Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Zaloguj się, aby obserwować  
Mordimer

Elon Musk u Joe Rogana

Polecane posty

W sumie zasługuje na swój temat. Charakterystyczny klimat prowadzenia podcastów u Rogana, warto posłuchać.

• Dzięki 1

Oglądane kawałek. :) Niestety Elon trochę poważny, a potem ciężko mu było wziąć oddech..

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Mordimer
      Krótko i na temat, pokrywa się z moimi poglądami, tworzenie iluzji za pomocą hormonów w sportach walki.
    • Przez Mathew
      Witajcie Panowie Bracia,
      w tym temacie pokrótce przedstawię Wam kanał noszący nazwę Wojna Idei, na który natknąłem się stosunkowo niedawno, zachęcam również do przejrzenia sobie treści na nim zawartych, oraz do wyrażania swoich spostrzeżeń i opinii na temat ów kanału. Jak mówi nam tytuł tegoż tematu, a także opis samego kanału, dotyczy on głównie anglojęzycznych wywiadów, wykładów i wypowiedzi (często znanych lub/i wyedukowanych osób takich jak Jordan B. Peterson, Karen Straughan, Joe Rogan i innych, choć główne skrzypce gra tam pan Peterson), które zostały przetłumaczone przez autora kanału na język polski, dzięki czemu teraz każdy nasz rodak, który nie opanował języka wyspiarzy w wystarczającym stopniu, może przyswoić sobie ich treść, a to właśnie ona jest tutaj ważna  Ale również sam autor dzieli się z nami swoimi poglądami i spostrzeżeniami na różne tematy. Zaś o treści filmów (zarówno tych spolszczonych, pochodzących od zagranicznych twórców i osobistości, jak i tych stworzonych w pełni przez właściciela kanału) na tymże kanale można mówić godzinami, gdyż poruszają one tematy będące w centrum wielu dyskusji, które zresztą często są Braciom znane, chociażby z twórczości naszego Guru, pana Marka. Nie zabraknie więc wypowiedzi na temat:
      - związków damsko-męskich (także o friendzone)
      - wychowywania dzieci
      - psychologii (w tym o psychice kobiety i mężczyzny uwarunkowanej ewolucją)
      - kwestii męskości (związanej z nią agresji i toku rozumowania)
      - relacji międzyludzkich (i naszej postawy względem innych)
      - moralności
      - idei religii
      - polityki
      I wiele innych. Sądzę, że każdy z Braci, kto interesuje się tego typu tematami znajdzie tam coś dla siebie, lub już znalazł Jak można zauważyć wiele z tych tematów podobne są do tych, o których napisał/nagrał już pan Marek, jednak często są one przedstawiane nieco odmienny sposób, lub z innej perspektywy, a do tego dochodzi jeszcze różnorodność doświadczeń tych ludzi, dzięki czemu możemy spojrzeć na daną sprawę w nowym świetle. No i znajdziecie tam również takie perełki, jak niektóre z filmów pani Karen Straughan, która zresztą prowadzi swój własny, anglojęzyczny kanał.

Mi osobiście najbardziej spodobał się wykład pana Jordana B. Petersona: "Dlaczego warto być niebezpiecznym":

Oraz wypowiedzi pani Karen Straughan na temat feminizmu:

A także na temat tak powszechnie znanego zjawiska, jakim jest friendzone:

😈 Wreszcie mogę raz na zawsze zamknąć usta tym, którzy wzbraniają się rękami i nogami przed przyjęciem prawdy na temat kobiecej natury mówiąc mi "Co Ty możesz wiedzieć o tym, co kobieta czuje i jak myśli?!", lub "Żadna z kobiet się z tym nie zgodzi!" (żarcik oczywiście). 😈

Link do kanału Wojna Idei: Click!

