Skocz do zawartości

Zabrać białym kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.11.2018 o 15:55, Messer napisał:

Marzę o podobnej wersji, ale z tytułem "Jestem biały i jestem z tego dumny".

Nie jest to jeszcze piosenka ale ziarno zostało zasiane.

 

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4 'I'm Not ASHAMED Of Being White'

--

Tu pan bardzo sensownie tłumaczy dlaczego Lewica nienawidzi białych ludzi.

 

hqdefault.jpg?sqp=-oaymwEXCPYBEIoBSFryq4 The LEFT's beef with white people EXPLAINED

 

 

 

20 godzin temu, AR2DI2 napisał:


RPA było "państwem" tzn firmą powołaną po to aby zapewnić od strony organizacyjnej, wraz z ochroną, siłą roboczą itd sprawną eksploatację zasobów znajdujących się w ziemi na tym terenie,  szczególnie diamentów i węgla. Aby spacyfikować buntownicze plemiona przeszkadzające w rabowaniu ich terenów, powołano tam ostry rasizm i apartheid. To tak w skrócie oczywiście. 

Tak nie było - to była kolonizacja, prawda, ale mająca na celu danie możliwości rozwoju swoich ludzi a nie jakichś tam mitycznych czarnych niewolników. Takie mniemanie nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną. Brytyjczycy, Francuzi i Niemcy kolonizowali Amerykę nie po to, żeby wykorzystywać Indian ale po to żeby samemu móc się rozwijać.

W XVII wieku, kiedy to nastąpiła holenderska kolonizacja w południowej Afryce było wtedy mało ludzi, głównie Buszmeni (Xhosa, Khoikhoi) a na północnym wschodzie Zulusi,

a_map_of_the_rise_of_the_zulu_empire_under_shaka_during_the_mfecane.jpg (mapa z XVIII wieku)

którzy sto lat później za sprawa słynnego Shaki "postawili" się "najeźdźcom". Tak naprawdę od dawna prowadzili wojnę ze wszystkimi, którzy im stali na drodze (tu: Xhosa i teraz Burowie) i nie byliby w stanie nic ciekawego osiągnąć gdyby Shaka nie wymyślił nowej, stalowej włóczni. Włóczni, którą byli w stanie zrobić ze stali kupionej od, zgadnijcie kogo, kiedy sami byli w epoce kamienia?

Śmierć Burów zaczyna się już w XIX wieku, kiedy to tak jak w Europie zwalnia ich demografia natomiast dzięki towarom białych murzyni (Bantu, nie Buszmeni) mają lepsze narzędzia, więcej jedzenia co pozwala im jeszcze szybciej się rozmnażać i kolonizują tereny z północy i ze wschodu. Jeszcze w XVIII wieku Burów było 200tys. - więcej niż Buszmenów i Bantu na tym terenie (zwłaszcza na południe od rzeki Pomarańczowej. W połowie XIX wieku już było więcej murzynów (Bantu) a w połowie XX wieku 4 razy więcej. Teraz jest 10 razy więcej - z taką siłą nie mogą sami wygrać, zwłaszcza, że nikt w imię poprawności politycznej nie chce im pomóc a czarnym sprzedają broń na tony. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, wrotycz said:

Tak nie było - to była kolonizacja, prawda, ale mająca na celu danie możliwości rozwoju swoich ludzi a nie jakichś tam mitycznych czarnych niewolników. Takie mniemanie nie ma nic wspólnego z prawdą

A gdzie ja napisałem ze celem utworzenia RPA byla cheć pomocy murzynom.

 

A owa " prawda historyczna" to wiesz. Kazdy uzyea swojej. Wołyn wedlug ukraincow to byla walka narodowo wyzwolencza.

 

Czytaj z szerszego kontekstu. Po skutkach poznasz przyczyny wydarzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak moja prawda, twoja prawda, historyczna prawda. Albo coś jest prawdą albo fałszem. Wszystko inne to relatywizacja bądź semantyczna rekonstrukcja.

To prawda, że historię piszą zwycięzcy ale historia to niekoniecznie prawda, trzeba do niej dążyć ale one nie są tożsame. Mapę i dane demograficzne wziąłem z artykułu "Empty land myth" (kliknij w mapkę), więc twoja argumentacja jest chybiona. Zarzucanie stronniczości na rzecz białych artykułowi krytycznemu wobec dość powszechnej tezy białych właśnie jest kiepskie.

