Skocz do zawartości

Której grupie społecznej najchętniej pomagacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Nauczyłam się z tego śmiać, to lepsze niż płacz. ;)

 

22 minuty temu, TheFlorator napisał:

No ale jak to jest po zalozeniu aparaciku? Czy to nie pomaga w 100 % ?

Ja od urodzenia mam ubytek słuchu, więc dla mnie słuch z aparatem słuchowym to jakby, hm, nowe życie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomagam moim rodzicom i dziadkom, ponieważ oni mi pomagali i czuję wdzięczność. Pozostałym ludziom pomagam tylko jeśli mi się to opłaca, widzę jakąś korzyść w przyszłości. 

Zwierzęta są mi obojętne, no chyba że zobaczę potrąconego psa czy kota, to wtedy pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomagam żadnej konkretniej grupie społecznej, pomagam konkretnym osobom, które znam bezpośrednio. Dla przykładu od chyba 10 lat regularnie odpalam ze swojego pitu na chrześnicę mojej byłej, która urodziła się z poważną wadą i wymaga stałej opieki oraz rehabilitacji. W zamian wiem rok do roku, co zostało zrobione i za ile oraz jakie osiągnęła postępy, jeśli jakieś były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zuckerfrei napisał:

Ja wspieram prostytuki. 

 

Uzasadnienie:

jedyna grupa kobiet, która potrafi pracować i robi to efektywnie. 

2 godziny temu, QueenCreole napisał:

Są niewinne, bezbronne, słabsze od ludzi i zaniedbywane. Nikt im nie pomaga bo "to tylko zwierzęta". Dlatego robię to ja.

Czy tylko ja tak przeczytałem te posty jedno po drugim? :D 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę Markowy styl pomagania, do mnie najczęsciej kobiety piszą i im pomagam.

Ostatnimi czasy mam troszkę tego dosyć, niestety raczej żadna z osób którym pomoglem mi w razie co by nie pomogła ale nie nawet o to chodzi. Po prostu muszę zająć się sam sobą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ksanti napisał:

Czy tylko ja tak przeczytałem te posty jedno po drugim? :D 

Och Ty śmieszku!

 

Ah, pomagam też oczywiście najbliższym. Oni najbardziej na to zasługują. 

 

O tak, @SzatanKrieger bardzo mi pomaga. ❤️ Wspaniała osoba. :)

 

1 minutę temu, SzatanKrieger napisał:

żadna z osób którym pomoglem mi w razie co by nie pomogła ale nie nawet o to chodzi.

Ja bym pomogła. Jestem bardzo empatyczna i nie potrafiłabym wypiąć się na osobę, która mi pomogła. Wdzięczność to bardzo ważna rzecz. Niestety, dzisiejszym ludziom tego brakuje.

Ale wiem o czym mówisz, bo sama nie raz przez to przechodziłam - wypruwałam z siebie flaki, by innym pomóc, w zamian dostając jedno wielkie nic. Owszem, pomaga się bezinteresownie. Ale głupie "dziękuję" miło jest usłyszeć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze w skrócie, zależy w jakim stopniu to pomaganie. Ktoś mnie poprosi to pomogę i jak widzę jego wdzięczność jest ok. 

 

Przy zbyt dużych nakładach sił, czasu i zasobów w to włożonego zwyczajnie nie jest to dobre. Ponieważ, często człowiek jak dostanie coś za darmo to tego nie szanuje. Liczy się to do bezdomnych i dzieci na pewno.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taaa pomagam zwierzaczkom, mam nawet przelew stały na organizację pomagającą zwierzętom, które stały się ofiarami ludzi.

Łamane, bite, podpalane, obdzierane ze skóry, a niegdyś udomowione przez nas samych. 

Po prostu nie umiem przejśc obojętnie. Ludzie to najgorsze zwierzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.