Skocz do zawartości

Żylaki a siłownia


deleteduser30

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Bracia,

miałem ponad miesiąc temu zabieg usuwania żylaków powrózka nasiennego i jak to w polskiej służbie zdrowia, dostałem kilka zaleceń co do postępowania po nim.

Lekarz, który na USG mi to zdiagnozował mówił, że trzeba operować i że potem nie powinno się wrócić do niczego, co obciąża tłocznie brzuszną, bo mogą wystąpić ponownie.

Z kolegi chirurg, który mnie operował (swoją droga, nie chciał się podjąć operacji i chciał mi jakieś czopki wciskać ?) twierdzi, że ćwiczenie nie ma znaczenia, bo i tak ustawienie żyły jest niefortunne i to głównie przyczyna genetyczna.

A lekarz, u którego byłem po operacji aby sprawdził jak to wygląda mówi, że "siłownia może mieć wpływ ale nie musi", i że na siedząco mogę ćwiczyć.

Co Wy o tym sądzicie? Może ktoś z Was miał ten sam przypadek? Ja już sam nie wiem, kogo mam się słuchać. Poprawa po operacji jest ewidenta, dlatego też nie chciałbym tego popsuć, ale też byłem przyzwyczajony do ruchu a nie siedzenia na dupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć - zarejestrowałem się tylko po te żeby móc ci tu odpisać :)

 

Sam miałem taka operacje kilka lat temu robioną w polskim szpitalu metodą laparoskopową. Po niej wszystko było w porządku i po jakimś czasie zacząłem znowu chodzić na siłownię. Niestety po jakimś czasie dolegliwość powróciła - lekarza podczas kontroli wskazał siłownie jako potencjalna przyczynę. Teraz chce zrobić druga operację - tym razem w formie embolizacji - liczę na to że pozwoli mi to wrócić do sportu, bo bardzo mi tego brakuje..

 

Na wszelki wypadek sugeruje ci nie robienie ciężkich ćwiczeń - może bardziej jakiś basen czy lekki trening. Powodzenia!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Rexer said:

@osadnik dziekuje za odpowiedź. Czułeś po prostu bół w dole brzucha/okolicy jader, prawda? Przynajmniej tak to się u mnie objawiało. Właśnie myślałem nad przerzuceniem się na sporty walki, ale czy to też nie spowoduje powrotu żylaków..nie wiem. 

Tak, dokładnie - teraz boli mnie w zasadzie tylko po treningu, kiedy w ogóle nie ćwiczę to jest w miarę ok..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 hours ago, Rexer said:

@osadnik odświeżając temat, po jakim czasie pojawiły się nawroty bólowe? Wiadomo, u każdego to będzie inaczej, ale zawsze jakieś względne widełki można mieć w głowie. 

Nie pamiętam dokładnie, ale jakoś po kilku miesiącach treningu. Gdybym mógł cofnąć czas to bym sobie tą siłownie po operacji w ogóle odpuścił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, osadnik napisał:

Poprawia krążenie i zmniejsza dolegliwość o której tu rozmawiamy - na wypadek gdyby problem powrócił.

Faktycznie czujesz, że ten suplement pomaga? W sensie miałeś dolegliwości, a po braniu jego przestały występować?

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się ogólnie, bo zauważyłem, że wielu lekarzy nie koniecznie ma dobrą wiedzę w temacie (ludzie starej daty) i często po prostu na wszelki wypadek w każdym przypadku siłownię odradzają. Nie rozumieją chyba tylko, że dzisiejszy człowiek bez siłowni już praktycznie wcale się nie rusza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.