Skocz do zawartości

Dziękuję za rośliny i zieleń dookoła mnie


Imbryk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w drodze do pracy naszła mnie myśl - ile dookoła jest roślin! Jak tu jest zielono.

Nie mieszkam w lesie deszczowym - tylko w obszarze podmiejskim - dużo budynków, dużo asfaltu, bruku, betonu - ale ale...

 

Ale mimo wszystko gdzie nie spojrzę, w moim "kadrze" jest jakaś roślinka, trawnik, drzewo, kępa krzaków, żywopłot.

 

Dziękuję za roślinność, szsczególnie w mieście - zadbane albo nie - krzaczory, trawniki wzdłuż ulic i autostrad, nawet bujna trawa i pokrzywy w rowach, wielkie łąki, lasy. Drzewa, które dzielnie w miejskim syfie i hałasie rosną i owocują latami, z bujnymi koronami albo drapaki ledwie zipiące.

 

Kurde, te zielone pomagają mi przecież żyć! Dają mi tlen, zabierają toksyny, ładnie wyglądają, nie marudzą, same rosną i walczą na swój sposób o życie, manifestując spokój, siłę i wytrwałość natury.

 

Tyle, cieszę się że są rośliny wokół nas.

I że są ludzie jak administracja czy Zieleń Miejska, którzy o to dbają.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.