Skocz do zawartości

"Ma pan możliwość wpłynięcia i (...) skonstruowania naszego performance na antenie (...). Jesteśmy (...) "narzędziem" w pana rękach"


SzejkNaftowy

Rekomendowane odpowiedzi

2005 rok. Utożsamiana ze sztuką neofeministyczną oraz genderową Grupa Sędzia Główny (K.Wiktor i A.Kubiak) występuje w TVP Kultura. Performance polega na wypełnianiu poleceń od widzów dzwoniących do studia. Wszystko idzie gładko, do czasu...

 

(taka "sztuka" wywołuje u mnie jedynie śmiech więc chętnie dodałbym do działu "humor" lecz nie znalazłem takowego na forum)

 

Trochę więcej informacji o "artystkach" znajdziecie na tej stronie:

https://culture.pl/pl/tworca/sedzia-glowny

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały rycerz zepsuł zabawę. ,,Historyczne wydarzenie'', ,,ogromna odwaga pań''...te komentarze są nawet bardziej żenujące niż ten występ.

Zadaniem każdego szanującego się samca powinno być sprawienie, żeby te dwie idiotki wyszły z tego na tyle straumatyzowane i upokorzone, żeby raz na zawsze odechciało im się takich idiotyzmów.

Ech, taka okazja zmarnowana... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SzejkNaftowy napisał:

Tak sobie myślę, że taką samą sztukę, tyle że bardziej pożyteczną uprawia się dziś masowo np. na ShowUpie i podobnych serwisach 

One zrobiły to w TVP kultura na żywo i w biały dzień. Więc to jest powód tego całego zamieszania.

 

W sumie też uważam, że nic nadzwyczajnego w tym nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego one się spodziewały, przecież jak widz ma możliwość jak w tym programie dysponowania w miarę zgrabnymi dziewuchami to przecież nie będzie ich prosił żeby pograły w bierki albo w warcaby. Zero wyobraźni. Na ich miejscu bym się cieszył że na gołych cipkach się skończyło skoro tak bardzo chciały się trzymać "formuły" programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pomijając kwestię pokazywania tego typu treści w telewizji publicznej, sam performance nie jest szczególnie oryginalny, podobny eksperyment miał miejsce w 1974r, w wykonaniu

Mariny Abramovic:

 

http://www.webniusy.com/marina-abramovic/

 

Z tym, że to co zalinkowałem IMO działa na wyobraźnie i może skłonić do refleksji nt. natury człowieka, atawizmów, przeciwstawianiu się im itd.

Materiał z 1-szego postu jakoś nie wywołał u mnie żadnych silniejszych odczuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy telewizja ryzykowałaby, że zadzwoni jakiś nawiedzony osobnik i każe im zrobić np. klocka na wizji albo coś jeszcze bardziej "nietelewizyjnego"?

 

Więc może osoby dzwoniące były podstawione?

A ten drugi koleś: "Historyczne wydarzenie" - hahaha jeszcze jakie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.