Skocz do zawartości

Zapraszam do kulturalnej dyskusji wierzących i niewierzących.


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Bronisław said:

No właśnie jest i to w każdej dziedzinie życia. Informacji jest tak dużo, że aż się dziwie, że jeszcze ktoś ma wątpliwości.

Pomylka, w szkołach podają TEORIĘ ewolucji. Nie jest udowodniona. Ale podaj linki, poczytamy. W dodatku tej teorii przeczą tzw żywe skamieniałości, gatunki niezmienione od milionów lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Les napisał:

Nie ma dowodu na ewolucję, to tylko teoria i w dodatku sprzeczna z którymś z praw termodynamiki Newtona

W dodatku wymyślona przez Żyda i sponsorowana przez Syjonistów aby podważyć Biblijne stworzenie świata i fakt że człowiek ma w sobie pierwiastek Boży.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Les napisał:

w dodatku sprzeczna z którymś z praw termodynamiki Newtona

Jak poczytasz o 2 zasadzie termodynamiki to będziesz wiedział o co chodzi. Szukaj w uwagach.

Poczytaj także o samoorganizacji molekularnej.

 

3 godziny temu, Les napisał:

Nie jest udowodniona. Ale podaj linki, poczytamy. W dodatku tej teorii przeczą tzw żywe skamieniałości, gatunki niezmienione od milionów lat.

Polecam wykłady Polskich Profesorów na youtube na uniwersytetach. Ciężkie tematy. Tam jest tak dużo wiedzy.

 

Oczywiście prościej jest trafić na filmiki amerykańskie ośmieszające ewolucje. Jeśli poczytasz o początkach religii Adwentystów i gdzie jest ich najwiecej to dowiesz się, dlaczego takich filmów jest pełno na youtube lub informacji w google niby naukowych o kreacjonizmie.

 

Godzinę temu, The Motha napisał:

fakt że człowiek ma w sobie pierwiastek Boży.

Fakt?  Jakieś dowody?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Bronisław said:

Jak poczytasz o 2 zasadzie termodynamiki to będziesz wiedział o co chodzi. Szukaj w uwagach.

Czytałem, bawiłem się w to 20 lat temu. Tak na chłopski rozum. Wystarczy przypatrzeć się ludzkiej komórce, która jest zorganizowana jak fabryka. Samo z siebie nie mogło to powstać, te szlaki metaboliczne są zbyt skomplikowane i zazębiaja się. W laboratorium nigdy nie otrzymanoby takich struktur samorzutnie. A co dopiero ożywić je. To na zdrowy rozsądek jest nieprawdopodobne.

Edytowane przez Les
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Les napisał:

Samo z siebie nie mogło to powstać, te szlaki metaboliczne zbyt skomplikowane i zazębiaja się. W laboratorium nigdy nie otrzymanoby takich struktur samorzutnie. A co dopiero ożywić je. To na zdrowy rozsądek jest nieprawdopodobne.

Chemia supramolekularna się tym zajmuje. 

 

Ps nauka nie boli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym żeby istniał Bóg. Pod wpływem własnych rozważań i przemyśleniu literatury Dowkinsa stałem się ateistą co jeszcze bardziej wpędziło mnie w depresję, bo uzmysłowiło mi że jestem sam na tym świecie i mogę liczyć wyłącznie na siebie. 

Edytowane przez Towarzysz_Winnicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Towarzysz_Winnicki napisał:

Bardzo chciałbym żeby istniał Bóg,

Też chciałbym, aby istniał. I życie wieczne...

 

5 minut temu, Towarzysz_Winnicki napisał:

wpędziło mnie w depresję, bo uzmysłowiło mi że jestem sam na tym świecie i mogę liczyć wyłącznie na siebie. 

Nie jesteś sam ? Bracia samcy są z Tobą ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jeśli nasze wyobrażenie Boga jest błędne?

 

Co jeśli największym grzechem wobec Niego, świata i siebie samego nie jest zło wyrządzane innym ludziom tylko słabość, naiwność i szeroko rozumiane frajerstwo?

