Skocz do zawartości

Przepisanie dziecka do innego przedszkola.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci . Dziś moje ex oznajmiła mi, że wkrótce przepisuje naszego syna do innego przedszkola a dokładniej bliżej miejsca gdzie mieszka. Z miejsca odpowiedziałem, że się nie zgadzam, bo tamte przedszkole oddalone jest o 25 km od mojego miasta. Na co ona odpowiedziała szyderczym smiechem i nic więcej. Dzięki temu, że syn ma przedszkole tutaj na miejscu, mam bardzo częsty kontakt z nim dodatkowo często odbieram go z przedszkola.

Mam pelnie praw rodzicielskich. Rozwodu jeszcze nie ma a nawet wyznaczonej daty pierwszej rozprawy.

Pytanie. Czy bez mojej zgody ma prawo wypisać i zapisać do innego przedszkola ??? 

Edytowane przez Still
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Jeżeli Twoja ex przepisze młodego do innego przedszkola, zadbaj o to abyś mógł odbierać syna z przedszkola. Nie masz odebranych praw,

więc zabieraj syna do siebie i niech ex odbiera dzieciaka od Ciebie z domu. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

Tylko żeby wszystko miało ręce i nogi, żeby to nie wyglądało na porwanie. Uprzedź kogo trzeba że dziecko będzie u Ciebie.

 

   Swoją drogą niezła bladź z Twojej ex, żeby tylko zrobić pod górkę facetowi, nie licząc się z tym co jest dobre dla młodego.

Tfu, kurwa mać!.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf to że bladz, już dawno o tym wiem. Pamiętam jak swego czasu była rozmowa o rozwodzie, wykrzyczałem jej w gębę, że to mój syn i nigdy go nie opuszcze oraz będę o niego walczył z całych sił. Babsko nie wytrzymało i dała mi z liścia. Musiałem powstrzymać nerwy aby jej nie ruszyć. To świadczy o tym, że cały czas mysli tak ,że jak będzie mi robić pod górkę to w końcu się poddam i oleje syna.

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze żonaty jestem ale rozmawiałem z żoną o rozwodzie. Nie zgadza sie kategorycznie na rozwod i dodadala, że syna zabierze mi na drugi koniec Polski do rodziny, nastawi go przeciwko mnie tak, że nie będzie chcial mnie widzieć jak dorośnie. Zrobi tak jak wystąpię o rozwód. Mowi, jeszcze inne rzeczy i cały czas gra dzieckiem. 

 

Tak więc trochę wiem co czujesz. Niektóre kobiety są podłe. Nie chcę innego słowa używać. Poprostu podłość. 

 

Z tego co tak na szybko poszperalem to nic nie zrobisz dopóki nie zaczął się rozwód.

 

Edytowane przez RealLife
  • Smutny 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Panowie, znam facetów, którzy walczyli w sądzie o dzieci tylko dlatego aby dopiec byłej. Jak przyszło co do czego to olewali dzieci i pojawiali się raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące.

U mnie jest inaczej, chce i pragnę jak najczęściej mieć kontakt z synem. Ale ciągle była rzuca kłody pod nogi ...  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Still  Jest jeszcze inna szkoła walki jeśli chodzi o dzieci.

Mianowicie totalna zlewka odnośnie  zainteresowania dzieckiem, do tego trzeba mieć jaja,

ma to na celu doprowadzić do tego aby ex sama zaczęła wciskać dzieciaka. Dla swojego czasu,

lub gdy jest 'mądrzejsza', dla dobra dzieciaka aby nie straciło kontaktu z ojcem.

  

   Osobiście nie polecam, chyba że baba jest tak rozpoznana że przewidujecie jej kroki.

 

Może wyjściem z sytuacji było by bombardowanie ex na fejsie, czy innym gównie,  'mądrościami' 

na temat odizolowania młodego mężczyzny od ojca i konsekwencjami z tym związanymi.

