Skocz do zawartości

Książki Davida M. Bussa - ktoś czytał?


Garrett

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - czy ktos z Was czytał jego książki. Są dostępne u mnie bibliotece i nie wiem która na początek. :)

Bardzo mnie intryguje pozycja: "Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę" - na pewno sporo ciekawej wiedzy tam jest.

 

Ale moze lepiej od tych wcześniejszych zacząć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garrett

Dokładnie tak jak piszą chłopaki "Ewolucja pożądania" Spokojnie, nie są tam przedstawione jakieś skrajne poglądy. Dopatrzyłem się nawet lekkiego feminizmu ale popartego badaniami. Oczywiście należy niektóre rzeczy zawsze brać z przymróżeniem oka bo to statystyka. Badania nie są znowusz takie hard. Poza tym autor wyjaśnił, że trwały związek jest możliwy pod "x" warunkami. Jest to czysto antropologiczno naukowe opracowanie i nie ma zawartej konkretnej ideologii. Książka ma wydźwięk neutralny i głównie przedstawia statystyczne dane oraz wnioskowanie na ich podstawie. Niekiedy opisane są naukowe doświadczenia empiryczne. Moim zdaniem David Buss raczej zawarł optymistyczny scenariusz. Być może niektórzy za bardzo skupili się na statystykach i tego nie zauważyli. Te co mają się puszczać będą się puszczały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ewolucja Pożądania,warta jest przeczytania... Początek trochę przynudnawy , bo dużo statystyk, ale potem się rozkręca... 

Książka po której już nic nie jest tak samo, przeczytałem ją kiedyś, mimo, że książek nie czytam, dużo wcześniej przed książkami Marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Leniwiec napisał:

Zdecydowanie Ewolucja Pożądania,warta jest przeczytania..

Nawet znalazłem pliki na e-booka, nie będę musiał zdzierać podeszw w budach spacerując do biblio :) 

 

40 minut temu, Ksanti napisał:

Spokojnie, nie są tam przedstawione jakieś skrajne poglądy.

Nawet nie chodzi mi o skrajność, ale o to że to sie troche nie bedzie zgadzać z tym co mam do głowy wbite :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.