Jaki jest Wasz ulubiony film z tego kanału? A może macie jakieś spostrzeżenia, czy opinie na jego temat, które chcecie przedstawić? Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam, Mathew.
    • Przez Funky.steel
      Żona Elona Muska opisuje swój związek
      https://www.marieclaire.com/sex-love/a5380/millionaire-starter-wife/

Cz.1: zaloty
      Był typem naukowym, w domu z liczbami, handlem i logiką. Nie byłem jedyną kobietą, za która biegał, ale nawet po przeniesieniu się do Wharton wciąż wysyłał róże. Kiedy wrócił do Queen's, by odwiedzić przyjaciół, zgodziłam się zjeść z nim kolację.
      Pewnej nocy, podczas obiadu, zapytał mnie, ile chce dzieci. "Jeden lub dwa", odrzekłem natychmiast, "ale gdybym mogła sobie pozwolić na niańki, chciałbym mieć cztery."

Dwa lata później - dwa miesiące przed naszym ślubem w styczniu 2000 r. - Elon powiedział mi, że mamy spotkanie z prawnikiem, który pomógł nam w "porozumieniu finansowym", które zarząd nowej firmy chciał nam dac do podpisania.
      ...
      Z ramieniem przerzuconym przez klatkę moja piersiową czułam, że jest moim prywatnym Aleksandrem Wielkim.

Cz.2: ślub i małżeństwo
      Mimo to pojawiły się znaki ostrzegawcze. Gdy tańczyliśmy na naszym przyjęciu weselnym, Elon powiedział mi: "Jestem alfą w tym związku". Wzruszyłem ramionami, ale z biegiem czasu dowiedziałam się, że był serio. Dorastał w zdominowanej przez mężczyzn kulturze Południowej Afryki, a chęć rywalizacji i dominacji, która sprawiła, że odniósł tak wielki sukces w biznesie, magicznie się nie wyłącza, kiedy wróci do domu.
       "Jestem twoją żoną" - powtarzałem mu wielokrotnie - "nie twoim pracownikiem".
      "Gdybyś była moim pracownikiem" - powiedział  - "zwolniłbym cię".

To był wymarzony styl życia, uprzywilejowany i surrealistyczny. Ale wicher z blaskiem(?) nie mógł ukryć rosnącej pustki w rdzeniu. Elon miał obsesję na punkcie swojej pracy: kiedy był w domu, jego umysł był gdzie indziej. Pragnąłem głębokich i szczerych rozmów, intymności i empatii.

Ledwo się rozpoznawałam. Zmieniłem się w żonę "trofeum". Nie byłam wystarczająco zorientowana na szczegóły, by utrzymać idealny dom lub być idealną gospodynią. Nie mogłem już dłużej ukrywać nudy, kiedy mężczyźni rozmawiali, a kobiety uśmiechały się i słuchały.

Chciałem równości. Chciałem partnerstwa.

Elon zgodził się iść do poradni małżeńskiej. Miesiąc i trzy sesje później dał mi ultimatum: albo dzisiaj naprawimy to małżeństwo, albo jutro się rozwodzimy. Następnego ranka złożył pozew o rozwód. Czułem się zdrętwiała, ale dziwnie ulżyło.

Cz.3 rozwód

Osiem lat po podpisaniu postupu (rozdzielność majątkowa) zacząłam rozumieć, co zrobiłem. Skutecznie odmówiłem wszelkich praw jako osoba zamężna, w tym wszelkie roszczenia do mienia wspólnotowego, z wyjątkiem naszego domu, który miał być mi nadany, gdy mieliśmy dziecko. Ale mój adwokat przedstawia teorię prawną, która mogłaby unieważnić postnup.

W trakcie postępowania rozwodowego jego nowa narzeczona i ja odkryliśmy, że lubimy się nawzajem.
      Jest ona, według wszystkich, uroczą, inteligentną i bardzo młodą osobą, i lepiej pasuje do stylu życia i osobowości mojego byłego męża niż ja kiedykolwiek.
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.