Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, SennaRot said:

Bycie w odpowiednim miejscu i czasie

Tak masz rację. Ale żeby być w odpowiednim miejscu i czasie trzeba ruszyć dupę i się wysilić.

 

4 hours ago, SennaRot said:

wpływ naszych myśli i emocji na kreację rzeczywistości, wizualizacje

I jest w tym ukryta moc, zdecydowanie posiadanie pozytywnego nastawienia pomogło mi w życiu a upór spowodował, że w kilku przypadkach "miałem szczęście".

 

 

Miałem taką konwersację ostatnio z @The Motha na priv..

 

Często to jest "przypadek", że coś się udaje. Ale takiemu przypadkowi trzeba pomóc by się "zdarzył". Działając z głową można często wykreować okoliczności sprzyjające naszemu celowi. 

 

Jeśli nie pojedziesz na rozmowę o pracę to nigdy się nie dowiesz czy by Cię przyjęli. Tak to może być przypadek że Cię przyjmą, ale nie wydarzyłby się gdybyś nie ruszył dupy.

 

Tak samo lata pracy, które przygotowują cię do konkretnego zadania to też nie przypadek. Przypadkiem może być powodzenie lub porażka (przez czynnik losowy), ale żadne z tych dwóch nich nie powinno definiować tego kim jesteś.

 

Nie myl swojej osoby z rezultatami jakie osiągasz. To samo zrobione przez kogoś innego w innych okolicznościach może zadziałać lub odwrotnie - skończyć się katastrofą.

Masz na te rezultaty wpływ, ale zawsze czynnik losowy będzie obecny i tylko od Ciebie zależy jak zinterpretujesz wtedy rzeczywistość (wynik).

 

Edytowane przez nieidealny świat
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nieidealny świat najlepsze jest to że to już kolejna sytuacja w której rozkminiam pewną rzecz i nie oczekiwanie pojawiają się dokoła odpowiedzi na moje pytania które stawiałem sobie w głowie, wczoraj o tym pisaliśmy a dziś kolejni zakładają takie temat, a to gdzieś coś usłyszę, a to ktoś podpowie, przeczytam, zobaczę, wystarczy być otwartym na sygnały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola przypadku w życiu? A czym jest ten przypadek? Dla nas jest coś przypadkiem, a z punktu widzenia jakiegoś losu, Boga czy czegoś takiego to może jakiś logiczny plan. Na pewno rola przypadku, skoro już się posługujemy taką terminologią, jest duża.

 

Załóżmy, że są ludzie, którzy muszą miec wszystko zaplanowane od deski do deski- idealny garnitur, idealna kariera, idealne życie. Z drugiej są  strony są ludzie, którzy nie planują wszystkiego, pojawia się przypadek- wychodzisz z domu na miasto, spotykasz w barze czy na meczu znajomego, a z tej znajomości rodzi się jakiś biznes. Oczywiście, żeby ten ktoś chciał zrobic z Tobą biznes, to musisz jeszcze coś sobą prezentowac, a więc samo znalezienie się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie nic nie zdziała. Czy ludzie, których spotykamy na swojej drodze, czy właśnie nie spotykamy ich przypadkiem? 

 

Czy pozytywne myślenie przyciąga możliwości? Czasami wydaje mi się, że tak, a z drugiej strony zawsze, kiedy chcę czegoś zbyt mocno, to tego nie dostaję. 

 

Jestem zdania, że szczęście sprzyja tym, którzy coś robią. Warto brac los w swoje ręce, ale też gdzieś przeczytałem, że tych rzeczy najważniejszych w naszym życiu nie jesteśmy zaplanowac. Bo przecież nie wiemy, jaka będzie nasza dziewczyna, z kim będziesz miał fajne relacje za 10 lat, kto będzie Twoim szefem, itd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wychodzę z założenia, że "the harder you work, the luckier you get". Czynnik losowy zawsze występuję, ale można zmniejszyć prawdopodobieństwo jego wpływu przez umiejętne przygotowanie. A tak to odwaga i poczucie własnej wartości do brania tego od życia na co się zasługuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.