Skocz do zawartości

Zniszczone bilety NBP.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem motocykl, z banku pobrałem 15k. Przy wypłacaniu należności za jednoślad, przy zdejmowaniu gumki zniszczyłem banknoty 2x po 100 pln. 

 

Co mówią wszyscy w takim przypadku:

- w banku Ci wymienią!

 

 

A Chuja Ci wymienią Panie!

 

Przed "wymianą" poczytałem PDF z NBP.pl i oni są zobligowani do wymiany itd i dochodzi jeszcze:

jak banknot jest zniszczony możesz czasem uzyskać tylko 75% wartości banknotu...

 

Szukam oddziału NBP u mnie w mieście - mie ma. Byłem w centrum miasta, lecę do PKO (to chyba jeszcze polski bank). Teraz clue:

wchodzę, a tam automat, że numerek trzeba pobrać (jak mnie to wkurwia). 

Ale kurwa nic o moim przypadku, wiec błądzę trochę po tym banku, w końcu zainteresowana Pani pyta czego potrzebuje. (Mam 36 lat bylem ubrany w dres, ale z 2.5k na sobie miałem wiec nie wyglądałem jak dziad, lecz cwaniak). Przedstawiam sytuacje, Pani (bardzo miła), informuje abym pokazał, bilety, i oni mi nie wymienią lecz, uwaga: skleją specjalną, magiczną chyba taśmą. Wiec daje kasę, siedzę, a Pani bawi się nożyczkami i taśmą i mi oddaje, już zrobione... Przeszły w wpłatomacie.  

 

Czułem i nadal czuję zażenowanie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Magician napisał:

Mam worek starszych biletów z Waryńskim, Chrobrym, Moniuszką, Świerczewskim. Czy ktoś to jeszcze mi wymieni czy mam tym palić w kominku?

 

Do 2010 roku można było wymieniać stare banknoty na jakieś drobne, tutaj przykładowe info:

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,8870998,Masz_stare_banknoty__To_ostatnie_dni_na_wymiane_pieniedzy.html

 

Teraz na allegro stuzłotówki z Waryńskim w idealnym stanie chodzą po 2-3 zł/szt i pewnie idą średnio, z resztą myślę jest podobnie. ;) 

Tutaj poglądowo cała kategoria: https://allegro.pl/kategoria/polska-1966-1993-3569?order=m

 

Ja bym palił. ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.