Skocz do zawartości

Routery Wi-Fi a rakotwórczość.


Grajek

Rekomendowane odpowiedzi

Co za bzdury. Niech ten pan wytłumaczy w jaki sposób owo promieniowanie powoduje raka. Niech to zbada i udowodni. Sieje tylko strach. A może prominiowanie podczerwone też powoduje raka? A może światło widzialne? Film ma wyłączone komentarze, jakież to znamienne...
Bzdury spowodowane brakiem zrozumienia zjawisk fizycznych i brakiem wiedzy. Co ma szkodliwość ołowi, azbestu itd. do szkodliwości promieniowania w zakresie fal przenikliwych przez ludzki organizm? Marek, jeśli czegoś nie wiesz i nie rozumiesz, nie siej pseudonauki.
Promieniowanie elektromagnetyczne, które emitują urządzenia elektryczne ma zbyt małą energię aby w jakikolwiek sposób wchodzić w interakcje z materią.  promieniowanie jonizujące ma dalece wyższe częstotliwości (wieksze niż światło widzialne). Tak moi drodzy, drogi Marku - światło widzialne to promieniowanie elektromagnetyczne o wyższej częstotliwości niż te straszne routery i telefony. Proszę o zapoznanie się z wiedzą na ten temat, ewentualnie przeczytanie artykułów chociażby na stronie crazynauka.

Wszędzie będę walczył słowem i wiedzą z pseudonauką.

Podobna idiotyczna nagonka trwa w najlepsze na GMO i szczepionki.

Edytowane przez Martino
  • Like 8
  • Dzięki 3
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie jestem naukowcem, ale faktem jest że coraz więcej się o tym mówi - i coraz więcej lekarzy twierdzi prywatnie, że częste rozmowy przez komórki cholernie szkodzą.

 

Dawniej naukowcy twierdzili wiele rzeczy o czymś co szkodzić nie miało, a szkodziło - papierosy nie szkodziły, nawet wydłubywanie kawałka mózgu przez oko było ok (lobotomia) w leczeniu np. depresji. Dlaczego tak twierdzili? Ponieważ byli opłacani przez biznes.

 

Dziś znowu mamy to samo - gdy wyjdzie że maszty telefonii komórkowej albo wi-fi szkodzi, będą mieli gigantyczne straty. Taniej przekupić naukowców, jak to robiono masę razy, chociaż uznanie że coca cola jest zdrowsza od wody.

 

Co do szczepionek, profesor Majewska która całe życie nad nimi pracowała, też jest oszołomką? I ona twierdzi że szkodzą, nie jako idea szczepionki, ale to co firmy w nie ładują.

 

Coś w tym jest, nie zgadzam się na bezrefleksyjne traktowanie tego jako głupot. A badania? A skąd wziąć na to pieniądze? Kto je da? Biznes który na badaniach traci? Rząd który składa się z ludzi których biznes oficjalnie bądź nie opłaca?

 

 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Martino said:

Co za bzdury. Niech ten pan wytłumaczy w jaki sposób owo promieniowanie powoduje raka. Niech to zbada i udowodni. Sieje tylko strach. A może prominiowanie podczerwone też powoduje raka? A może światło widzialne? Film ma wyłączone komentarze, jakież to znamienne...
Bzdury spowodowane brakiem zrozumienia zjawisk fizycznych i brakiem wiedzy. Co ma szkodliwość ołowi, azbestu itd. do szkodliwości promieniowania w zakresie fal przenikliwych przez ludzki organizm? Marek, jeśli czegoś nie wiesz i nie rozumiesz, nie siej pseudonauki.
Promieniowanie elektromagnetyczne, które emitują urządzenia elektryczne ma zbyt małą energię aby w jakikolwiek sposób wchodzić w interakcje z materią.  promieniowanie jonizujące ma dalece wyższe częstotliwości (wieksze niż światło widzialne). Tak moi drodzy, drogi Marku - światło widzialne to promieniowanie elektromagnetyczne o wyższej częstotliwości niż te straszne routery i telefony. Proszę o zapoznanie się z wiedzą na ten temat, ewentualnie przeczytanie artykułów chociażby na stronie crazynauka.

Wszędzie będę walczył słowem i wiedzą z pseudonauką.

Podobna idiotyczna nagonka trwa w najlepsze na GMO i szczepionki.

Całkowicie się zgadzam. Jestem tu nowy i nie chce podskakiwać - ale uważam że tego typu materiały nie powinny się tu w ogóle pojawiać, jeżeli forum ma być postrzegane jako poważne.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleofas, ciepło pochodzi od procesów chemicznych zachodzących w baterii urządzenia. To promieniowanie podczerwone - takie samo ciepło jak każde inne, jak chociażby cieplo naszego ciała. Może spowodować dyskomfort a nawet ból głowy u osób wrażliwych na zmiany temperatury w tej części ciała. Nie ma to jednak trwałego wpływu na tkanki. Zmiany temperatury w takim zakresie nie powodują uszkodzenia komórek.

