Skocz do zawartości

"Zbuduj się od nowa" najnowsza książka dostępna już w sprzedaży!


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, książek u nas do sprzedaży bez liku, więc jeśli nie ta, to inna do gustu przypadnie.

W każdym razie, rozmawianie o cenie (wysokiej?) książki jest trochę słabe, np WK też sprzedaje swoje suple/białko po dość wysokich cenach, gdzie też duża część z tego jest inwestowana w ich rozwój, ich biznesu, kanału, etc. reasumując, kupno książki jest nie tylko kupnem wiedzy ale i daniem cegiełki na rozwój forów, stron i kanału Marka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem lekturę w związku z tym pozwolę sobie podzielić się "wrażeniami".W niedzielę wieczorem chciałem poczytać do poduszki jednak skończyłem dopiero ok 3 nad ranem choć miało być na chwilę. W międzyczasie rzuciłem poduszkę w kąt i przeniosłem się na fotel. Gdy skończyłem to aż przebierałem nogami by zacząć działać do tego stopnia,że zastanawiałem się czy warto iść spać bo chciałem już podjąć akcję.

Jeśli lubicie cykl Red bawi i uczy to polecam. Owszem jest to książka dosyć ogólna raczej nakreślająca jak niektóre nie do końca oczywiste kwestie przekładają się w długim horyzoncie czasowym.

Co po wiedzy specjalistycznej na dysku komputera skoro z niej nie korzystam? Jest to dobra książka dla młodych zwłaszcza,że wiele kwestii do wdrożenia opisanych w książce można kontynuować korzystając z darmowych narzędzi, źródeł wiedzy. 

Być może nieobiektywnie ale ja jestem bardzo zadowolony i zamierzam wracać do niej ponownie czy to ze względu na notatki czy też po inspirację/pomysł co dalej.

  

Edytowane przez Ramzes
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzes i to jest dokładnie to, o co mi chodziło. Celem, który mi przyświecał było zainspirowanie do działania. Podanie prostej recepty na zbudowanie podstaw:

 

- posiądź takie i takie umiejętności z tych i tych powodów.

 

- dobieraj odpowiednie lektury, czytaj tyle i tyle. 

 

- gromadź wiedzę i umiejętności, przejdź do praktyki i zacznij zamieniać umiejętności na pieniądze, a pieniądze na cele.

 

- w określonych miejscach znajdziesz takie i takie materiały.

 

- tak zagospodaruj czas, a tak pieniądze.

 

- możesz zacząć nawet jak masz swoje lata, kiepską pracę i jesteś niezadowolony ze swego życia. 

 

- cały czas stawaj się lepszym, to czego się nauczysz przyda się niezależnie od dalszej drogi, którą obierzesz.

 

I te wskazówki przydadzą się niezależnie czy ktoś odnajdzie spełnienie w pracy w korpo, we własnym biznesie, czy będzie cichym niszowym artystą mieszkającym w górskiej chatce. 

 

Sam proces budowania mocnych podstaw daje jedną ważną rzecz, dowiadujesz się dwóch rzeczy w czym jesteś dobry i co ci sprawia radość, niekoniecznie jedno musi pokrywać się z drugim, ale mając tą wiedzę, możesz to wykorzystać w praktyce. Zajmiesz się robieniem tym co może nie dawać ci wybitnej radości, ale jesteś w tym dobry i da ci środki, żeby za zdobyte środki realizować to co daje ci radość.

 

Oczywiście jeśli jedno z drugim się pokrywa, to jakbyś trafił w totka.    

 

Finalnie człowiek powinien stać się niezależny finansowo, zabezpieczony materialnie, robić to co lubi przynajmniej hobbystycznie, jeśli nie może się z tego utrzymać, cały czas rozwijać się intelektualnie i dbać o zdrowie, w sumie to jest to co ten świat ma do zaoferowania, jeśli na to zapracujesz, zmienia się jedynie indywidualna skala.

