Skocz do zawartości

Jaki zestaw VR wybrać?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzieciństwa marzyłem o lataniu i niezwykłych światach, i te marzenie zaspokajałem za pomocą wyobraźni, książek itd.

 

Ale dziś mamy VR, i marzenie można spełnić. A ponieważ sprzedałem motocykl, mam twardą walutę za którą mogę sprawić sobie troszkę przyjemności - należy mi się za lata zapierdolu bez urlopu. No i są trzy opcje:

 

1. Samsung S8/S9 + okulary VR. Kiedyś z mamą testowałem to w sklepie (ze trzy, cztery lata temu) i byłem zachwycony. To naprawdę wgniotło mnie w podłogę, a teraz będzie jeszcze mocniej bo sprzęt nowszy i lepszy.

 

+ mam telefon większy niż swój srajfon (4 cale) a korzystam często by sprawdzać forum itd., więc miałbym lepszy podgląd pracy, jakieś filmy, podgląd kamer w domu, mobilność czyli telefon w kieszeni, gogle w plecaku i śmigam np. do rodziców by im to pokazać.

 

- z racji małej mocy, gry odpadają.

 

 

2. Sony 4 pro + VR. 

 

+ Masa gier, ponoć niezła jakość.

 

- mała mobilność, drogie gry, prawie 4k pójdzie a nie wiem czy znajdę czas na zabawę.

 

 

3. Occulus albo HTC vive

 

+ Zajebista jakość, zabawa na wysokim poziomie.

 

- Zupełny brak mobilności, mało softu, cena (zwłaszcza HTC), mam za słabą grafę (gtx 970) ale wystarczający procek (I7-8700)

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Waham się między S9 i VR a sony. Z sony jest taki problem, że z racji współpracy ze Stuhrem ogłosiłem że nic od nich nie kupię, ale z drugiej strony jest to śmieszne - rezygnowałem z ich kamerki (a bardzo jej potrzebowałem), a każdy olał mój apel, w imię czego się pozbywać dobrego sprzętu?

 

No i co tu wybrać?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Marek Kotoński said:

Z sony jest taki problem, że z racji współpracy ze Stuhrem ogłosiłem że nic od nich nie kupię, ale z drugiej strony jest to śmieszne - rezygnowałem z ich kamerki (a bardzo jej potrzebowałem), a każdy olał mój apel, w imię czego się pozbywać dobrego sprzętu?

W imię swojego danego słowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat. Też o tym myślę od jakiegoś czasu. Też zawsze chciałem być pilotem. I widzę, że się pojawiają już poważne produkcje symulatorów na VR. Ale nie wiem czy technologia jest już na tyle dojrzała, rozpowszechniona i ustandaryzowana aby rozważyć zakup takiego sprzętu.

 

Z tego co wiem każda technologia VR jest niekompatybilna ze sobą i tylko ze sprzętem dedykowanym. Nie wiem może za jakiś czas MS napisze standardowe biblioteki dołączane do DirectX i gry będą pod to pisane. Coś jak DirectSound Direct3D czy OpenAL byłoby coś takiego jak DirectVR albo OpenVR.

 

Kupicie sprzęt a za kilka lat się okaże że po walce standardów wygra np Oculus albo Sony - a wy macie co innego i przestaną produkować gry i soft na waszą platformę.

 

Nie wiem może za dużo rozważam ale po prostu jak każdy nie chciałbym umoczyć kasy w coś co nie będzie wspierane np za 2 lata. Bo sądzę że same okulary dobrej jakości mogą posłużyć dość długo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.