Skocz do zawartości

Patowa sytuacja


Carl93m

Rekomendowane odpowiedzi

Miła ale na Karaiby nie da pieniążków. Zawsze możesz porozmawiać z obecnym pracodawcą, że chcesz więcej zarabiać i jaka jest perspektywa w tej firmie. Bo rozglądaleś się już za nowymi ofertami na rynku i wiesz że możesz więcej zarobić z takimi lub innymi umiejętnościami/uprawnieniami. Proste takich u mnie szanuje pracowników. Szantazystow zostawiam na chwilę, szukając nowych na ich miejsce.

 

Ps. Oczywiście opcja jak nie wypali z marzeniami. Do IT spróbuj nie patrząc na konsekwencje. Jeden dzień to nic tylko rano zadzwoń do pracy że Cię nie będzie. Powód byle jaki myślę że w tej branży nie spowoduje to jakiś strat. 

Edytowane przez Szefito
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz z gówna problem.

 

Rozumiem, że to Twoja pierwsza praca, ale jak całe życie będziesz taki pasywny to marnie skończysz.

 

Ryzyka się nie unika tylko nim zarządza tu ryzyka wielkiego nie widzę.

 

Połowa tego kraju chodzi na lewe L4 szczególnie w okresie wypowiedzenia( ja nie) Ty też nie bo jesteś faktycznie przeziębiony.

 

Albo leć oddaj krew, najwyżej będziesz osłabiony cały dzień.

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m Jeśli jesteś przeziębiony to nie masz po co iść oddawać krwi, żaden normalny lekarz Cię nie dopuści do donacji.

Jeśli nie zostajesz dopuszczony do donacji to przysługuje Ci zwolnienie na pół dnia. Drugie pół musisz wrócić do pracy.

Jak się źle czujesz to idziesz do rodzinnego po L4. Zwolnienia nie zanosisz w poniedziałek, zostaje ono od razu wysłane do pracodawcy elektronicznie.

 

 

 

Edytowane przez Pozytywny
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz informację z pierwszej ręki. Poza tym to nie jest patowy, a banalny problem, więc w sumie może Ci to pomóc na rozmowie w IT. Bo tam też mogą opowiedzieć historyjkę i zapytac jak byś się zachował w danej sytuacji. Teraz już wiesz proste rozwiązania najlepsze. 

Edytowane przez Szefito
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Carl93m napisał:
10 godzin temu, dobryziomek napisał:

@Carl93m Czego Ty się boisz?

 

 

Szczerze? Mam takie myślenie: Ta kobita taka miła dla mnie, a ja tak kręcę i się próbuję wywinąć ;/ Oj zły chłopaku...

Kulwa. Praca to praca, miły jesteś rano, a po poludniu dostajesz miłe wypowiedzenie bo "zredukowaliśmy Ci etat, nie masz mam za złe prawda?"

 

W korpo jesteśmy mili dla siebie, ale biznes jest bezduszny. Pamiętaj o tym a przyszłość. Jak pani w HR wlepisz nagłe L4 to łyknie je bo Kodeks Pracy jest święty, pod nosem pomyśli "ale ten młody @Carl93m kombinuje, szczwany lis", i pójdzie do kibla np. wymienić tampon. 

 

A jak dostanie prikaz, że ma Cię wywalić, to zrobi smutną minkę i Cię wywali.

 

Zapamiętaj to na całe swe zawodowe, etatowe życie.

 

Przy działalności gospodarczej masz jeszcze huyofsze zasady, ale nie o tym ten wątek.

 

Edytowane przez Imbryk
Durzo błenduw z rana
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he

Wszystko poszło łatwiej niż ta cała moja gównoburza.

Zwolnienie zrobione, pracodawca poinformowany bez napinki, rozmowa kwal. mega pozytywnie i na koniec się trochę nachlałem z kolegami. Wróciłem do domu i się poprawiłem piwem z innymi kolegami.

 

Zajebisty dzień i teraz luzik i TV.

 

Po raz kolejny okazuje się, że zrobiłem z igły widły. Bywa.

 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.

  • Like 2
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Carl93m napisał:

Zwolnienie zrobione, pracodawca poinformowany bez napinki, rozmowa kwal. mega pozytywnie

Brawo

10 minut temu, Carl93m napisał:

koniec się trochę nachlałem z kolegami. Wróciłem do domu i się poprawiłem piwem z innymi kolegami.

Prawdziwe męskie zachowanie, brawo ! Szczególnie poprawka z piwkiem z innymi kolegami.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Carl93m napisał:

Zajebisty dzień i teraz luzik i TV.

NO i dałeś dupy po całości!!!

Tu` troche kolegiiii `omogli[z forum oczywista](jak mogli ale tak nie zawsze jest/będzie).

 

Natomiast tu dałeś ciała po całości

Wygrałeś jedną maleńką bitewkę a obrosłeś w piórka i od razu pochód/defilada z zaprzyjaźnionymi dywizjami?!

Po jaką cholerę? Luzik przed telewizorem będzie jak zostaniesz dyrektorem. 

Reasumując: zrobiłeś z plasteliny widły do gnoju, strach napierdalał we drzwi! Otworzyła odwaga. A teraz arogancja z ignorancją dostały urlop z pokazem śmieci jak leci(w tv gapia się dzieci).

 

Takie osobiste zapytanko. Czy Ty słuchasz audycji M z jakimiś trzaskami(niczym z płyt wynyyyla,szum co chwila)?

Lub co 5 wystąp?

 

  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tornado wiesz lekka motywacja nie zaszkodzi. Szczególnie jak poziom stresu był wysoki. No ale kto wiedział że od razu staniesz się @Carl93m  Billem Gatesem;).

 

 Z drugiej strony ciesze się, że zobaczyłes jak można łatwo osiągać cele. A będziesz miał jeszcze dużo rozkmin w życiu. A największe podczas związku. I w takich problemach również tutaj znajdziesz pomoc. Bitwa wygrana, wojna trwa jak napisał przedmowca. Trzeba być czujnym cały czas. Bardziej myślę że chcialeś rozładować napięcie i stres niż obrastać w piórka, ale to czas pokaże. Powodzenia 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
15 minut temu, Carl93m napisał:

W sumie to nie jest to co bym chciał robić, ale bez wahania biorę tą robotę, żeby się zaczepić w IT.

Super, cieszę się i gratuluję.

 

Grunt to zaczepienie w branży. Jak już pobędziesz w niej miesiące i lata to  przyjdzie dalszy rozwój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Carl93m napisał:

Zaczynanam za tydzień i jest gitarka, tylko, że hajsik mały startowy, ale przeboleję "okres wejściowy".

 

Spoko zrobisz tam rozpier#$% za kilka lat będziesz menagerem ;)

 

I będą przynosić Ci L4 ;)

Edytowane przez dobryziomek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.