Skocz do zawartości

Dobra zmiana ;) Rozwód za 2 tys. zł.


Rekomendowane odpowiedzi

PiS przygotowało projekt nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego i ustawy o kosztach sądowych, który zakłada wzrost opłat za usługi sądowe. Rozwód ma być trzykrotnie droższy.

https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/zycie-rodzinne/rozwody-beda-trzykrotnie-drozsze-kogo-bedzie-na-nie-stac/4qxfyn6

 

Z jednym się zgodzę najlepiej nie brać ślubów ! :D 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Still napisał:

Z jednym się zgodzę najlepiej nie brać ślubów !

Ja nigdy nie wziełem ślóbu. Moje dobre anioły czuwały nade mną.

 

Nie muszę już wysłuchiwać pierdzenia mojej ukochanej i nie sponsorować jej tipsów. Nie kupisz mi tej torebki za 500? Zgred, Gabrysia ma za 600, chcesz bym była gorsza od niej?  Tak wygląda związek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam to akurat za zmianę pozytywną. Zamiast 2k powinni dojebać z 10 albo 20. Możliwość łatwego rozwodu i faworyzowanie kobiet w sądach odpowiadają między innymi za rozkład dzisiejszych małżeństw.

Jakby taka Grażyna albo inna Kasia miała zapłacić 10k za rozwód to by się 10x zastanowiła czy warto.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kniaź z Bajki napisał:

a uważam to akurat za zmianę pozytywną. Zamiast 2k powinni dojebać z 10 albo 20. Możliwość łatwego rozwodu i faworyzowanie kobiet w sądach odpowiadają między innymi za rozkład dzisiejszych małżeństw.

Jakby taka Grażyna albo inna Kasia miała zapłacić 10k za rozwód to by się 10x zastanowiła czy warto.

A co to da jak i tak będzie się puszczać na boku jak się puszczała, tyle że będzie czekała aż mężowi pęknie żyłka i sam zapłaci.

 

3 godziny temu, Still napisał:

Z jednym się zgodzę najlepiej nie brać ślubów ! :D 

Ślub z dzisiejszymi kobietami? A co ja takiego przeskrobałem? :(

Na co komu roszczeniowa panna typu deomi, która jest podjarana że oddała się nieznajomemu po paru godzinach, a potem jakiś porządny naiwny bidulek ma jej fundować zachcianki typu dziecko i rodzinka, a jej się będzie robić mokro na wspomnienia o gościu który napiał jej na tinderku, "Chętna na kolację ze śniadaniem" i wesoło skakała po takich całe noce?

Tfu, a poszły gady skąd przyszły, skakać na bolcach z tindera do usranej śmierci.

Edytowane przez czader
  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Dobra zmiana ;) Rozwód za 2 tys zł.
8 godzin temu, Kniaź z Bajki napisał:

Ja uważam to akurat za zmianę pozytywną. Zamiast 2k powinni dojebać z 10 albo 20.

Widzisz ten kij ma dwa końce. Jak będzie miało się babę w domu z zaburzeniami lub jak co gorsza puszczała by się na lewo i prawo, to nie dość, że trzeba było by więcej zapłacić na rozwód to jeszcze będzie próbowała Ciebie oskubać do zera.

8 godzin temu, Kniaź z Bajki napisał:

Jakby taka Grażyna albo inna Kasia miała zapłacić 10k za rozwód to by się 10x zastanowiła czy warto.

Nie bój nic, i tak połowę musiał byś oddać po sprawie. A drugą połowę zapłacił by nowy mi miś aby wyswobodzić księżniczkę z rąk tyrana.

26 minut temu, Normalny napisał:

Jednakże obowiązywać ma obowiązkowa mediacja. 

Piszesz tak ze względów czysto prawnych czy moralnych :) ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zmienił(a) tytuł na Dobra zmiana ;) Rozwód za 2 tys. zł.

