Skocz do zawartości

Telewizornia i konsola


azagoth

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

 

Obiecałem dzieciakom, iż kupię telewizor aby móc z nimi czasem posiedzieć i program edukacyjny obejrzeć i pograć na konsoli w jakieś gry. Telewizor i konsola będą również w założeniach używane podczas męskich spotkań u mnie w domu - oglądanie meczu lub MMA. Prawdopodobne jest, iż włączę sobie raz w tygodniu jakiś film z komputera. Nie zamierzam jednak kupować zestawu kina domowego. Do nagłośnienia wolę telewizor z dobrymi głośnikami lub panel dźwiękowy.

Telewizora nie mam od 14 lat, programu telewizyjnego nie zamierzam oglądać.

Jak łatwo się domyślić - nie mam qwa zielonego pojęcia o telewizorach i konsolach do gier. Nie chcę czerpać wiedzy z Internetu, ponieważ wiem, jak działa marketing - wolę doświadczenia i opinie praktyków.

Zapytanie do Was zatem - jaki telewizor wybrać, który zapewni zajebistą jakość obrazu i dźwięku + konsola i ewentualnie panel dźwiękowy. Podzielcie się proszę swoimi opiniami - bez zakładania widełek budżetowych.

 

Dzięki!

 

PS. Nie sugerujcie proszę aby nie kupować tylko inaczej czas z dziećmi spędzać - spędzam praktycznie cały czas z nimi poza domem i chciałbym również robić z nimi rzeczy, które one lubią w domu. Jestem rozwiedziony i chciałbym, żeby również mój dom traktowały tak samo jak dom matki i miały w nim choć część rozrywek, które lubią (oraz mogły przyprowadzić przyjaciół i bawić wspólnie). A lubią trochę pograć i obejrzeć ciekawy program o świecie lub naukowy (dla dzieci) - zatem nie zamierzam stawać okoniem. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy wpierw, jaka konsola. PS3, PS4 i podobne wynalazki - bierz jakiś LCD bądź LED z HDMI, będzie stykało, aby tylko miał dobre odświeżanie. Jeżeli PS2 i starsze sprzęty, no to lepiej zaopatrz się w kineskop, najlepiej ze złączem SCART. Kolega, który w tym siedzi osobiście poleca starsze modele z rodziny Sony Trinitron. Poniżej zdjęcie 32-calowca tego typu, obraz jest ostry jak brzytwa a linie podziału na żywo praktycznie niedostrzegalne. Sam rozważam zakup takiego telepudła tylko i wyłącznie do starych konsol jakie posiadam.

 IVZtm0Z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, azagoth napisał:

Nie sugerujcie proszę aby nie kupować

Wybacz :(

Telewizor wyjebałem z 10 lat temu z domu i na co dzień  zupełnie nie odczuwam jego braku. Dużo pracuję, sporo czytam, starannie filtruję treści wpadające w me oczęta i uszęta.

Jednakowoż... w tym roku spędziłem pełne dwa tygodnie urlopu z córciami (to już młode kobiety, wiodą samodzielne życie), na jeden tydzień mieliśmy wynajęty zajebisty apartament w zadupiu w Górach Stołowych. Przez cały tydzień olbrzymi 70-cio calowy TV napierdał mi prosto w oczy badziewiem, którym jeszcze jestem struty. Z przykrością i wstydem przyznaję, że dałem się miejscami wciągnąć w rodzinka.pl. Raz utknąłem przed TV gdy kundzie już poszły spać myśląc, co ja kurwa robię? Mam czytnik i książki, a siedzę tu z badziewiem.

To draństwo jest jak nałóg. Odstawiłeś? Nie przechodź nawet w pobliżu!

 

Na okoliczność mecza są puby, jest wesoło i sprzątać nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, azagoth napisał:

jaki telewizor wybrać, który zapewni zajebistą jakość obrazu

Curłła! To jest pytanie.

Jednak dla szpanu OJCOSTWA (a co Tobie NIE WOLNO?) do zestawu dopisz obowiązkowo PROJEKTOR!!

To jest wtedyk na wypasie, robisz w chacie zaciemnienie(oczywiście w granicach normy) a z sufitu `spadowywuje` żagiel na którym będą śmigały małe sarenki(no wiem trochę poniosło) wracając, kino to zawsze kino a takie na którym jeszcze można grać to już w ogóle. Znowu nawarzyłeś bigosu!

 

Odniosę się jedynie do nagłośnienia, dźwięk jest potężnym zmysłem poznawczym więc nie szczędź dzieciakom i zrób `srooroooound`.

A listwę to se zasilającą kup aby `korków`(od szmpana) za szybko nie wywaliło. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola to Pegasus a telewizor Rubin ?

A tak poważnie to kupuj Xboxa 360 przerobionego z całym zestawem i kinektem. Poszukaj na Olx, spokojnie wyrobisz się w 600 zł. Dokupisz duży dysk zewnętrzny i śmiga jak ta lala. Gierki za darmo wygrywasz lub kupujesz piraty. Co do tv, zawsze miałem LG i nie narzekam. 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Still napisał:

A tak poważnie to kupuj Xboxa 360 przerobionego z całym zestawem i kinektem. Poszukaj na Olx, spokojnie wyrobisz się w 600 zł. Dokupisz duży dysk zewnętrzny i śmiga jak ta lala. Gierki za darmo wygrywasz lub kupujesz piraty.

Wydaje mi się, że autora tematu stać na kupno kilku gier. Nie musi ich kraść.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samsung ue55mu7002(4k, 55cali) + ps4 pro + dodatkowy pad i jakaś gierka na start, to już taki zestaw na wypasie. Zapłacisz za to około 6k razem.

 

Ogólnie, jeżeli ps4 pro, to TV koniecznie 4k. Ja wybrałem powyższy model, głównie ze względu na niski input lag.

Edytowane przez Gravedigger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za propozycje. 

 

@Tornado - projektor odpada ze względu na fakt, iż wynajmuję mieszkanie i nie mam jak wykonać niezbędnych przeróbek (kable, zaciemnienie, montaż ekranu)

@Mnemonic - esktrapolujesz na mnie swoje problemy. 

@Still - takie rzeczy jak piraty nie wchodzą pod uwagę. Jak kombinować i oszukiwać to żona już dzieciom pokazała. Moja rola jest inna. Dzięki za rekomendację LG.

@Gravedigger - podoba mi się :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.