 

Co jeśli Bóg w rzeczywistości kocha i promuje silnych, zaradnych, cwanych a słabych, naiwnych i uczciwych potępia i stara się to nam pokazać przez zasady ewolucji ?

 

Może niebo jest dla silnych a piekło dla słabych i na ziemi i po śmierci?

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę czystej wiedzy w tych sprawach. Miałem wiele doświadczeń, jak to zwą paranormalnych i jedno poza cielesne. Jedno wam powiem Panowie. Gadanie, że zło i dobro nie istnieje to bzdury. W naszym świecie/wymiarze pewnikiem stoi. Te siły są realne. 

 

Ekstremalne doświadczenia miałem jakieś 15 lat temu, niestety do tej pory nie udało mi się znaleźć jakiś sensownych odpowiedzi. Niestety też nie miałem przyjemności pogadać z kimś o podobnych doświadczeniach.

Ujawnić się w świecie duchowym jest mega łatwo. Jednak wtedy wystawiacie się na widok demonów/złych sił. Jak zwał tak zwał. Jeżeli ktoś wie o czym mówię to zapraszam do dyskusji, serio może porównamy doświadczenia.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, popeye the sailor man napisał:

Ekstremalne doświadczenia miałem jakieś 15 lat temu, niestety do tej pory nie udało mi się znaleźć jakiś sensownych odpowiedzi.

Ja też miałem ekstremalne doświadczenia. I okazało się że nie ma innych sił niż te które da się wytłumaczyć naukowo ?

 

30 minut temu, popeye the sailor man napisał:

Gadanie, że zło i dobro nie istnieje to bzdury.

A konkretnie? Co rozumiesz pod pojęciem zło i dobro?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@popeye the sailor man

Ja jestem świadom tego dlatego zanim naprawdę nie będę mocny w temacie i miał dostęp do ochrony to nie wchodzę na youtuba. Ludzie nie mają pojęcia co się dzieje tak naprawdę.

Jako ciekawostkę powiem wam, że ponoć Polska reprezentacja podczas piłki nożnej ponoć miała pełno pod czepów, no ale oni tak czy siak są słabi :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówił Brat @Assasyn, niech będzie pozdrowiony ten, w kogo wierzycie!

 

Nie interere mnie w co kto wierzy lub nie wierzy. Byleby mnie to nie dotykało, żadnego namawiania do uczestnictwa, żadnej presji. Wypierdalać☺️

 

Osobiście nie uważam się za osobę wierząca. Jednakże uważam, że jeszcze zbyt mało znamy świat. Świat jest tak ogromny, że zdziwił bym się, gdybyśmy byli sami we wszechświecie. Dopuszczam myśl że jest jakaś super istota. 

 

Jednocześnie jak nasz Moderator, Pan Rotshold uważam, że nie ma to nic wspólnego z jezuskowaniem i żydowskimi bajkami. 

 

Żyj i dać żyć innym. 

 

A religie? Opodatkować, pedofilii do obozów pracy, wtedy wyjdzie ile jest wierzących, gdy każdy będzie płacił za swoje fanaberie, a każdy pedo feel w sutannie zostały skazany na publiczny ostracyzm, i wtrącony tam, gdzie jego miejsce. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy obejrzeć film dokumentalny o piramidach. Ponad 2miliony kamiennych bloków ułożonych z niesamowitą precyzją. Idealne spasowanie. Żyletki nie da się wcisnąć.

Na temat konstrukcji wypowiadało się wielu matematyków, inżynierów itd. Wszyscy twierdzą jednoznacznie. Do tego została użyta jakaś super technologia, narzędzia pracujące z niesamowitą precyzją. Bloki kamienne jak i różne figury zostały wyrzeźbione z laserową dokładnością. Trzeba być ignorantem by wierzyć, że zostały one wybudowane za pomocą młota, dłuta, lin i niewolniczych ludzkich rąk i to kilka tyś lat temu!!! Więc kto to zbudował? Skąd ta technologia?

 

Do tego można poczytać, obejrzeć filmy o cywilizacji Sumerów. Za pomocą pisma klinowego opisali historię przybycia istot pozaziemskich, które niejako stworzyły gatunek ludzki.

Bardzo ciekawa historia, której elementy zostały wykorzystywane do powstania innych religii.