@PattonZnalezione obrazy dla zapytania margaret thatcher cytat

 

Inflacja już pożarła 500+. Z tej kwoty zostaje jakieś 350-400 zł. Teraz podnoszą pensje minimalną i wielu ludzi straci i ten dodatek nas skutek większego dochodu na osobę w rodzinie. Szczególnie matki wychowujące samotnie dziecko :) Teraz pójdzie lawina wniosków o alimenty ;)  Bo jak wiemy, jak chłop dostał 400-450 zł alimentów a matka miała by do wyboru 500 +, oczywiście brała te drugie. Bo nie ma łączenia alimentów i programu 500 +:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jeszcze wprowadzili :lol:

Dla przeciętnego greka bardzo istotny jest czas wolny. Prace w Grecji w większości zaczyna się o godzinie 9, pracuje do 13, później jest tak zwana sjesta, która trwa do godziny 15. W większości pracę kończy się o godzinie 17. Potrzeba dwugodzinnej przerwy nie jest wynikiem lenistwa. Po prostu w gorącej Grecji miedzy pierwsza a trzecia godzina zwykle jest tak gorąco, że nie można pracować. Tylko jak wygląda praca po kilku godzinnym obiedzie? Na pewno nie jest juz tak efektywna. Po pracy, natomiast zwyczajowo ogląda się telewizję, koniecznie z sąsiadami i na powietrzu. Przesiaduje w kawiarniach pijąc mrożona kawę i pałac papierosy. Grecy według statystyk palą najwięcej tytoniu w europie.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Still napisał:

PiS przygotowało projekt

Nie pis, tylko pati-koti. Pardą, zbysio ziobro. W sensie że żonka mu podyktowała.

19 godzin temu, Kniaź z Bajki napisał:

Jakby taka Grażyna albo inna Kasia miała zapłacić 10k za rozwód to by się 10x zastanowiła czy warto.

Przecież na koniec rachunek otrzymuje strona wyłącznie winna rozkładowi pożycia.

A kto jest winien?
Przecież nie pańcia...

 

Dodatkowo zauważ, że to właśnie utrudnianie i robienie pod górę jest głównym problemem.

Gdyby rozwód sprowadzał się do 3-krotnego powiedzenia "rozwodzę się z tobą"... Łokurwa, gwarantuję Ci, że panie chodziłyby jak w zegarku.

A tak?
No wyobraź sobie, że masz miećkę, co wprost i bez żenady wali Cię w rogi.

Wchodzisz do domu, a tam sąsiadowi obciąga i śmieje się z Ciebie wprost mówiąc "a się rozwiedź ze mną!".

Pierdniesz na dzień dobry 2 klocki tak-o? Czy 20 klocków?

No właśnie.

 

To konserwowanie spierdoliny w imię pompowania statystyk - "u nas rozwodów nie ma, my "chronimy rodzinę". Chujatam...

 

10 godzin temu, Normalny napisał:

Z tego co pamiętam na chwilę obecną wycofano się z tych pomysłów (2 tys zł)

No i chwalić pana.

Też jak przeczytałem pomysł tej laski to mi się zimno zrobiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile by opłata od pozwu za rozwód nie wynosiła, to ludzie i tak będą się rozwodzić. Minister o tym doskonale wie, a podwyżka ma spowodować wyłącznie zwiększenie wpływów do dziurawego jak sito budżetu. Pozostałą część uzasadnienia jej wprowadzenia można między bajki włożyć.

Poza tym taki sam efekt miało wywołać przeniesienie rozwodów do sądów okręgowych z rejonowych, bo jak ludzie będą mieli dalej, to rzadziej będą się rozwodzić. Te założenie okazało się wierutną bzdurą, a mimo tego zmiany właściwości nie cofnięto.

Analogicznie będzie z tą podwyżką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Normalny napisał:

Kiedyś były rozwody w Rejonowych? Nawet nie wiedziałem. 

Tak było dokładnie do 30 czerwca 1985 r., bo z dniem 01 lipca 1985 r.  weszła w życie ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r. o zmianie ustawy Kodeks postępowania cywilnego, która przekazała te sprawy ówczesnym sądom wojewódzkim. Moim zdaniem zasadne by było przywrócenie tych spraw sądom rejonowym - bliżej dla obywateli i na pewno szybciej, bo tych sądów jest więcej niż okręgowych.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 25.09.2018 o 15:04, ElChico napisał:

. Moim zdaniem zasadne by było przywrócenie tych spraw sądom rejonowym - bliżej dla obywateli i na pewno szybciej, bo tych sądów jest więcej niż okręgowych.

 

Myślę, że zmiana właściwości miejscowej byłaby dobrym rozwiązaniem. Ale raczej nie zanosi się na takie zmiany.

Co do tematu 2k opłaty za pozew rozwodowy o temacie na razie cicho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.