Skocz do zawartości

Czy znacie jakieś ćwiczenia by podczas medytacji nie bolały plecy.


SzatanK

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Bracia !

 

Otóż mam pewien problem z plecami, czy znacie jakieś fajne ćwiczenia by wyprostować formę  czy też naprostować plecy tak by medytacja przebiegła bez większych bóli krzyża ?

Może jakieś ćwiczenia z jogi czy czegoś.

 

Za każdą radę serdeczne bóg zapłać ! 

 

Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti joga jest fenomenalna, zarowo dla ciała, umysłu jak i ducha :) 

 

Na początku mojej przygody usłyszałem: że trzeba pracować na otwieraniem bioder, bo w nich są skumulowane napięcia i nieprzepracowane emocje. Myślę sobie, że instruktorka jest lekko mówiąc.. dziwna :) jednak po zrobieniu kilku sesji - przyznaje, że odpowiedni trening bioder i kręgosłupa jest po prostu zbawienny. Człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest jego ciało. Pozdrawiam serdecznie.

 

ps. @SzatanKrieger no na Panią Gosię to chętnie patrzę :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SzatanKrieger

Ja właśnie mam zamiar zapisać się na vinyase bo mam w pobliżu.  Wiem tylko tyle, że te poszczególne style różnią się intensywnością, szybkością, dynamiką. Przykładowo jedne są bardziej statuczne (zastyganie w pozycjach) a drugie przypominają bardziej fitness. A widoki, jesli będą młode fajne dziewczyny o ładnych nogach ojj to me gusta :P W sumie fajnie by było poznać taką wygimnastykowaną joginkę co zdrowo żyje. Mi zawsze imponowały gimnastyczki i te wszystkie takie rozciągnięte dziewczyny co robią szpagaty itd. +10 do seksapilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe.

 

Ja raz miałem z lewej strony siebie taką młodą fajną dziewczynę. No musiałem się strasznie pilnować bo babce wyskakiwały piersi z podkoszulki. Zawsze tak nie wiele brakowało do sutków, jak boga kocham cały trening po prostu patrzałem w jej stronę i nie mogłem się opanować :D 

Najcięższy trening w życiu!  Nie dosyć iż był wycisk to jeszcze cholera jasna musiałem trenować siłę woli :D 

Tylko nie wiem co to było ale na pewno nie joga, w każdym bądź razie siódme poty się ze mnie lały na tym treningu, z innych zresztą też.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti

Nic dodać nic ująć :D  Bardzo dobrze Ci się skojarzyło.

No ale jak masz nie patrzeć mi to wytłumacz ? Przecież to fizycznie niemożliwe. 

Jeszcze ta dziewczyna miała taką koszulkę, że naprawdę jej piersi wylatywały wręcz bo to były różne ćwiczenia generalnie. Raz na brzuchu raz na stojąco czy inne wygibasy, daj pan spokój. Jeszcze miała takie te spodnie od jogi dla bab co te tyłki tak fajnie widać :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, ten filmik jest ciekawy, taki z przymrożeniem oka, jeżeli chodzi o jogę. ;)  https://www.facebook.com/CollegeHumor/videos/vb.6363207806/10155902428442807/?type=3&theater



Jeżeli chodzi o samą medytację, to polecam na to robić na krześle. Wielu mnichów buddyjskich od siedzenia ze skrzyżowanymi nogami po prostu okulało.

 

Godzinę temu, Zerwito napisał:

Na początku mojej przygody usłyszałem: że trzeba pracować na otwieraniem bioder, bo w nich są skumulowane napięcia i nieprzepracowane emocje. Myślę sobie, że instruktorka jest lekko mówiąc.. dziwna :) jednak po zrobieniu kilku sesji - przyznaje, że odpowiedni trening bioder i kręgosłupa jest po prostu zbawienny. Człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest jego ciało. Pozdrawiam serdecznie.

Jesteś w stanie polecić jakieś ćwiczenia na biodra? Jeżeli masz chwilę, to ćwiczyłeś coś z tych ćwiczeń opisanych w tym artykuliku? https://fitness.mercola.com/sites/fitness/archive/2016/06/17/how-to-loosen-tight-hip-muscle.aspx  
Jestem o krok od szpagatu, ale też biodra sprawiają wrażenie największego problemu.. ? Płacę za informację w najlepszej możliwej walucie - wdzięczności! ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer Pani Gosia na wszystko :)

 

 

 

 

18 minut temu, Messer napisał:

Jesteś w stanie polecić jakieś ćwiczenia na biodra? Jeżeli masz chwilę, to ćwiczyłeś coś z tych ćwiczeń opisanych w tym artykuliku?

8. Double Pigeon (an intense stretch for your glutes)

7. Pigeon (opens your knees one at a time)

Happy Baby (opens your hips) 

 

Wszystkie odmiany pozycji gołębia + pozycja szczęśliwego dziecka - jak najbardziej. Dorzuciłbym jeszcze syrenę:Znalezione obrazy dla zapytania pozycja syrene joga

 

Open Lizard + . Extended Wide Squat - to robię, ale bez nastawienia na biodra, po prostu w ramach praktyki.

Naprawdę obejrzyj te dwa filmiki i będziesz znał wszystkie dobre pozycje otwierające biodra. Z oddechem pewnie u Ciebie bez problemu: pisałeś, że medytujesz i ćwiczysz tantrę.

 

ps. mały tip ode mnie: viloma pranayama po jodze - polecam gorąco :P

Znalezione obrazy dla zapytania viloma pranayama
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pod koniec są profilaktyczne ćwiczenia.

Jak masz możliwość, to też można się kąpać w solankach (np. siarczan magnezu) - pozwala też rozluźnić mięśnie doraźnie.

BTW byłem u tego pana na wizycie osobiście - bardzo w porządku człowiek. Następnego dnia kazał mi przyjść jeszcze raz za darmo (akurat z roboty miałem bardzo blisko), bo mu się przypomniały jeszcze dodatkowe ćwiczenia, które mogą mi pomóc.

Edytowane przez t0rek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.