Edytowane przez Martino
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Napisane jest, że nie ma 100% pewności. Taka jest nauka i jedna z głównych zasad logiki. Nie można udowodnić nieistnienia czegokolwiek - w tym wypadku nieistnienia szkodliwości. Obecna wiedza (i zapewne przyszła) nie dostarcza jakichkolwiek podstaw do obaw. Wynika to z doskonale poznanej natury promieniowania elektromagnetycznego, w tym jego wpływie na DNA.
 

Edytowane przez Martino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z fizykiem cenionym w branży swojej i jasno stwierdził że wifi szkodzi nam, najprościej to idzie zaobserwować u osób z bólami głowy. Wyłączysz wifi na noc i bóle głowy same przejdą, proponuję wysłuchać wywiadu w niezależnej tv gdzie jest wywiad z mieszkańcem Warszawy który był ciągle parzony przez podczerwień z telewizora i dopiero kiedy zablokował podczerwień to poparzenia zniknęły.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Chciałbym poznac tego "fizyka". Wiesz....niestety są i naukowcy wierzący w różne teorie spiskowe. Ja i wielu moich najomych mamy od wielu lat właczone wi-fi i czujemy sie świetnie. Prosze nie używać w dyskusji dowodów anegdotycznych.
Poparzenia od podczerwieni z tv? Wybacz, ale to kompletne bzdury na poziomie króla Sanjay. bez komentarza. Niezależna tv, to generalnie wypaczenie wiedzy naukowej.
Przykro, że wierzysz w takie rzeczy, które są po prostu NIEMOŻLIWE.

Edytowane przez Martino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Martino said:

Podobna idiotyczna nagonka trwa w najlepsze na GMO i szczepionki.

GMO jest szkodliwe, ponieważ jako ludzkość nie jesteśmy przystosowani do tak szybkich zmian. Najzdrowsza jest żywność, która występuje na świecie od tysięcy lat pod niezmienioną postacią.

Tutaj link o badaniach potwierdzających, że żywność GMO jest szkodliwa: http://www.icppc.pl/antygmo/category/swiat/badania-naukowe/

 

O szkodliwych udokumentowanych skutkach szczepionek przeczytać można tutaj:

http://stopnop.com.pl/category/czerwona-kartka/

Edytowane przez developers
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia Pan Marek w swoich wywiadach, jeden pali papierosy i żyje 100lat no to weź idź skocz z mostu może przeżyjesz, to identyczne jak to bzdurne gadanie Ja mam włączone i czuję się świetnie. No to zajebiscie xD, gdybyś był w temacie to byś wiedział że efekty czasem wychodzą po kilkudziesięciu latach tak jak było z Czarnobylem. Myślisz że wybuch nic nie zrobił ? Cały jod z organizmów i ziemi wyparował, myślisz skad jest plaga tarczycy obecnie ? Aaa no właśnie przez brak jodu.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@developers Bez komentarza. Straszne głupoty piszesz. GMO jest nieszkodliwe - odsyłam do podręczników genetyki i biotechnologii - zrozumiesz.
Dodam tylko, że to co robicie jest bardzo szkodliwe społecznie. Hamujecie rozum i cywilizację na czele z relgijnymi apologetami. Głupcy pozostaną głupcami i tego rodzaju "badania" i "wiedza" pożywką dla niewykształconych mas.
Ja takich jak ty nie przekonam. Przyszłość oceni kto ma rację.

Edytowane przez Martino
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martino Panu to my już podziekujemy xD, moja ex robiła badania o gmo, przeprowadzała eksperymenty i werdykt jest taki o czym trabi cały świat już czyli gmo to zło a Ty starasz się tu jakiś pic wcisnąć. Dużo Ci płacą za pisanie takich głupot ? bo ciężko mi pojąć by ktoś sam z siebie takie bzdury pisał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@developers Oczkujesz merytorycznych odpowiedzi na takie jak w temacie filmiki z youtube? Rzetelna wiedza na ten temat jest dostępna w innych źródłach w internecie. Co jam mam Wam napisać, skoro brakuje Wam wiedzy i zrozumienia komentowanych treści.
Tutaj potrzebne byłyby wykłady najpierw ogólne na temat promieniowania, a potem dopiero omówienie jego wpływu na otoczenie.
Sam pisałem pracę magisterską na temat GMO - mam ją streszczać? Są lepsi w tym temacie, jak na przykład prof. Tomasz Twardowski.

