Skocz do zawartości

Kurs spawacza?


Mr. X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Braci!

 

Zwracam się z pytaniem czy warto robić sobie kurs spawacza gdy nie posiadamy obycia z tematem a prace manualne w tym zakresie są nam obce. Jak wiadomo praca w tym segmencie jest a ja z racji wieku chciałbym rozszerzać CV w szerokim zakresie tak aby w przyszłości mieć opcje A, B, C.. itd jeśli chodzi o pracę. Jest tu może ktoś z Braci tkwiący w temacie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem technik elektronik, ale mam też podstawy elektryczne i ogólnie jestem osobą o dość rozwiniętych zdolnościach manualnych, w szerokim zakresie, elektryka, elektronika, mechanika samochodowa, hydraulika, stolarstwo, AGD itd. Jedyną rzeczą której nie robię to nie spawam. I uważam że dla golasa  w temacie manualnym to raczej nie jest dobry pomysł jeśli tylko chcesz mieć bogatsze cv. Po samym kursie nie będziesz dobrym spawaczem trzeba dalej lub wcześniej praktykować, bo zrobić kurs aby był to słabo. No chyba że faktycznie chcesz się rozwijać w tym kierunku 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długa droga przed tobą. 

Obowiązkowo na KWasiaki.

Kolorki (twardy lut).

To wtedy do hydrauliki/pneumatyki się przyda.

O tigu to nie wspomnę bo to oczywista oczywistość. 

Przy takim zestawieniu można robić nawet poręcze i schody.

No multum zastosowań ale zawód nie łatwy. 

Zapomniałem kowalstwo wraca do mody,ciężką metaloplastyka.

Edytowane przez Tornado
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze jestem z tej starej szkoły, kiedy to wyznacznikiem dobrego fachowca było to ile człowiek potrafi a nie jakie papiery posiada. Szeroki zakres zdolności manualnych (i nie tylko) zawsze jest miło widziany i praktyczny w życiu. Ze swojej strony doradzał bym szerokie spektrum, no ale nie można zapominać że czasy się zmieniają i teraz trzeba mieć na wszystko papier. Może warto sobie go zrobić ale nie zapominać o praktyce w tym temacie bo jak już dostaniesz pracę i zostaniesz  w niej poproszony o użycie spawarki to warto by było dla samego zachowania twarzy umieć połączyć dwa kawałki żelastwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam mig-mag, dużo łatwiej spawa się drutem niż elektrodą, potrzeba czasu, żeby dojść do wprawy. Ja osobiście spawam migiem w osłonie CO2, a elektrody używam do napawania. Nie mam na to papierów, bo nie wiążę z tym przyszłości, a troszkę taki kurs kosztuje. Tym nie mniej sama umiejętność może być przydatna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzenie się w temacie. Sprostuję trochę, to nie tak, że myślę o kursie na sam papier bo jak wiecie nie są to tanie kursy. Zwyczajnie mam chęć poszerzyć horyzonty w dziedzinie na którą jest zapotrzebowanie, praktyki uczysz się zazwyczaj dopiero bezpośrednio w pracy ale skoro jest to dziedzina tak wymagająca praktyki to również odpuszczam ten pomysł bo nie śpię na pieniądzach póki co ^^. Pozdrawiam ;)

 

 

 

PS. To może jeszcze spytam jakie kursy/studium są warte uwagi i dają perspektywę pracy Braci zdaniem. Proszę nie polecać progarmowania co jest częste w necie ;) bo to zupełnie nie moja bajka. ;)

Edytowane przez Mr. X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o finanse to jest (przynajmniej była) opcja ogarnąć to w inny sposób. Nie wiem ile masz lat i czy już gdzieś pracujesz, ale z tego co się orientuję to takie i podobne kursy organizowane są bezpłatnie przez urzędy do spraw zatrudnienia. Zdaje się że trzeba być tam tylko zarejestowanym jako bezrobotny i wyrazić chęć że chciał byś poszerzyć kwalifikacje w celu łatwiejszego znalezienia pracy. 

Oprócz tego jak się jeszcze uczysz to powinieneś wiedzieć że szkoły kierunkowe organizują również podobne kursy i to dużo taniej niż prywatnie. Powodzenia.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.