Mowa o Annunaki. Stwórcach rasy ludzkiej. Interesujące.

 

Ale bez spiny, wystarczy mieć otwarty umysł.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, IgorWilk napisał:

Więc kto to zbudował? Skąd ta technologia?

Ufoki ???

 

Odsyłam do blogu na ten właśnie temat.

https://www.google.co.uk/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.kwantowo.pl/2018/06/19/7-faktow-o-piramidach/&ved=2ahUKEwiOhvSruM_dAhUBQMAKHUq6D9cQFjANegQIBxAB&usg=AOvVaw0VO2xYeZhRCbEcNXNouQ4k

 

Ja wiem Bracia, że najłatwiej znaleść jakieś teorie spiskowe i w to wierzyć. 

Ale trudniej już poszukać przyziemnych odpowiedzi. 

Wiem, że to czasem jest skomplikowane i niezrozumiałe, ponieważ nauka nie jest  taka prosta, ale prosze Was sprawdzajcie dwa razy jak uwierzycie w jakąś teorie spiskową.

 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzatanKrieger napisał:

Dlatego też gówno wiemy, niestety a już nie wspominam o tym co i jak na nas oddziałuje. 

No tak.

Ale jedno mnie zastanawia. Bo ponoć jesteśmy stworzeni na podobieństwo Boga, Bogów, ale których? Anunnaki! kto stworzył Anunnaki ? itd

Każdy przeżywał dzieciństwo, stawał się dorosłym. Ojczulek był wzorem do naśladowania. Ale chyba każdy w swoim życiu przeżywał lekki kryzys ze swoim ojcem. Aż czasami chciało mu się przypie......

Czy już wtedy rodzi się w nas chęć rywalizacji ? Ludzie starają się wytłumiać emocje, ale ileż w nas chęci dominacji, władzy, sexu, rywalizacji, zaborczości!

Podstawa to zapanować nad tym, ale jestem pewien, że Bogowie tworzące gatunek ludzki święci nie byli.

Kiedyś wyczytałem, że w pewnym wieku młody człowiek rywalizuje tylko ze swoim ojcem. To przemija.

Z roli ojca to wygląda dosyć dziwnie. Że młody dzieciak mu podskakuje. Czyż ojciec w owej chwili nie czuje dumy, nie widzi w dzieciaku części siebie, młodego człowieka chcącego wyszarpać życie! Oczywiście rolą ojca jest złagodzenie sytuacji, ale po części jest zadowolony, że syn ma charakter, że wejdzie w życie z impetem. Dostanie kilka razy po ryju od życia, ale pociągnie dalej.

I taki ojciec staje się potem staruszkiem. Maleje w oczach. I syn go odwiedza. Powspominają stare czasy, nawet te kontrowersyjne, i przytakują sobie, że było jak było, ale wyszło na prostą.

 

Idźmy dalej. Będzie kontrowersyjnie. Co dalej. Gdy rozwijamy się duchowo. Wszystko cacy. Ale gdy pojawia się chęć rywalizacji z ....no właśnie z kim? czym?

Gdy pojawiają się pytania, brak odpowiedzi. Uświadamiamy sobie że życie to etap przejściowy. Dusza chce więcej.

Pragniemy czegoś więcej po życiu, ale obawiamy się, że po śmierci wpadniemy w otchłań nieświadomości.

"stwórco, po śmierci wpakuj mnie pośród gwiazdy, inaczej rozłupię ci czaszkę!!!"

Kiedy to po raz pierwszy usłyszałem to mną wstrząsnęło. Niby durny tekst, pełen pychy i pogardy, no ale...

Przecież jesteśmy stworzeni na podobieństwo bogów. Nie mówię tutaj o ludziach, zjebach, mordercach i innych zwyrolach, tylko o ludziach świadomych, ale mających "ostrą" duszę. Którzy nie chcą się prosić, chcą po prostu dostać coś o co walczą. Czyż stwórca nie może być dumny z takiego osobnika?

 

Wiem że to odjechana na maxa wizja, ale istnieją ludzie, którzy nie pier... się w tańcu.

Ostra jazda bez trzymanki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.