Skocz do zawartości

Nadpotliwość


Ceranthir

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, znacie jakieś sposoby na nadpotliwość? Nie ukrywam, że jest to mega irytujące, i czy zimno czy ciepły czy gorąco zawsze się pocę i nie umiem na to nic poradzić. Antyperspiranty/dezodoranty nie działają, jedynie spod paszek nie wali cebulą, jakieś blokery typu Etiaxil też raczej nie a nie chcę sobie wycinać gruczołów potowych lub wstrzykiwać botoksu... Jakieś rady? :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocenie się to naturalna reakcja organizmu. Wywala on w ten sposób nadmiar toksyn. To najprostsza i najłatwiejsza metoda.

 

Masz sygnał od organizmu, że coś robisz nie tak jak należy. Nie blokuj tego żadnym gównem bo tylko sobie zaszkodzisz na dłuższą metę.

 

Jak dla mnie to coś jest nie tak z dietą lub dużo stresu. Ewentualnie zwiększ intensywność treningów, żeby wypacać wszystko właśnie wtedy. Możesz też dodać saunę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ceranthir jeżeli masz nadwagę, spróbuj zrzucić pare kg, mi to pomogło. Zszedłem ~20 w dół i widać różnice, mniej tłuszczu mniej ciała mniej potu. W jakieś blokery nie warto się bawić (przynajmniej ja próbowałem i na mnie to nie działało). Podobno zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy również mogą być powodem nadmiernej potliwości, ale to już sprawa do zweryfiowania przez lekarza. 

Edytowane przez Rexer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.