Skocz do zawartości

Konsekwencje mieszkania w mieszkaniu bez odbioru technicznego


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś ale o domu, z tego co pamiętam to 5k PLN kara była. 

Natomiast nie mam pewności czy to samo tyczy się mieszkań.

 

Poza tym sam se szkodzisz, zaczniesz eksploatowanie i wypadku awarii przed odbiorem budynek nie zostanie odebrany lub odebrany częściowo, potem się będziesz bredzlowal z odbiorem na własny koszt bo nie dotrzymałes  warunków. 

 

A jedyną mafia w Polsce co jest poza prawem to nadzór budowlany!

Generalnie nawet sądy mają z nimi kłopot. 

Zatem w przypadku mieszkania zalecam odczekać dylatacje  czasu.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.09.2018 o 18:40, Maurycy napisał:

W umowie jest zawarte, że nie wolno mieszkać w mieszkaniu do określonego dnia, bo tyle potrwa odbiór techniczny, ale konsekwencji brak. 

No właśnie pewnie konsekwencji jakoś nie ma jak się nic nie dzieje, ale jeśli np. mieszkając w nieodebranym budynku coś Ci spadnie na głowę albo zauważysz uszkodzenia - będzie na Ciebie, ubezpieczenie ani gwarancja tego nie obejmą (być może)

 

Co do konsekwencji, W prawie budowlanym znalazłem jakiś artykuł nr 91a, że kto użytkuje budynek niezgodnie z przeznaczeniem, podlega karze grzywny albo pozbawienia wolności. Ale ja się tam na prawie nie znam, najwyżej na prawach fizyki. Nie wiem czy Twoja sytuacja pod to podpada - zapytaj jakiegoś profesjonalisty - prawnika albo zarządcy nieruchomości.

 

O tutaj, art. 91a:

http://prawo-budowlane.org/przepisy-karne

Edytowane przez Imbryk
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.