Skocz do zawartości

Niemcy uciekają do Polski - relacja youtubera


Maurycy

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, że tak piszę, ale żałość mnie ogarnia gdy Polak w Niemczech rozpowiada narrację "POLAND STRONK" (pozdro dla kumatych i tych ogarniających polandball). 
Polaków w Niemczech jest około 2 miliony. Trochę będzie musiało Niemców wyjechać, aby było po równo. W wysokich zarobkach jakoś Polakom nie przeszkadza praca wśród Turków, ogólnie muzułmanów i czarnych. 
Sam pewnie wyjadę jeszcze. Nie twierdzę, że potępiam tych ludzi. Natomiast, gdybym był (lub gdy będę emigrantem), to będę starać się nazbierać kasiory, nie fapować do tego jaka obecna Polska jest wspaniała, a wrócić i starać się coś działać, budować i rozwijać. Nie można ciągle rozwijać gadki jak to jest wspaniale w Polsce, że uciekają tutaj Niemcy, tylko patrzeć na statystyki i gospodarkę. Polska nigdy nie dorówna ichniejszemu poziomowi, jeśli nie będzie dużej, produktywnej gospodarki stworzonej przez Polaków. 
To jest tak samo jakby Ukrainiec przyjechał do Polski i cieszył się z tego, że na Ukrainie jest wspaniale, ponieważ na Ukrainę pojechało mieszkać 30 tys. Polaków załóżmy. 
J6HYcTW.png

Edytowane przez Strusprawa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w Polsce w branży IT i jest mnóstwo osób z zachodniej Europy. Mają zarobki na takim samym poziomie jak tam, przy czym koszty życia są o wiele mniejsze. Niektórzy powiedzieli mi nawet wprost, że przyjechali do Polski dla dziewczyn, bo w Polsce są ładne :) Jeśli zobaczysz na jakiekolwiek duże miasto, to zobaczysz, że obcokrajowców z zachodu (Hiszpania, Francja, Niemcy, Holandia, Irlandia) jest MNÓSTWO! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maurycy Wiem, bo sam studiuję w dużym mieście. 
Ładne czy łatwe? Znam dużo historii gości z zagranicy o tym, że w swoich krajach nie mieli powodzenia, a potem przyjechali do Polski i benc! Stali się przystojniakami, których każda chce.
Branża IT jest chyba jedyną, dzięki której w Polsce można żyć na naprawdę dobrym poziomie. Może się zdawać, że to sprawi, iż zapełni to rynek programistami, ale jeszcze tego się nie dostrzega. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej pięcioletniej karierze w korpo spotkałem: 2 Ukraińców, 1 Białorusina, 1 Hiszpana i dwóch Niemców którzy pracowali w szkole językowej i jako tłumacze. Podobne mam wrażenie na linkedin - nie widziałem tam Niemców pracujących w Polsce. Widzę za to sporo Hindusów, Turków i Arabów na ulicach. Nie zdziwiłbym się, gdyby nasz kochany sąsiad przyznał wiele niemieckich obywatelstw i zasiłków pod warunkiem, że zgodzą się wyjechać z Niemiec do Polski. PIS zapewne to przyklepał pod stołem - Niemcy dadzą nam spokój a jak się wyda to powiemy "nic nie wiedzieliśmy, przyjechali jako obywatele Niemiec ze strefy Schengen". Dodajmy, że beżowi do pracy u obcych się nie garną - wolą zakładać budy z kebabami i szisza bary. Takich przybytków na zachodzie Europy jest już przesyt a u nas jeszcze nie; dlatego dla nich Polska jest atrakcyjna. Stawiam więc tezę, że te 24 tys "Niemców" to beżowi przybysze z paszportem niemieckim którzy jedyne co potrafią powiedzieć po niemiecku to "Auf wiedersehen Deutschland".

Edytowane przez baron Ungern von Sternberg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Strusprawa1. Autor na siłę chce pokazać jacy Niemcy są zacofani. Ostatnio nawet mówił, że polskie koleje są lepsze niż niemieckie. Wiadomo jak jest naprawdę.:lol:

Rozwalił mnie również, gdy narzekał na Słowację, mając jakieś nieprzyjemności ze strony Cyganów. Ciężko go traktować poważnie. Nie wiem, czy robi to dla sensacji, czy z naiwności. Od razu zaznaczam, że nie mam nic przeciwko afirmowaniu polskości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

koksownik

Tak, on naciaga troche rzeczywistosc.

Dla niego wszystko jest lepsze, ladniejsze w Polsce.

Nawet jak przyjechal do Szczecina, to tak zachwalal to miasto ujmujac Berlinowi, nie biorac pod uwage faktu, ze Szczecin to tak naprawde niemieckie miasto.

Tak samo jak Wroclaw, Gdansk, Opole itd.

Lekka "beke" mialem jak to zrobil odcinek, w ktorym zachwalal "polski kompot" ;) Kazdy wie, ze kompot to wartosciami odzywczymi jest zblizony do napoju z polki sklepowej.

 

Trzeba jednak wziac pod uwage fakt, ze wychowal sie w Niemczech, wiec tak naprawde slabo zna Polske. Przynajmniej nasz kraj mu sie jeszcze nie znudzil, nie doznal tych patologii 3RP.

Slabo mowi po polsku, dykcja jeszcze w normie, ale zasob slownictwa raczej ubogi.

Mimo to, jestem jak najbardziej za jego tworczoscia. Zwlaszcza, ze brakuje takich Polakow na obczyznie: zarowno on jak i Stefan Tompson:

znaja zarowno j.polski jak i bardzo dobrze jakis obcy.

Sa lacznikami miedzy Polska, a swiatem. Dyplomatami z prawdziwego zdarzenia.

 

 

Edytowane przez astraldreamer84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.