Skocz do zawartości

Przepisanie dziecka do innego przedszkola.


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie prawo zostało złamane? Opiekun prawny dziecka czyli matka zapisała go do szkoły. Szkoła wniosek zaakceptowała. Drugi opiekun prawny nie protestuje. Szkoły czy przedszkola to nie kancelarie prawne. Rodzic kwity składa do szkoły, sekretarka podbija i wkłada do teczki razem ze dziesiątkiem innych podań.

 

7 minut temu, Wojtek Sikorski napisał:

jeżeli jeden z małżonków dopuszcza się decydowania za drugiego to może ten fakt być przyczyną do odebrania praw rodzicielskich.

Nie strzelajmy z działa do mrówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało złamane gdyż bez podpisu szkoła nie mogła tego zrobić a matka, wiedząc o braku zgody ojca, działała wbrew jego woli i w złej wierze. Wg prawników to wystarczający powód aby odebrać jej prawa do dziecka gdyż samowolnie podejmuje decyzje.

 

Ja np. teraz nie wiem gdzie moje dziecko chodzi do szkoły, nawet nie wiem gdzie mieszka. W dodatku żona pracuje od rana do wieczora a małoletnie dziecko jest samo w domu, słyszałem że nawet używa kuchenki gazowej. A co jeśli coś jej się stanie?

Edytowane przez Wojtek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wojtek Sikorski napisał:

Zostało złamane gdyż bez podpisu szkoła nie mogła tego

Jeśli taki przepis istnieje a tego nie wiem to ok - procesuj się ze szkołą.

 

2 minuty temu, Wojtek Sikorski napisał:

działała wbrew jego woli i w złej wierze

Zapisanie dziecka do szkoły to nie jest działanie w złej wierze. Chyba, że byłaby to szkoła skakania z wieżowca bez spadochronu.

 

4 minuty temu, Wojtek Sikorski napisał:

Wg prawników to wystarczający powód aby odebrać jej prawa do dziecka gdyż samowolnie podejmuje decyzje.

?!!!! Chłopie - za dużo teorii się naczytałeś. Ale śmiało - może zmienisz system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek Sikorski generalnie narobilem dymu w starym i nowym przedszkolu. Dostałem kopie pism ex, bez mojego podpisu i trzymam do sprawy, aby pokazać w sądzie samowolke małżonki.

Dzieciak zostaje w nowym przedszkolu. Nie chcę być jak ex, nie chce grać dzieckiem. Bliżej ma domu. Mniej spędza czasu na dojazdy. Rozmawiałem z wychowawczyni i szybko zaklimatyzowal się. Tragedii nie było. 

Co do ex i małego. Zaczyna mnie odcinac na każdy sposób od dziecka. Wystąpiłem o zabezpieczenie kontaktów, aby bez problemu spędzić świata z małym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo - matka dziecka gdy się rozchodzicie ma wyjebane (wulgaryzm celowo użyty dla podkreślenia przekazu) na respektowanie twoich praw.

Po drugie primo - radzimy i pokazujemy jak jest w realu a nie to co można w poradnikach na infor.pl przeczytać czy innych bo to tylko suche paragrafy.

Po trzecie primo - spuść z tonu i posłuchaj nas albo nie spuszczaj i ukręć tej prawniczej hydrze głowę - powodzenia ?.

 

@Still U mnie po przeprowadzce ex do nowego miejsca też oddcinanie kontaktu.

 

 

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednemu sąd ustali 7, drugiemu 14 - to mało istotne.

Potrzebujesz praktyka od tych spraw. Czytasz teorię - ok. Ale teoria na sucho nic nie da oprócz mętliku w głowie.

Nie wiem jak z kasą u ciebie ale może zacznij od "Poradnik rozwodnika".

Edytowane przez Normalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za ten wniosek coś się płaci? Czy można ubiegać się o zwolnienie? 

 

Zastanawiam się czy mogę taki wniosek złożyć już teraz zanim napiszę odpowiedź na pozew rozwodowy.

 

 

@Normalny w tym sęk że nie mam kasy, samodzielnie więc muszę czytać i wyciągać wnioski.

Edytowane przez Wojtek Sikorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szlachetne unoszenie się honorem, że nie chcę być jak ona i grać dzieckiem to moim zdaniem błąd. Ona nie ma skrupułów. Później i tak dziecko będzie miało zryty beret przez matkę, że ojciec jest kawał chama itp. Ja by, nie miał litości. Utrudniał bym życie jak bym mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ogolnie prawo, to teoria. Problem w tym, ze przeklada sie na praktyke. Czy zawsze? Nie. Czesc instytucji p#%&oli prawo. Na szczescie mozna to wykorzystac. Co ja robie w starciu z takimi ku...znaczy biurwami? Czytam jakie sa przepisy i jak czegos nie dopelniaja lub ida na skroty to mowie tak:

(Ja) - Pani przeciez jest funkcjonariuszem publicznym prawda?

(Biurwa) - No jestem i co z tego?

(Ja) - To podlega Pani po 231KK, czyli niedopelnienie obowiazkow i przekroczenie uprawnien

(Biurwa) - Co to ma znaczyc, Pan mnie straszy?!

(Ja) - Szanowna Pani, ja tylko uswiadamiam, ze grozi Pani wyrok za przestepstwo kryminalne. Skazana za takie cos, nie moze Pani zajmowac zadnego stanowiska publicznego, a w Rejestrze Skazanych bedzie Pani figurowac kilka lat! Potrzeba Pani tego na stare lata? (lub pocztek kariery, zaleznie od wieku biurwy)

(Biurwa) - eee (slychac delikatne pierdniecie, jak na malego "kleksa")

(Ja) - Niech Pani robi co uwaza. Jak uznam, ze zostalo zlamane prawo, to wiem gdzie jest Prokuratura. Zegnam.

Odwrot na piecie i znikam.

 

To dziala lepiej, niz darcie sie i robienie dram, czy jakies ch%&a warte rozmowy z glupia baba. Zreszta, to kobieta i do niej przemawia sila spokoju i zdecydowanie. Poza tym hasla: Kodeks Karny, Przestepstwo, Prokuratura kojarza sie z problemami. Wcale nie musisz blefowac. Dla zasady i dojechania malzy zloz zawiadomienie w prokuraturze. Przeciw biurwie w przedszkolu, ze nie dopelnila obowiazku otrzymania zgody ojca na przenosiny. Przeciw malzy, ze popelnila przestepstwo przeciw dokumentowi oraz pogwalcila Twoje prawa rodzicielskie. Pamietam, ze w zgloszeniu sa rubryki dla obojga rodzicow i podpisy. To praktycznie nic nie kosztuje. Warto miec w telefonie program do nagrywania rozmow, bo moze jej pojsc zwarcie po obwodach i w emocjach (dzikim szale) zadzwonic z pogrozkami. Pewnie, ze syna nie zobaczysz itd. Wtedy kolejne zawiadomienie ? Kup tez sluchawke BT do rozmow. Dzieki niej nagrasz rozmowy face-to-face. Patrzysz leci rozszalaly, nabuzowany estogenem dzik, to cyk wlaczasz nagrywanie i telefon nagrywa dzwieki otoczenia poprzez mikrofon sluchawki. Opcja nr 2, to smartwatch. Wiekszosc ma mikrofon i dziala identycznie jak zestaw BT.

 

Podstawa, to przejrzec ustawy i zakreslic uprawnienia oraz obowiazki organow. Smietnik jaki mamy w prawie paradoksalnie mozna wykorzystac do walki. Wszystko jest przeregulowane i ludzie ida na skroty, co mozna podniesc jako bron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.