Skocz do zawartości

Jakich błędów nie popełniać?


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, SławomirP napisał:

Jakbym miał tą wiedzę co dzisiaj i był kilka lat młodszy, to studiowałbym w UK.

Z powodów finansowych (większych zarobków w przyszłości) czy chodzi raczej o sam fakt większych możliwości rozwoju czy może jeszcze coś innego? I przy okazji, co studiujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dzialaj impulsywnie w zyciu. Nie daj ponosić się emocją. W sytuacjach trudnych nie podejmuj decyzji w danej chwili. Prześpij się z nią, niech upłynie 2-3 dni, złapiesz perspektywę. 

 

Idź droga konstruktywną a nie destrukcji. Inwestuj w swoje wykształcenie, koniecznie język obcy i pozniej kursy zawodowe. Spędzaj jak najwięcej czasu z przyjaciółmi np. wspolne wypady, wyjazdy. Niesamowite wspomnienia zostają.

 

Używki to twój wrog, naprawdę nie musisz pić do upadłego. Fajki, trawa i dragi to gówno. Wciąga, są przyjemne, ale nic nie dają. Podobnie jak marnowanie najlepszego czasu w twoim życiu na grach przy kompie.

 

Uważaj na dziewczyny. Nie wpadnij w syndrom tej jedynej. Nie zawieraj związku malzenskiego przed 30stka a i wówczas tylko z intercyzą ! Nie daj nikomu wmówić sobie inaczej. 

 

  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma złotego srodka. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. To czy ktoś ci powie, ze cos jest złe albo, nie to zależy od punktu widzenia i wielu innych czynników. W każdej częsci życia sa inne priorytety. Mlodosc rzadzi sie swoimi prawami dlatego nie boj sie doswiadczen, nawet tych zlych. Nie ma czegos takiego jak idealny przepis na zycie. Dlatego wazne jest zobaczenie kilku perspektyw, a mlodosc chyba do tego sluzy.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba która już trochę w życiu przeszła, mogę Ci doradzić byś słuchał swojej intuicji, z biegiem czasu widzę że zawsze kiedy to coś podpowiadało mi bym uważał to " miało to coś " rację. Każdy z nas ma w sobie ten głos który nam podpowiada czy warto coś zrobić czy lepiej zrezygnować, ważne by szukać a jak znajdziesz to pielęgnować ten dialog.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie stawiaj nigdy kobiet na piedestale, i nie pozwól sobie wejść na głowę.

 

Po drugie, dbaj o własne interesy, zdrowie, i inwestuj w siebie, tego nigdy dość.

 

Po trzecie, ludzi traktuj z wzajemnością, jeśli ktoś Cię szanuje, i chętnie pomaga, odwzajemniaj te czyny, jeśli ktoś ma Cię w dupie, i wykorzystuje Twój cenny czas, odstawiaj od razu takich ludzi na boczny tor.

 

Po czwarte, to Ty jesteś najważniejszą osobą na świecie. Zdrowy egoizm Bracie jest w cenie. Swoje potrzeby stawiaj zawsze na pierwszym miejscu, ale nie krzywdź przy tym innych.

 

Po piąte, im mniej o Tobie tym lepiej, im więcej o innych, tym lepiej dla Ciebie. Życie prywatne to ma być dla Ciebie największa świętość. 

 

