Skocz do zawartości

Olej kokosowy do zębów


Bombas

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że temat może jak wzięty z jakiejś kafeterii czy innej wpkobiety, ale słyszałem u p Marka w audycji nie jeden raz o stosowaniu olejku kokosowego na zęby, dziąsła głównie w celu wybielenia. Akurat problem dotyczy mojego kompleksu i szukałem troche w necie na ten temat ale szczerze żadnych konkretów a strasznie sie boje czegoś popsuć, zęby to dość ważna sprawa i kiepsko by było spartaczyć sobie je jakimś głupstwem. Stosował ktoś i może jakoś się wypowiedzieć? 

Edytowane przez Bombas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Wg mnie totalnie bez żadnego sensu.Jak niby olej kokosowy ma Ci zęby wybielić? Na zasadzie że w słoiczku jest biały i po nim zęby też staną się białe?

Wybielanie polega na reakcji chemicznej z wierzchnia warstwa szkliwa na zasadzie peroksydacji czyli utlenowania dlatego stosuje się substancje na podstawie stężonej wody utlenionej czyli perhydrolu albo mocznika który wybiela

Inną metodą wybielania to czysto mechaniczna kupujesz pastę lub inny specyfik typu proszek do zębów lub żel o zwiększonym współczynniku ścieralności szkliwa RDA na poziomie 120-200 i ładujesz szczoteczką po zębach.W istocie wybielisz ale zetrzesz szkliwo dlatego będą białe. No i jeszcze dorobisz się nadwrażliwości zębiny, gdy przetrzesz szkliwo i otworzysz kanaliki zębinowe zębów z żywą miazga. Na rynku jest multum specyfików na wybielanie domowe przez nakladkowe po aktywowane lampą w gabinetach stomatologicznych.

Przestrzegam nie używaj domowych mikstur typu soda oczyszczona z kwaskiem cytrynowym to już totalna głupota. Efekt jest tego taki że w istocie działają mechaniczno-chemicznie a mianowicie rozpuszcza zmineralizowane osady i złogi naddziaslowe ale i odwapniania szkliwo powodując jego erozję.

 

Edytowane przez DissolvedAir
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DissolvedAir napisał:

Wg mnie totalnie bez żadnego sensu.Jak niby olej kokosowy ma Ci zęby wybielić? Na zasadzie że w słoiczku jest biały i po nim zęby też staną się białe?

Wybielanie polega na reakcji chemicznej z wierzchnia warstwa szkliwa na zasadzie peroksydacji czyli utlenowania dlatego stosuje się substancje na podstawie stężonej wody utlenionej czyli perhydrolu albo mocznika który wybiela

Inną metodą wybielania to czysto mechaniczna kupujesz pastę lub inny specyfik typu proszek do zębów lub żel o zwiększonym współczynniku ścieralności szkliwa RDA na poziomie 120-200 i ładujesz szczoteczką po zębach.W istocie wybielisz ale zetrzesz szkliwo dlatego będą białe. No i jeszcze dorobisz się nadwrażliwości zębiny, gdy przetrzesz szkliwo i otworzysz kanaliki zębinowe zębów z żywą miazga. Na rynku jest multum specyfików na wybielanie domowe przez nakladkowe po aktywowane lampą w gabinetach stomatologicznych.

Przestrzegam nie używaj domowych mikstur typu soda oczyszczona z kwaskiem cytrynowym to już totalna głupota. Efekt jest tego taki że w istocie działają mechaniczno-chemicznie a mianowicie rozpuszcza zmineralizowane osady i złogi naddziaslowe ale i odwapniania szkliwo powodując jego erozję.

 

 Testowałem olej, od momentu napisania posta do niedawna i wyszło tak sobie, może leciutko bielsze zęby, ale nie warto nawet 10zł inwestować w ten biznes, pozostaje przy zwykłej paście.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 9.02.2019 o 23:13, Bombas napisał:

 Testowałem olej, od momentu napisania posta do niedawna i wyszło tak sobie, może leciutko bielsze zęby, ale nie warto nawet 10zł inwestować w ten biznes, pozostaje przy zwykłej paście.

A to nie powinno się czasem wymieszać olej kokosowy z kurkumą i olejkiem miętowym (dla smaku)? Sam olej chyba nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2019 o 08:21, DissolvedAir napisał:

gdy przetrzesz szkliwo i otworzysz kanaliki zębinowe zębów z żywą miazga.

 

Poprawka.

W kanalikach nie ma żywej miazgi. Ona jest głębiej. Ale faktycznie odsłonięcie kanalików powoduje nadwrażliwość, która jest cholernie nieprzyjemna.

No i zębina bez szkliwa jest bardziej narażona na próchnicę, przebarwienia i takie.

 

Co ciekawe kanaliki mają większą średnicę niż niektóre bakcyle co prowadzi do rozważań na temat zapalenia miazgi.

 

Jedno słowo.  BONDING ( i chuj).

Lakierowanie i takie są cokolwiek przemijające.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kanalikach zębinowych jako takiej miazgi nie ma są włókna tylko odontoblastow. Komórek, które wytworzyły zębinę.Histologicznie należą do zewnętrznych komórek miazgi bo proces dentinogenezy ( budowy zębiny pierwotnej) zachodzi od zewnątrz do wewnątrz. Pełna zgoda z tym co piszesz odnośnie rebondingu i znoszenia nadwrażliwości w postaci zamknięcia kanalików zębinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.