Przecież to wszystko wróci do matki. Wychowa nieudacznika, będzie jej siedział na karku do końca życia.

 

Kurwa, przecież one też myślą, też im zależy na dobru dziecka.

Edytowane przez Adolf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Still napisał:

Czy bez mojej zgody ma prawo wypisać i zapisać do innego przedszkola ??? 

Nie. Nie może.

Są to tzw. "istotne sprawy dziecka". A takie wymagają pomiędzy wami porozumienia. To czy macie rozwód czy nie - nie ma znaczenia.

 

Jeśli nie porozumiecie się w tej kwestii to sprawę przedszkola rozstrzygnie sąd opiekuńczy - ty możesz to zgłosić do sądu.

 

Tyle teorii - nie ma doświadczenia ale obawiam się, że będziesz na straconej pozycji.

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dobryziomek napisał:

 Masz  prawa rodzicielskiem czy to nie jest przypadkiem tak, że matka przenosząc dziecko do innego przedszkola musi wypełnić jakąś kartę/oświadczenie, które Ty również musisz podpisać?

Czytałem i w Polsce to samowolka. Jedynie co mogę zrobić to raban w przedszkolach plus to co napisał...

49 minut temu, Adolf napisał:

. Nie masz odebranych praw,

więc zabieraj syna do siebie i niech ex odbiera dzieciaka od Ciebie z domu. Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, co jest absolutnie zrozumiałe:

17 minut temu, Still napisał:

chce i pragnę jak najczęściej mieć kontakt z synem

to nigdy jej nie mów, że:

34 minuty temu, Still napisał:

to mój syn i nigdy go nie opuszcze oraz będę o niego walczył z całych sił.

Nie dawaj jej paliwa. Nie łechtaj jej satysfakcji. Dałeś jej kija, którym może cię lać. Bo wie, że cię będzie bolało.

 

Co do 25 km. Jak ja to widzę - dziecko pewnie ma miejsce zamieszkania przy matce. A skoro koło matki jest bliższe przedszkole to Wysoki Sąd stwierdzi, że takie przeniesienie jest zgodne z dobrem dziecka.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władza rodzicielską przysługuje obojgu rodzicom i każde może ją wykonywać, ale w razie sporu o istotnych sprawach dziecka rozstrzyga sąd. Jeżeli jesteście w trakcie rozwodu, można to od razu uregulować w tym postępowaniu, w tym w drodze zabezpieczenia. Powtórzę się w którymś temacie, ale temat bardziej dla Twojego pełnomocnika, albo na poradę prawną u adwokata, niż na porady laików.

EDIT: podstawa prawna:

 


Art.  445(1) Kodeksu postępowania cywilnego:
§  1.     Jeżeli sprawa o rozwód lub o separację jest w toku, nie może być wszczęte odrębne postępowanie dotyczące władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi stron lub o ustalenie kontaktów z nimi. W razie potrzeby orzeczenia o władzy rodzicielskiej lub o kontaktach stosuje się przepisy o postępowaniu zabezpieczającym.

 

Edytowane przez Paterialista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, RealLife napisał:

Ja jeszcze żonaty jestem ale rozmawiałem z żoną o rozwodzie. Nie zgadza sie kategorycznie na rozwod i dodadala, że syna zabierze mi na drugi koniec Polski do rodziny, nastawi go przeciwko mnie tak, że nie będzie chcial mnie widzieć jak dorośnie. Zrobi tak jak wystąpię o rozwód. Mowi, jeszcze inne rzeczy i cały czas gra dzieckiem. 

Pogrubione to jest takie zgwałcenie logiki, że aż łzy mi się lały ze śmiechu.

Ja jeszcze martwy nie jestem, ale chodzę na cmentarz, żeby się oswoić  z przyszłym towarzystwem

 

Nagrał waćpan, czy tylko grzecznie wysłuchał co nastąpi?

