Skocz do zawartości

Odrzucenie oferty pracy z UP


Rocky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może ktoś z was miał doświadczenie z UP, bo ma kilka pytań:

1. Czy jak skończyła mi się umowa i nie podpisałem kolejnej to mogę się zarejestrować w UP?

2. Czy mogę odrzucić ofertę zaproponowaną przez UP bez konsekwencji wykreślenia?

3. Czy jak UP nie daj boże wybierze jakąś ofertę dla ciebie to automatycznie muszę się stawić do pracy, czy to jest tylko tak jakby skierowanie na rozmowę i to potencjalny pracodawca decyduję czy cię zatrudni, czy też nie?

4. Czy w przypadku rozmowy z potencjalnym pracodawcą mogę prowadzić rozmowę anty-rekrutacyjną (tzn. to ja będę mu podawał powody dla których nie powinien mnie zatrudnić) ? Czy to może być powodem wykreślenia z listy bezrobotnych?

Szczerze mówiąc to zależy mi tylko na ubezpieczeniu, na razie chcę się skupić na odpoczynku:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

1. Tak , potrzebujesz świadectwo pracy.

2. Pierwszą tak, przy kolejnych może być problem.

3. Decyduje pracodawca, zawsze można się dogadać tzn. jeśli Ci praca nie pasuje to mówisz pracodawcy że nie chcesz i żeby wpisał w skierowanie np. nie spełniasz wymagań, trwa rekrutacja itd. opcji jest tysiąc.

4. Możesz, punkt 3. 

Edytowane przez józekk
dopis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Tak, możesz powiedzieć, że Cię to nie interesuje. Nie ma też co przesadzać i odrzucać każdą ofertę mimo tego, że "panie profesjonalistki" potrafią niby znaleźć ofertę, gdzie nie spełniasz podstawowych wymagań.

3. Dostajesz skierowanie, żeby umówić się na rozmowę. Pracodawca decyduje o zatrudnieniu.

4. Możesz poprowadzić rozmowę w ten sposób, ale obecnie jest duże zapotrzebowanie na pracownika i osoby rekrtujące są wyczulone na takie zagrywki. Z reguły jak się jednak nie dogadacie, to dostajesz na skierowaniu "nie spełnia wymagań", czy inną pierdołę i za to Cię nie wykreślą. Jeśli jednak wypisze na kartce, że Ty odmówiłeś, wtedy jest różnie, ale zwykle nie skreślają od razu.

 

Regeneruj się i jedziesz dalej z tematem. Powodzenia?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.