To są takie moje zasady, którymi kieruje się w życiu, i jeszcze nigdy źle na tym nie wyszedłem. Odkąd zrzuciłem zbroję, życie jest o wiele łatwiejsze, i co ważne przyjemniejsze ;)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie co powinieneś zrobić jest kompletnie bez sensu. Każdy z nas jest inny ma inne potrzeby, cele. Z racji wieku wyszalej się trochę, abys miał co wspominać ( nie chodzi mi o wpadkę z dziewczyną na dyskotece ). Moim zdaniem człowiek najlepiej uczy się na błędach, bo powiedzmy sobie szczerze. Każdy z nas miał 18 lat i każdemu prawie rodzice tłukli do głowy co robić a my mieliśmy to w dupie. Każdy wiek się rządzi swoimi prawami. Co do kobiet to poznawaj nabywaj wiedzę i absolutnie powtarzam absolutnie nie szukaj miłości życia w tym wieku, bo skończysz do 25 roku życia z 1,2 dzieci na karku pracując gdzieś za grosze. Z mojej strony nic Ci nie doradze, bo człowiek najlepiej się uczy jak dostanie w dupę. Jednak z mojej perspektywy to nauka, języki obce. I z dala od patologi. Jak ktoś nie ma Ci nic do zaoferowania poza piwem z żabki to ucinają takie relacje, bo patola ściągnie Cię na dno. Po szkole jedź za granicę zarob coś doświadczają nawet jak miałaby to być gówno praca w Holce jedź doświadcz. Świat nie kończy się na Polsce. Ja do 30 lat mieszkałem w 3 krajach plus wakacje Canary. Uwierz mi większość w moim wieku nie było nigdzie w życiu, bo wpadka dziecko i dupa pozostał schemat praca- dom. 

 

Jednak najważniejsze w Twoim wieku jest towarzystwo, abyś się nie zagubił. Z dala od patoli, bo nie jednego dobrze zapowiadającego się chlopaczyne spuścili na dno. 

 

Nie baw się w kredyty na rzeczy materialne. Chcesz auto jedz zacisnij pasa 3 miechy za granicą i kup za gotówkę. Kredyt to pętla na szyji i strach co w przypadku braku pracy. Jesteś na to za młody. Cierpliwość w życiu to bardzo przydatna cecha. Lepiej zacisnąć dupę kupić coś za gotówkę niż spłacać lata kredyt.

Edytowane przez Kimas87
Błąd
  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Still napisał:

Z wiedzą jaką teraz posiadam, na pewno za młodego podjął bym studia prawnicze. 

Specjalizajca : Rozwody ?

Nie ma takiej specjalizacji. Musisz i tak zrobić aplikację, ewentualnie później możesz iść w prawo rodzinne, ale na to mogą sobie pozwolić większe kancelarie. Mniejsi gracze biorą każdą sprawę, żeby przetrwać na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Największy błąd jaki faceci w takim wieku popełniają , to latanie za kobietami.

Tracą sporo energii na kobiety, a w tym czasie mogliby się np. języka nauczyć, kursu na nurka i potem zarabiać 200 tysięcy dolarów rocznie na platformie wiertniczej itd.

Oni latają z wywieszonym jęzorem, a facet który ma hajs lub jest przystojny nic nie musi robić, kobiety same się do niego pchają.

 

W młodym wieku jak Cię ciśnie, a nie jesteś super przystojny , to skocz na diwy i się rozwijaj.

Wiadomo jesteś człowiekiem, najlepiej byłoby jakbyś unikał tego, ale będąc średniakiem ciężko o przyjaciółkę do seksu.

 

2. Rozwijaj muskulaturę, bo w tym wieku masz najwięcej testosteronu i najłatwiej wyrobić sobie mięśnie naturalnie. Niektórzy sobie wstrzykują dawki testosteronu jakie Ty masz naturalnie dostarczane w tym wieku.

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś długo zbierałem się do napisania tego komentarza aż w końcu trafiłem na zdanie "wszystko to co popularne, jest złe"- Oscar Wilde. Tak więc społeczeństwo coś robi i mówi, a Ty musisz byc ostrożny. A więc:

 

1) Jedz byle co albo zwracaj uwagę na to co jesz

2) Zakładaj rodzinę najlepiej po 20 albo zakladaj rodzinę po 35-40 roku życia

3) Wydawaj pieniążki na zabawki albo oszczędzaj pieniądze

4) Nie czytaj książek albo czytaj książki

5) Oglądaj telewizor i siedź na internecie przeglądając głupoty albo wyrzuc telewizor i sobie pojedź na rower zamiast klikac głupoty

6) Myśl tylko o przyjemnościach, bądź tu i teraz albo myśl perspektywicznie

7) Obracaj się w towarzystwie marud i narzekaczy albo w towarzystwie ludzi mądrych i przedsiębiorczych

8) Słuchaj ludzi, którzy mówią że Ci nie wyjdzie albo pierdol to i rób swoje mimo wszystko

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, CzarnyR napisał:

Przede wszystkim :d nie zalej formy. Reszta to ucz się skończ szkołę, jak masz iść na "gówno studia" to lepiej jedź za granicę zarób trochę poznaj świat :). 

