Skocz do zawartości

Książki Roberta Kiyosaki


Bombas

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przeczytałeś ,,Bogaty ojciec, biedny ojciec" to, moim jakże skromnym zdaniem, śmiało możesz przestać zaznajamiać się z twórczością Kiyosakiego. 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o podstawach zarządzania własnymi finansami to zwróć uwagę na twórczość takich osób jak Michał Szafrański, Marcin Iwuć (tu nie miałem do czynienia z książką, a jedynie ze zbiorem artykułów ,,Finanse osobiste dla przytomnych realistów" w formie ebooka). Nie musisz od razu kupować ich książek, obydwaj prowadzą blogi. Jacek Borowiak też wydał książki o tematyce finansów i podejścia do nich, ale on skupia się już na giełdzie i budowie sytemu. Ci autorzy piszą o polskich realiach.

 

Sam przeczytałem jeszcze ,,Kwadrant przepływu pieniędzy" i ,,Zwiększ swój finansowy IQ" oraz pobieżnie zapoznałem się z ,,Inwestycyjny poradnik bogatego ojca" (ale to był jakiś PDF pobrany z czeluści sieci, słabej jakości).

 

Książki są pisane typowo po amerykańsku: fajne historyjki, dobrze się czyta i cały czas chce się więcej (książki Kiyosakiego są wręcz uzależniające, nie wiem jak on i inni autorzy publikacji o tzw. ,,samorozwoju" to osiągają). Potem dopiero zauważasz, że konkretnych, mających zastosowanie  informacji jest mało, zwłaszcza na początku dużo jest pisania o czym będzie książka (nie cierpię tego; o czym jest książka ma być napisane we wstępie i z tyłu okładki, cała reszta ma być właśnie TYM CO BYŁO OPISANE W TYCH MIEJSCACH) oraz spore dawki automarketingu własnych książek i Cash Flow. Dużo się odnosi właśnie do swojej pierwszej książki, czyli ,,Bogaty ojciec, biedny ojciec".

 

Osobiście jestem dużo bardziej zadowolony z naszego rodzimego ,,Finansowego Ninja". 

 

Oczywiście na forum są kocury, które świetnie znają się na temacie, wystarczy trochę poszukać.

 

 

 

 

Edytowane przez Machina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.