Skocz do zawartości

Nadciśnienie - naturalne leczenie?


meinong

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem ciekawe informacje na temat obniżania ciśnienia.

http://nadcisnienie.naturalneleczenie.com.pl

Nie chciałbym brać leków, więc zacząłem spożywać magnez, ale nie przynosi efektów. Może któraś z pozostałych metod wam pomogła? Czy rzeczywiście siemię lniane tak skuteczne, jak autor stronki opisuje?

Edytowane przez meinong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meinong Przede wszystkim pytanie, czy faktycznie masz nadciśnienie? Kupiłeś ciśnieniomierz i mierzysz ciśnienie w domu? Bo jeśli nie, możesz mieć syndrom białego fartucha. Ja to miałem i konowały w wieku 17-stu lat leczyły mnie mocnymi lekami hormonalnymi na nadciśnienie po których byłem zombi z zimnymi jak lód dłońmi. Okazało się, że ciśnienie miałem wysokie tylko u lekarza. W domu było dobre. 

Jeśli faktycznie masz problem z ciśnieniem, to najpierw proponuję:

-schudnąć (jeśli masz nadwagę), 

-ograniczyć stres

-ograniczyć używki (alkohol, kawa, papierosy, sól, cukier)

-zioła (melisa, rumianek, zielona herbata itp.)

-sok z aronii, mikstury z czosnkiem

-omega 3, witamina D3, Witamina K2, magnez, niacyna,

-wysiłek tlenowy, ale bez przesady, żeby się kortyzol za mocno nie podnosił (z siłownią trzeba uważać, ćwiczenia oporowe mogą podnosić ciśnienie nawet na 24 godziny). 

-w ostateczności leki

Edytowane przez Dodarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Miałem kiedyś założony holter ciśnieniowy i wyszło, że mam średnio ok. 140/90. Brałem jakiś lek po którym się źle czułem i kardiolog się zgodziła na odstawienie o ile nie będzie przekraczać 140/90. To było chyba 10 lat temu. Ostatnio zmierzyłem w domu i wyszło jakieś 160/90. Czy rady zawarte na zalinkowanej stronie mogą pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meinong Te rady mogą pomóc. Próbuj najpierw naturalnie, bo pójście w leki to zgoda na przedwczesną kastrację i niepełnosprawność. 140/90 to jeszcze nie tak dużo. Kilkadziesiąt lat temu uznano by Cię za całkiem zdrowego, jednak w ostatnich latach normy na wszystko się obniża, żeby zwiększyć sprzedaż leków. 

Zrób sobie godzinne marsze min. 3 razy w tygodniu, do tego ogranicz sól, więcej magnezu, witamina D3, zmniejsz wagę (chyba że już jesteś chudy) i obserwuj co zadziała. Powinieneś eksperymentować, aż znajdziesz przyczyny podwyższonego ciśnienia. Masz dużo czasu, bo na to na pewno nie umrzesz w rok czy dwa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.