Prawda. 5 lat za granicą i masz auto plus mieszkanie za gotówkę! Nawet w gówno pracy zarobisz jak jesteś wytrwały i przetrwasz kryzys tęsknoty za domem. A po 5 latach studiów gdzie wiele może się zmienić wkraczasz w życie z papierkiem ,, wyższe wykształcenie " i nie masz nic. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dbaj o reputację.

2. Czytaj literaturę specjalistyczną.

3. Dbaj o formę.

4. Wybierz sobie ciekawą niszową profesję i dąż do tego by być najlepszym na rynku.

5. Oszczędzaj.

6. Buduj dochód pasywny.

7. Racjonalnie zaciągaj zobowiązania.

8. Zasada ograniczonego zaufania.

 

Pamiętaj, że słowa są po to, żeby ukrywać prawdę.

 

Nie wierz w te bajki o szczerości, które jak mantrę powtarzają kobiety i biali rycerze. Będziesz szczery, będziesz miał dobre intencję to ludzie przekłamią każdą Twoją wypowiedź, zmanipulują, zastosują ch****zabiegi erystyczne tylko po to, żeby Cię postawić w złym świetle.

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. Nie żeń się, jeśli już to z intercyzą.
  2. Przemyśl poważnie kierunek studiów, który chcesz podjąć - bądź przy tym krytyczny i mierz siły na zamiary.
  3. Znajdź dodatkową pracę w czasie studiów, żeby już mieć doświadczenie i nauczyć się samodzielności.
  4. Nie odkładaj w czasie wyprowadzki z domu, spróbuj się usamodzielnić.
  5. Jeśli masz taką możliwość oszczędzaj co miesiąc jakąś kwotę.
  6. Nie pożyczaj od nikogo pieniędzy, chyba że jest to konieczność, zawsze oddawaj na czas i daj coś extra. Staraj się też nikomu nie pożyczać, szczególnie rodzinie i przyjaciołom.
  7. Bądź miły i wykazuj empatię przy czym pamiętaj o wyznaczaniu granic, gdy ktoś wchodzi Ci na głowę od razu dawaj to do zrozumienia.
  8. Zanim coś powiesz pod wpływem emocji odczekaj kilka sekund, niewyparzony język może bardziej zaszkodzić niż milczenie.
  9. Nie odkładaj na później brania się za siebie czy zwykłych obowiązków, rób to co zaplanowałeś, a jeśli Ci się uda osiągnąć jakiś cel nagradzaj się.
  10. Zadbaj o formę, poruszaj się kilka razy w tygodniu.
  11. Nie zadawaj się z ludźmi hałaśliwymi, którzy stale mówią o innych ludziach, Ciebie też obgadają.
  12. Nigdy i nikomu nie wyjawiaj swoich sekretów.
  13. Nie poświęcaj zbyt dużo czasu na dziewczyny, jesteś tyle samo warty co one, a nawet jesteś im bardziej potrzebny niż one Tobie.
  14. Unikaj narkotyków, to droga donikąd. Już niejeden był co chciał tylko spróbować, a dzisiaj zbiera kiepy na dworcu.
  15. Nie rób niczego pod innych, zadawaj sobie pytanie, czy robisz coś dla siebie czy pod kogoś.
  16. Nie ufaj we wszystko co usłyszysz lub przeczytasz - jak chociażby moje punkty, które Tobie wypisuję;). Weryfikuj i czytaj między wierszami.
Edytowane przez TheWalrus
  • Like 5
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.