziom co i dzisiejszej muzyki popularnej, wtórne pierdolamento, jednym uchem wpadające, drugim wypadające i ginące w odmętach czasu tak szybko jak się pojawiło.

 

A co do japońskich kreskówek i animacji, jeśli twierdzisz że Death Note to najlepsze co widziałeś, znaczy że mało widziałeś :) Bo jest kilka albo i kilkanaście tytułów znacznie lepszych, i nie ma pośród nich choćby jednego tytułu z czasów gdy to komputer generuje wszystko, a kreska wygląda tandetniej i paskudniej niż jeszcze przed 2000 rokiem.

 

 

 

Edytowane przez lxdead
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lxdead tak. Od tego jest forum ale nalezy to robic w sposób KULTURALNY. Wmawianie innym swojej racji i wypowiedzi typu " moja prawda jest mojsza niż Twojsza" "to co lubisz jest chujowe, moje jest lepsze", " eee Ty to uwazasz za dobre? Gówno jeszcze widziałeś" raczej nie należą do kulturalnych. Zamiast odpowiadać znowu w taki sam sposob co dotychczas moze najpierw przemyśl to na spokojnie. Ok? Nie rozumiem skad u Ciebie tyle jadu ? Co chcesz udowodnić sobie/ innym takimi tekstami? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.