 

Jak się zdecyduje wykorzystać podstawowe umiejętności i jak je dalej stosować i w jakim kierunku iść to kwestia indywidualna, każdy ma inne cele i inną indywidualną skalę potrzeb. 

 

Mógłbym napisać np. książkę "Jak ze 100 k zrobić milion w mniej niż dwa lata - trzy sprawdzone schematy działania", ale po pierwsze wiem, że na forum jest może kilka osób, które potrafiłyby zastosować taką wiedzę w praktyce, a po drugie te kilka osób, które potrafiłyby to zrobić paradoksalnie nie potrzebowałoby tej książki :) Mogłaby co najwyżej stanowić dla nich potwierdzenie, że ludzie, którzy robią pewne rzeczy operują bardzo podobnymi i powtarzalnymi schematami.  

 

Pozostali dostali by wiedzę, ale zabrakłoby doświadczenia i umiejętności, spróbowaliby, wtopili np. oszczędności życia i mieli pretensje do autora, bo żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary ?

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, koksownik napisał:

Zadam tradycyjne pytanie

Praktyka sprzedaży pokazuje, że schodzi bardzo dużo e booków i mały nakład papierowy, więc jeśli zdecydujemy się na druk to nie wcześniej niż za pół roku i w niewielkim nakładzie, co przełoży się na wyższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ramzes namacalna wiedza jest cenniejsza. Nie wiem jak ty, ale większej ekscytacji dostałbym na widok 100 miliona w gotówce a nie w postaci cyferek w banku. :) 

A dane z pendrive'a z tego co wiem, mogą ulec wymazaniu po kilkunastu latach (poprawcie, jeśli się mylę). 

Edytowane przez koksownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem wielkim entuzjastą publikacji elektronicznych. Przy uwzględnieniu kosztu m2 mieszkania, przechowanie biblioteki papierowych książek to u nas jakieś 14k PLN. Trochę więc trzeba dorzucić do ceny papieru. 

A tak serio, to po prostu wygodniej się czyta na czytniku (wielkość liter, kolor tła i czcionki...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem,otworzyłem i przeczytałem w całości.Jestem zadowolony jednak czuję duży niedosyt, ponieważ chciałbym żeby ta pozycja nie miała 187 stron (z czego ponad 10 jak nie więcej to puste karki) tylko ok 400 minimum.Cena jest adekwatna jeśli traktujemy ją jako cegiełkę do rozwoju forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 3.10.2018 o 10:06, Mosze Red napisał:

Mógłbym napisać np. książkę "Jak ze 100 k zrobić milion w mniej niż dwa lata - trzy sprawdzone schematy działania", ale po pierwsze wiem, że na forum jest może kilka osób, które potrafiłyby zastosować taką wiedzę w praktyce, a po drugie te kilka osób, które potrafiłyby to zrobić paradoksalnie nie potrzebowałoby tej książki

Książkę dawno kupiłem, zainteresował mnie ten fragment.

Wiem, że schematów nie napiszesz, ale czy mógłbyś np. napisać słowa wskazówki, żeby wiedzieć gdzie szukać i co rozkminiać?

Np. ziemia rolna->przekształcenie->działki budowlane->profit

kupno kawalerki->odświeżenie->sprzedaż powtórz x10/procent składany

albo chociaż branże, typu np; nieruchomości komercyjne itd.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Książkę kupiłem, kolejna cegiełka dołożona na spełnianie zachcianek guru :D

Świętnie napisana, język bardzo przystępny.  Na pewno duża dawka motywacji. Kupiłem ją ponieważ jest dużo takich pozycji na rynku a szukam czegoś konkretnego, co tak na prawdę działa tudzież wyselekcjonować pożądane aktywności . Mogę stwierdzić że dużo tych umiejętności już zdobyłem ale jak widać jeszcze nie na tym poziomie jak powinno być. Jestem pod wrażeniem jeśli @Mosze Red faktycznie ma opanowane na 100 % to co w książce jest opisane :)

Książka dla początkujących i tych co szukają inspiracji, cały czas stawaj się lepszy!

Pozdrawiam 

 

Edytowane przez trek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.