Skocz do zawartości

Co pomaga na łysienie?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Czy metoda Tombaka (który na zdjęciu książki jest łysawy...) polegająca na polepszeniu ukrwienia skóry głowy masażami pomaga?

 

Interesują mnie tylko te metody, które nie obejmują łykania kolejnych tabletek, jest coś takiego? Zaczynam łysieć z przodu głowy i na ciemieniu, no i nie bardzo mi się to podoba.

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zakola i zawsze mówie, że kobiety po prostu mają szorstkie uda, ale spróbuj pokrzywy ? 

 

Poczytaj o tym. Ja myłem głowe normalnie, a później płukałem zaparzoną pokrzywą. Włosy mniej wypadaja i stają się mocniesze oraz ciemniejsze. Do tego piłem kubek pokrzywy codziennie.

 

Podsumowując pokrzywa pomaga w regeneracji włosów i mniej ich wypada, ale chyba genetyka robi swoje i po prostu pokrzywa lub inne środki odroczą w czasie to co jest nieuniknione, ale warto próbować ?

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi metodami trzeba uważać.

Sam stosowałem masaże sktóry głowy aby polepszyć krążenie ale było co raz gorzej.

Okazało się że przyczyną mojego łysienia jest łojotok i bardzo nie wskazane jest dotykanie skóry głowy bo powoduje to zwiększenie produkcji sebum. Od tamtej pory zmywam codziennie jego nadmiar specjalnym szamponem i jest co raz lepiej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIC. Jedynie sytem włosów, peruka, przeszczep. JEsteś koło 40 wiec Twoje łysienie nie jest agresywne, dlatego zabieg wchodzi w gre. Ale na pewno nie w klinice w Polsce, a np. Brukesela (jest jakiś światowej klasy gość wykonujacy te zabiegi). Kiedyś sam się interesowałem tym tematem, ale ,,wyrosłem z tego'' i nawet jakby mi ktoś zaproponował taki zabieg za darmo, to bym powiedzial - NIE ! Wolałbym te pieniądze oddać na schronisko lub inny lepszy cel służący komuś, czemuś. 

 Tombak piszę o walce z łysieniem, a sam jest łysy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński polecam książkę "Biomłodość" Roxy Dillon. Książka jest adresowana do kobiet, ale dla mężczyzn można wyciągnąć również mnóstwo rad. Autorka nie sprzedaje własnej linii kosmetyków, suplementów ani nic takiego. Czysta i potężna wiedza. Znajdziesz tam cały rozdział poświęcony włosom. Jedyne co, to zostają chęci żeby wcielić to w życie. Polecam gorąco ten tytuł!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zaczynam łysieć z przodu głowy i na ciemieniu, no i nie bardzo mi się to podoba."

 

Witam w klubie

 

PolecamZnalezione obrazy dla zapytania maszynka do strzyżenia  lub  Znalezione obrazy dla zapytania peruka pipihttps://sklepanimatora.pl/pol_m_Przebrania_Peruki-3923.html

Czasem pewne rzeczy trzeba wziąść na klate, mnie zaczeły lecieć w wieku 19l,

Ale wizyta u dermatologa i stare sposoby na spowolnienie nie zaszkodzą, a drogie cuda lepiej sobie darować, szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby istniała "cudowna maść" do wcierania w palnik, jej wynalazca byłby zapewne multimiliarderem o którym każdy by słyszał jak o Jobsie czy Gatesie. Podejrzewam, że i tak objeżdżał bym wtedy sierść na max 1mm. To jest po prostu mega wygodne a jak się nie jest przystojniakiem (i na odwrót), to co za różnica czy nie jest się nim z włosami czy bez? Więc wali mnie to.

 

@kryss nieco mnie uprzedził, bo miałem zaproponować to ;)

webrazor-products-16-800x475.jpg

 

Pierwsze golenie łba było lekką rzeźnią (strasznie krwawił mi czerep przy nawet delikatnym zacięciu).

Ale zawzięcie postawiłem sprawę po męsku - nie chcecie rosnąć, to wypierdalać

 

I tak już ze dwie dekady. Ludzie nie znają mnie już innego niż jako skinola. Z kudłami chyba bym się czuł jak bym stracił tożsamość :D

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przeszczepem zawsze jest ryzyko, że się nie przyjmie. Może już teraz dają gwarancję, że na 100% będą chaszcze, ale wątpie. Ale to i tak masz tylko 1000 przeszczepów co wbrew pozorom nie dużo jeszcze masz duże łysienie. Możliwa ilość przeszczepów zależy od gęstości/ ilości włosów z tyłu głowy. Skądś te włosy muszą wziąć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Cześć, trochę odświeżam temat,

Moje łysienie jakoś mocno mnie nie trapi, mam rysy twarzy takie, że bez włosów wyglądam w miarę OK - najgorzej z łysieniem natomiast wychodzą mężczyźni, którym brakuje ostrzejszych rys twarzy (wysokie facial femininity).

Ale jako że lubię robić różne testy, także na sobie, rozważam podjęcie minoxidil+dermarolling. To są dwie z tzw. trójcy, jeszcze jest finasteride obniżający DHT, któego nie chcę brać, jako ze nie chcę ingerować bezpośrednio w swoje hormony.

Czy ktoś z Was próbował? Jakie wrażenia, efekty? Na co uważać? 

 

Terapia wbrew pozorom nie stanowi jakiegoś majątku, dlatego myślę że warto sprawdzić, a jeśli będą efekty uboczne to odstawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, krzy_siek napisał:

Czy ktoś z Was próbował? Jakie wrażenia, efekty? Na co uważać? 

 

 

Na reddicie na tressless sporo było historii sukcesu, ale większość zawierała pełniejszy protokół niż minox + mikronakłuwanie.

Z takim schematem jak napisałeś znalazłem coś takiego, przed i po 3 miesiącach fotki:

 

0onundhcjcj91.jpg?width=640&crop=smart&a

 

yun5rixcjcj91.jpg?width=640&crop=smart&a

 

Ciekawy przypadek z dużym odrostem, chociaż nie wiadomo na ile reprezentacyjny.

Edytowane przez Dworzanin.Herzoga
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.