Proszę wskażcie mi jakiekolwiek prawidłowo przeprowadzone badania na temat szkodliwości masztów GSM lub GMO. Nie istnieją takie badania. Tak jak napisałem - fale o dużej mocy moga powodować bóle głowy, ale routery mają malutką moc- a nawet jeśli miałyby dużą nie powoduje to uszkodzenia komórek (raka).
Co do GMO - to takie same organizmy jak inne (tak jak dziecko poczęte metodą in vitro jest takim samym człowiekiem jak poczęte w łonie matki), ale żeby to zrozumieć trzeba mieć wiedzę - odsyłam do podreczników a nie do filmików.

Z panem @Byłybiałyrycerz nie mam przyjemności dyskutować, bo albo kłamie, albo nie wie o czym pisze. Powiem tak - ktoś cię oszukał i nawciskał kitów na temat świata.

Edytowane przez Martino
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku coś mi z tym wifi nie grało, ale weź teraz chłopie w bloku mieszkaj i unikaj tego? sąsiedzi każdy przynajmniej jeden router, jesteś w zasięgu całej masy chcąc czy nie, czytałem kiedyś o firmie, która robiła pokoje,w których zakłócane  były fale radiowe poprzez np używanie specjalnej farby do ścian i rolet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martinoi w swojej pracy zignorowałeś wszystkie badania, które pokazują szkodliwość GMO, a opisałeś jedynie te, które pokazują, że jak testuje się w wybrany sposób (np. karmi dorosłe szczury żywnością GMO przez 3 mce , potem wymienia szczury na nowe i znów karmi je przez 3mce GMO) to GMO jest nieszkodliwe?

 

Gdy inne badania pokazują, że jeśli karmimy szczury kukurydzą GMO, to nie przeżyją one dłużej niż 4 pokolenia, gdyż żywność ta jest szczególnie szkodliwa dla młodych organizmów.

Edytowane przez developers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli za kilka lat się okaże, że jednak to szkodzi a ja będę miał raka bo uwierzyłem kolejnym naukowcom, co przekonywali że nic co metalowe nie może wznieść się w powietrze, albo że coca cola jest zdrowsza od wody?

 

Zwrócą mi zdrowie, życie?

 

Dlatego ja dowierzam swoim odczuciom i prywatnym radom od ludzi - może się mylą, może jestem nienowoczesny i głupi, ale wolę unikać wifi i trzymania smartfona przy uchu, niż później konać w szpitalu bo uwierzyłem naukowcom.

 

Słuchawka bluetooth kosztuje 50zł (np. samsung EO-MG) a wifi w domu nie używam. I tyle. Jak nie szkodzi, nic nie tracę - jak szkodzi - zabezpieczyłem się w jakimś stopniu.

 

A to ciekawy komentarz z kanału Pana który mówi że nie szkodzi:

 

Po co wiec dodawac kolejne sygnaly do smogu? Swoja droga warto jest sie zaopatrzyc w miernik smogu elektromagnetycznego. To sa urzadzenia, ktore odbieraja dosc szerokie przedzialy czestotliwosci i sumujac je daja nam maksymalna wartosc natezenia fal. Na podstawie takiego miernika mozemy zmierzyc na przyklad czy w naszej sypialni w okolicy naszej glowy nie ma jakichs skupisk fal radiowych. PS. Jestem elektronikiem i w latach 90-tych konstuowalem nadajniki radiowe i wiem jak moga one byc niebezpieczne. Juz kilka watow (na przyklad CB radio) dotykajac goracej linii przewodu RF moze nas poparzyc. Dlugotrwale przebywanie przy mocach 100 watow to jest juz pewna choroba. Dzisiaj oprocz samej mocy dochodzi modulacja tych fal. Okazuje sie, ze modulujac nosna nawet malej mocy pewnymi "porcjami" (czyli wlaczajac i wylaczajac ja) osiagamy tak jakby "zwiekszenie" mocy tejze fali. Nadajnik 100 miliwatowy wysylajac fale zmodulowana cyfrowo (na przyklad OFDM) zachowuje sie tak jakby emitowal z kilka a nawet kilkanascie watow. Modulacje tego typu sa niezwykle agresywne i malo kto sie zastanawial, ze sygnaly tak zmodulowane maja wiekszy zasieg. Na przykladzie CB radio, ktore ma 4 waty i ktore wysyla fale zmodulowana AM i FM (czyli nosna nie jest wylaczana) to nie to samo co 4 waty zmodulowane wstegowo (SSB). Nadajnik 4 waty SSB jest traktowany jak 20-30 watow. Kazdy krotkofalowiec to potwierdzi. Dlatego kierowanie sie samymi mocami nadajnikow jest bledne. Nie mozna pomijac sposobow modulowania czestotliwosci.
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.