 

 

PS. Ostatnie zdania w poprzednim moim poście powinny brzmieć:

"W połowie XIX wieku już było więcej murzynów (Bantu) a w połowie XX wieku 4 razy więcej. Teraz jest 10 razy więcej - z taką siłą nie mogą sami wygrać, zwłaszcza, że nikt w imię poprawności politycznej nie chce im pomóc a czarnym sprzedają broń na tony. "

 

Na temat RPA proponowałbym też przenieść się do tematu:

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, AR2DI2 napisał:

A gdzie ja napisałem ze celem utworzenia RPA byla cheć pomocy murzynom.

W RPA było dobrze dopóki tym krajem rządził Pieter Botha.

Był ład i porządek - apartheid powodował niemieszanie sie kultur i brak konfliktów.

Wtedy, do końca lat 80-tych ub. wieku to było najbogatsze państwo Afryki.

 

Potem objał rządy Frederik de Klerk, ktory niestety rozpoczął proces '"demokratyzacji" wskutek czego do władzy doszedł jeden z najwiekszych bandytów XX wieku - Nelson Mandela.

I jego wyznawcy dzisiaj w RPA rządzą. No i mamy to co mamy.

 

Nie zdziwię się jak wejdą tam Chinole, wybiją kogo trzeba i zaprowadzą ponowny porządek - nie oparty na demokracji bynajmniej.

Edytowane przez Bonzo
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Perun82 napisał:

Burowie w połowie XIX nie zdawali sobie z jaką siłą mieli do czynienia i nie chodzi tutaj o brytyjczyków.

Dla jasności- pisząc o firmie masz na myśli sfinansowane przez Rotschildów De Beers i późniejsze JP Morganowe Anglo-American, czy jeszcze coś ogólniejszego?

15 godzin temu, Perun82 napisał:

Witamy w jednym wielkim badaniu socjologicznym na żywym organizmie. 

Żeby to jeszcze badaniu, mnie to czasem przypomina Simsy...

 

15 godzin temu, Perun82 napisał:

Burowie tym się różnili od Cape Dutch (holendrów przylądkowych), ze nie uznawali władzy ani Niderlandów, ani później Brytyjczyków.

Z mojego rozumienia wynika, że główną różnicą była niezależność materialna Burów, oni nie musieli uznawać niczyjej władzy.

Cape Dutch to była powiedzmy naszym językiem inteligencja, mieszczaństwo, miejska klasa średnia, ludzie uzależnieni od instytucji.

 

Natomiast Burowie jako anarchizujący farmerzy nie potrzebowali od nikogo absolutnie niczego.

Brat @Bonzo wspominał dziś w innym wątku o dwóch głównych kwestiach, na jakich opiera się polityka.

 

-,,Co takiego możemy Wam dać, żebyście się poddali naszej władzy? Czego takiego potrzebujecie? Może kredycik? Ubezpieczenie? System emerytalny? Szkoły?"

-,,Niczego, wszystko czego nam trzeba organizujemy sobie sami"- odpowiadają Burowie.

-,,To Wam przyjdziemy obić mordy"

-,,Przychodźcie. Jesteśmy uzbrojeni. Czekamy."

 

Weź tu rządź takimi. Nie dziwię się, że takie społeczności są tępione na całym świecie, gdzie tylko zaistnieją. Na miejscu ,,planistów" robiłbym tak samo.

 

A, i jeszcze taką, proszę ja Was, ciekawostkę z życia sir C. Rhodesa wygrzebałem (za ang. wiki)

 

Cytat

In the last years of his life, Rhodes was stalked by Polish princess Catherine Radziwiłł, born Rzewuska, who had married into the noble Polish family Radziwiłł. The princess falsely claimed that she was engaged to Rhodes, and that they were having an affair. She asked him to marry her, but Rhodes refused. In reaction, she accused him of loan fraud. He had to go to trial and testify against her accusation. She wrote a biography of Rhodes called Cecil Rhodes: Man and Empire Maker. Her accusations were eventually proven to be false

Ach, te polskie księżniczki?

Edytowane przez Msafer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Msafer napisał:

Dla jasności- pisząc o firmie masz na myśli sfinansowane przez Rotschildów De Beers i późniejsze JP Morganowe Anglo-American, czy jeszcze coś ogólniejszego?

Coś starszego i większego. 

 

Ktoś pięknie napisał, że amerykańska walka o niepodległość nigdy się nie skończyła.

8 godzin temu, Msafer napisał:

oni nie musieli uznawać niczyjej władzy.

To też jest ważne - uznawać czyjaś władzę co wiąże się z płaceniem danin. Oni sami siebie nazwali afrykańskim narodem.  To mozna porównać do Amerykanów i Kanadyjczyków. Amerykanom się udało (walka jednak trwa) - Burowie zostali podbici. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.