Skocz do zawartości

Ewakuacja obserwatorium słońca w USA.


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Przed tygodniem całkowicie ewakuowano obsługę obserwatorium słonecznego w Nowym Meksyku (USA). Całą instalację przejęło FBI. W związku z tym internet zaroił się od plotek poczynając od teorii o odkryciu olbrzymiego UFO pobierającego energię ze słońca kończąc na teorii o zamontowaniu w antenach obserwatorium chińskich urządzeń wywiadowczych monitorujących poligon doświadczalny broni nuklearnej White Sands położony nieopodal. Jak na razie FBI ani obserwatorium nie udziela żadnych informacji, oprócz tej, że ewakuację przeprowadzono, ze względów bezpieczeństwa.

 

Przejrzałem internet i okazuje się, że na jakiś czas odłączono także kamerki na żywo transmitujące obserwacje z innych obserwatoriów na Ziemi zajmujących się obserwacją słońca. Zaskakująco mało też informacji od mieszkańców okolicy. Tajemniczości dodaje oświadczenie miejscowego szeryfa, że dzieje się tam coś dziwnego i że obsługa stacji poprosiła go telefonicznie o asystę podczas ewakuacji, ale następnie kontakt z nią się urwał. FBI przeszukała także siedzibę poczty w najbliższym miasteczku.

Cały artykuł, po angielsku tutaj https://www.independent.co.uk/news/science/alien-conspiracy-sunspot-observatory-new-mexico-fbi-shutdown-blackhawk-a8537291.html 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i tak wierzę, że planeta X istnieje (patrząc na oddziaływanie grawitacyjne, o których piszą astronomowie). Natomiast trudno uwierzyć, że Słońce może mieć tak daleki zasięg grawitacyjny. 

 

Kiedyś naczytałem się dużo o tym (Arteuza na forum gazety prawnej). Fajna bajka była, o wybuchu III wojny światowej. :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy, ale nie ma się co podniecać, tylko skupić na obecnej chwili. Jeśli coś jest na rzeczy to zwykły szarak się o tym i tak nie dowie, a nawet jeśli, to odwiedzą go seryjni samobójcy w czarnych garniturach :D 

 

Pamiętajcie że zawsze wewnątrz Ziemii może czekać Hitler ujeżdżający Tyranozaura :D  

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carl93m @Strusprawa1

Planeta X i Nemezis (lub Nemesis) to 2 różne hipotetyczne ciała niebieskie, drugie z nich określa się jako gwiazdę, najprawdopodobniej brązowego karła.

 

Jeszcze bardziej odjazdowym obiektem jest Antychton (Anty-ziemia), czyli planeta "krążąca" po orbicie ziemskiej dokładnie po przeciwnej stronie Słońca.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Przemek1991 napisał:

 

Wręcz przeciwnie, ze mną wszystko w porządku :D

 

UFO i USO jest udokumentowane w tysiącach opisów obserwacji w archiwach wojskowych wielu państw na całym świecie. Niestety są przypadki, które w naturalny sposób nie dają się wytłumaczyć a obecna nauka (pseudonauka) jak czegoś nie potrafi wytłumaczyć to to dla niej nie istnieje. Z UFO jeszcze mogą tam się nabijać i śmieszkować itd. ale z USO to już nie jest tak wesoło.

Chłopaki z NASA coś tam zobaczyli nie wiedzą co to i spanikowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ZdzisławBeton napisał:

 to ufoludki przestały odwiedzać naszą planetę.

Maryjki w Fatimach i innych też coś ostatnio odpuściły widząc srajfony.  Wstydliwe to towarzystwo.

Teraz czekam na opinię że ufoludy majo tako wibracjo przez któro sie zdjyncia nie do zrobić.

Edytowane przez jaro670
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś, tak się składa, że 13-go zaczął swoją misję Parker Solar Probe. Może to mogło by coś wyjaśnić. A może stało się tam coś niezwiązanego ze sprawą i to że wypuścili tę sondę właśnie teraz to zbieg okoliczności a targowe przekupki i miejscowe wróżki podchwyciły temat i chcą zarobić.

Cokolwiek tam się stało musi być jakoś motyw. Nie ma motywu nie ma zbrodni - to nie wypadek komunikacyjny. A propos zbrodni, to nawet nie wiadomo co by to miało być, to że FBI weszło, i co z tego? Może w końcu coś wycieknie i wtedy się dowiemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tzw. "Starożytnych kosmitach" ?

Jest taka seria emitowana na Focus TV. Jako absolwent historii zostałem trochę obśmiany jak wspomniałem o tym, że niektóre rzeczy mają duży sens. Jednak czasem wygląda to tak, że faktycznie wiele okoliczności splata się w sensowny łańcuch wydarzeń.

Trochę off top, ale w dziedzinie się mieści :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to wydarzenie jest szeroko komentowane w mediach amerykańskich i europejskich. Zakładam, że jest to coś bardziej realnego niż Adolf ujeżdżający dinozaura? Zreszta cała poruszona tematyka jest interesująca, zarówno teorie o odwiedzinach kosmitów w Starożytności, teorie o planecie Nibiru czy projektach nazistowskich utworzeniach bazy ich floty statków kosmicznych na Antakrtydzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doler Tak na prawdę to nic nie wiemy o Wszechświecie i o tym wszystkim co nas otacza. Teoria mówi o 100 miliardach galaktyk, a w każdej 100 miliardów gwiazd. Liczby nie pojęte dla zwykłego śmiertelnika, a co może być dalej i czy takich wszechświatów nie ma nieskończonej ilości? Ja jestem pewien że są inne życia, tak fizyczne jak i niefizyczne, niepoznane obecnie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzając temat, to nie tylko te obserwatorium słońca zostało zamknięte ? Otóż, gdzieś znalazłem, że w innych rejonach obserwatoria słońca również zostały pozamykane.

Tu macie art po polsku: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23918617,fbi-wkroczylo-do-obserwatorium-slonca-sunspot-i-nakazalo-ewakuacje.html

Przy okazji na pewnym forum astronomicznym wygrzebałem takie cuś:

1764488375_DoZiemidocierazgigantycznprdk

Data: 11.09 tego roku, nie znam się i nie wiem, może to nie był pojedyńczy rozbłysk tylko faktycznie coś tam się dzieje z naszym słoneczkiem.

Cytat

Ponieważ zbliżamy się do minimum słonecznej aktywności, czyli okresu, w którym Słońce jest "spokojne", mamy rzadziej do czynienia z gwałtownymi zjawiskami dotyczącymi naszej dziennej gwiazdy. Jednym z takich zjawisk są właśnie dziury koronalne. To ciemniejsze obszary w koronie słonecznej, ponad biegunami Słońca, z polem magnetycznym otwartym na tyle, by wiatr słoneczny wydobywał się z nich z dużą łatwością. Jeżeli dziura koronalna jest zwrócona w stronę Ziemi (tak jak ta, która powstała 7-8 września) to wiatr słoneczny dociera do nas, powodując zakłocenia.

Możecie poczytać: https://www.forumastronomiczne.pl/index.php?/topic/8644-astronomiczne-wiadomości-z-internetu/&page=399

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.