Skocz do zawartości

40 dni kuszenia - No komp + No fap


Trubadur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia, jako że ostatnie dwa postanowienia zrealizowałem w 100%, teraz czas na coś - jak dla mnie - wielkiego!

 

Postanawiam do 12.10.2018 :

1) Przez 40 dni gaszę komputer o 21:00 i nie używam do 6 nad ranem. Koniec z nocnym zamulaniem!!! Witajcie regularny sen, dużo energii, wreszcie dokończone sprawy i wiele innych pozytywnych efektów! :D


2) 4 x No fap na 10 dni. Tak, wiem że wielu krzyknie - dawaj na 40 dni!, nie bądź mięczak, bądź hardcorem! (tylko anteny nie urwij :P) Ale dla mnie to nierealne, wytrzymuję 7 dni a potem chciwym wzrokiem obmacuję wszystko co cię rusza. Tak więc zaczynam od realnego poziomu wyzwania ;)

Edytowane przez Trubadur
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   O kurcze, dzięki za słowa wsparcia, nie spodziewałem się takiej ilości :)

 

Myślę jeszcze nad ograniczeniem używania komórki, odkad tylko wymieniłem starą na super hiper wielki smartphone - siedzę w kom przy śniadaniu, w łóżku, w kolejce w sklepie a już wieczorem po zgaszeniu kompa - także, a jakże! <_< Tak jak ktoś już mnie tu przestrzegał, komórką zastąpiłem kompa. 

 

Nie wiem czy to efekt bombardowania mózgu nowościami, fajnymi filmikami, coraz to nowszymi memami czy ciekawostkami, ale nie mogę na dłuższy czas się skupić. Np. czytam ciekawy artykuł i w połowie mam ochotę włączyć coś innego, coś bardziej symulującego.

 

No nic, tak zebrało mi się na przemyślenia na kibelku, tylko tutaj komórka jest 100% niezbędna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Trubadur napisał:

Nie wiem czy to efekt bombardowania mózgu nowościami, fajnymi filmikami, coraz to nowszymi memami czy ciekawostkami, ale nie mogę na dłuższy czas się skupić. Np. czytam ciekawy artykuł i w połowie mam ochotę włączyć coś innego, coś bardziej symulującego.

 Właśnie tak ! :)

  Nie bądź niewolnikiem swoich gadżetów, czegokolwiek. Używaj rzeczy kiedy są Ci koniecznie potrzebne. A oglądanie memów, filmików tylko świadczy o tym, że nie masz niczego wielkiego do zrobienie w swoim życiu, żadnej wielkie wizji, która by Cie inspirowała, pchała do przodu. 

  Zobacz kolegę z innego tematu, gdzie piszę o tym, że jest na dnie finansowym, mentalnie. Ciekawe czy myśli o tym, żeby obejrzeć filmik, mem w internecie, czy szuka rozwiązania wyjścia z sytuacji. Chyba zę traktuje się filmiki, facebook i inne bzdury jako ucieczke od rzeczywistości.

 

  ps. Codziennie karmisz małego kociaka jakim jest ten nałóg (smartfone itd.) i karmisz go, karmisz, wziałeś do pokoju. Aż urośnie tak, że zamienia się w Lwa m,będziesz chciał żeby wyszedł i przestał go karmić. Nie pozwoli Ci na to. Sam Cię zje gdy będziesz chciał zmienić sytuacje. Tak działa każdy nałog, nawyk. Póki kotek jest mały jest OK, ale poczekaj aż zamieni się w lwa. :D

Edytowane przez Metody
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.