Skocz do zawartości

Birdman!


Critical Thinker

Rekomendowane odpowiedzi

BIRDMAN  (link do filmu)

 

Nie wiedziałem czego się spodziewać po filmie. Nie zbierałem informacji, kinematografią też tak szczegółowo się nie interesuje, żeby każdą premierę i hit śledzić. Przyciągnął mnie motyw lewitacji z zapowiedzi. I liczyłem trochę na jakieś sci-fi z zapomnianym superbohaterem w roli głównej. Trochę się przeliczyłem, ale się nie zawiodłem. Jest to jeden z tych filmów, w których czasem nie wiadomo czy mamy do czynienia z czymś nowatorskim i genialnym czy może to kolejna nieudana próba podniesienia poziomu kina jakimś przekombinowanym sposobem. Odpowiedź będzie subiektywna u każdego, ale moim zdaniem się udało, wyszedł kawał całkiem dobrego kina. Powiedziałbym, że autorzy postawili sobie ambitne zadanie by sięgnąć do awangardy korzystając z elementów popkultury, po prestiż z elementów massówki. Birdman jest opowieścią bardzo na czasie, ale jednocześnie łączącym motywy z różnych generacji. W dynamiczny sposób miesza się dużo różnych światów do akompaniamentu improwizującej jazzowej perkusji.

 

Dobrze mi się oglądało ten film, ale jeszcze lepiej go wspomina, gdyż pewne smaczki i niuanse dopiero do mnie docierają pod wpływem refleksji...

 

Nie będę wam tutaj spojlerów robić. Powiem tylko, że film godny obejrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko te moje wypociny nazwać recenzją, ale nie mogłem zostawić takiego filmu bez swojego "aachh" :D

Zgadzam się, że wszystkie filmy, które się wrzuca i poleca warto oprawić w kilka słów. Bo jesli film nie wzbudził w nas emocji, które warto by opisać, to po co go polecać w pierwszej kolejności? ;)

Obejrzę go jeszcze drugi raz, zdecydowanie!  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.