 

Z tym przedszkolem szkoda, ze nie mogłeś powiedzieć od jutra zapisuję Cię do dalszego łagru tak dla równowagi.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
  • Like 2
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, RealLife napisał:

Ja jeszcze żonaty jestem ale rozmawiałem z żoną o rozwodzie. Nie zgadza sie kategorycznie na rozwod i dodadala, że syna zabierze mi na drugi koniec Polski do rodziny, nastawi go przeciwko mnie tak, że nie będzie chcial mnie widzieć jak dorośnie. Zrobi tak jak wystąpię o rozwód. Mowi, jeszcze inne rzeczy i cały czas gra dzieckiem. 

 

Tak więc trochę wiem co czujesz. Niektóre kobiety są podłe. Nie chcę innego słowa używać. Poprostu podłość. 

 

Z tego co tak na szybko poszperalem to nic nie zrobisz dopóki nie zaczął się rozwód.

 

Tak z czystej ciekawosci RealLife, powiedziales jej ze masz romans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paterialista @Isildur panowie szanuje was ale korwa albo doradzacie albo jedziecie po kimś !!!

6 minut temu, Normalny napisał:

rozwalajmy tematu Panowie i Panie, który brzmi Przepisanie dziecka do innego przedszkola.

 A jak nie trzymajcie się z dala od tematu 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam w nowym przedszkolu wymagany będzie twój podpis na wniosku o przyjęcie do przedszkola. W obecnym przedszkolu podpisywałeś wniosek o przyjęcie do przedszkola? Pewnie tak. W ewentualnym nowym przedszkolu też będziesz musiał. Jeśli nie podpiszesz to matka dziecka może wystąpić do sądu aby on rozstrzygnął tą sprawę (no bo jeden rodzic chce stare przedszkole, drugi rodzic chce nowe przedszkole). I rozstrzygnie a wtedy twoje zdanie nie będzie miało znaczenia. Przykre i bolesne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stillspoko, bez bulwersacji :) Juz doradzam:

Wytoczony jest pozew o rozwód, więc nie możesz założyć odrębnej sprawy o rozsztrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka. Normalnie byłby włąściwy sąd opiekuńczy, którym jest sąd rejonowy właśściwy ze względu na miejsce zamieszkania dziecka.

Ale masz sprawę o rozwód zawisłą, więc:

do Sądu Okręgowego, w tej sprawie o rozwód, która jest już wszczęta, wnosisz wniosek o rozstrzygnięcie o sprawach dziecka przez ustalenie, że dziecko będzie chodzić do przedszkola takiego i takiego. Robisz dodatkowo raban w przedszkolu, że jest taki wniosek, grozisz konsekwencjami itd. (cyrk i polityka). Wniosek o podlega opłacie stałej 40 zł.

 

Edytowane przez Paterialista
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paterialista napisał:

Robisz dodatkowo raban w przedszkolu, że jest taki wniosek, grozisz konsekwencjami itd.

I przedstawiasz się w przedszkolu w świetle awanturnika i krzykacza. Still - nie rób tak.

Edytowane przez Normalny
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Still napisał:

@Paterialista @Isildur panowie szanuje was ale korwa albo doradzacie albo jedziecie po kimś !!!

 A jak nie trzymajcie się z dala od tematu 

Ja absolutnie nie jadę po RealLife. Źle mnie zrozumiales. Pytałem po to, bo jestem ciekaw czy jest taka anty rozwodowa mimo tego, że wie o romansie. Nie mam w najmniejszym stopniu żadnych pretensji o cokolwiek do RealLife :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Still napisał:

@Paterialista @Isildur panowie szanuje was ale korwa albo doradzacie albo jedziecie po kimś !!!

 A jak nie trzymajcie się z dala od tematu 

Ja absolutnie nie jadę po RealLife. Źle mnie zrozumiales. Pytałem po to, bo jestem ciekaw czy jest taka anty rozwodowa mimo tego, że wie o romansie. Nie mam w najmniejszym stopniu żadnych pretensji o cokolwiek do RealLife :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.