Skocz do zawartości

Czym tak naprawdę jest "Ruch 5 gwiazd"?


Enemy

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając bloga Sabiny Gatti, który wiadomo jest głównie o tym, że "przemoc nie ma płci", ale czasami znajdują się też tam tematy poboczne, natrafiłem na ciekawy artykuł na temat partii, która doszła do władzy we Włoszech, czyli Ruch 5 Gwiazd:

http://sabinagatti.blogspot.com/2018/07/o-ruchu5gwiazd-i-o-nowym-rzadzie-we.html  

 

Jak się okazuje, partia która jest w mainstreamie obrzucane epitetami typu: "prawicowi populiści" to w rzeczywistości partia założona przez komika i przedsiębiorcę, wyniesiona do władzy przez ludzi, którzy mieli dość skorumpowanych polityków i urzędników, mafii, kryzysu finansowego, kryzysu imigracyjnego i całego tego bajzlu, który od dawna panował we Włoszech. Póki nowy rząd (Ruch 5 Gwiazd w koalicji z Ligą Północną) sprawuje się całkiem dobrze. Żeby przebić się przez gąszcz manipulacji i półprawd w mediach, pani Sabina założyła nawet FP Ruch5Gwiazd - po polsku:

https://www.facebook.com/pages/category/Political-Party/Ruch5Gwiazd-po-polsku-257745631500495/

 

Jako ciekawostkę można sobie trochę poprzeglądać. Czy to może być przykład pozytywnej zmiany w polityce, który może zadziałać?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że przybliża istotę tego ruchu, zwłaszcza że kiedyś w naszych rozmowach z nią, parę razy sygnalizowałem, że wokół "5 gwiazd" jest w polskich mediach albo cisza albo dezinformacja. I że właściwie (dla mnie) nie wiadomo o co chodzi. A ona bardzo dobrze zna język i czuje Italię. 

Zresztą Sabina jest bardzo zaangażowaną społecznie osobą, wszystkiego nie naprawi, ale za co się weźmie to jak śpiewał Kazik - "nie ma litości dla skurwysynów". Mam nadzieję że jej aktualny temat dotyczący polskiego bagienka w który się zaangażowała, też zaowocuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.