Skocz do zawartości

Szaleńczy rajd po Słowacji


Brat Jan

Rekomendowane odpowiedzi

 

http://cartests.net/2018/10/02/wypadek-superaut-w-slowacji-kierujacy-mercedesem-i-ferrari-rowniez-zatrzymani/

 

" Kierującemu czarnego Porsche Cayenne Turbo za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 5 lat. "

 

 

Prawdopodobnie udział w wyścigu brało 5 aut:

41741616_320575848733191_607732405770526

 

slowacja-wypadek-1.jpg?w=1024

20181002105721.png

 

 

 

 

Za mało adrenaliny, więc trzeba robić weekendowe wyścigi uliczne:

http://fastlife.pl/o-nas/

DSC06115-1024x681.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym artykule zaintrygował mnie taki fragment:

 

'Trzy samochody jechały kolumną nie zważając na przepisy oraz innych użytkowników dróg. Na jednym z zakrętów, kierujący czarnym Mercedesem-AMG C43 Coupe wyprzedzał inne samochody mimo ograniczonej widoczności oraz na linii ciągłej. W pewnym momencie z naprzeciwka pojawiła się Skoda Fabia. ' :o

 

Natomiast cała akcja przypomina mi sceny z filmu 'Need for Speed'.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cortazar napisał:

W pewnym momencie z naprzeciwka pojawiła się Skoda Fabia. ' :o

 

Miałem o tym wspomnieć, ale ze względu na powagę wydarzenia pominąłem.

 

Z naprzeciwka jechało kilka pojazdów, a że Skoda była pierwsza to przyjęła na siebie cały impet i zatrzymała SUV-a.

 

Warto zauważyć, że kierowca Cayenne z racji, że wyżej siedzi, a Ferrari to niskie auto miał b. dobrą widoczność i powinien zauważyć nadjeżdżające z naprzeciwka auta.

Miał cały prawy pas wolny.

Zapewne skoncentrował się na tym aby siedzieć na ogonie Ferrari i za nim bezmyślnie podążać.

Edytowane przez Brat Jan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z Fabii - niewinny facet nie żyje. Syn i żona w szpitalu. Podobno osierocił kilkoro dzieci. Gdzieś mówili, że żona zmarłego gościa w ciężkim stanie. Na szczęście w lepszym jego 21 letni syn. Miał 88 letnią matkę, która się opiekował.

 

Osierocone dzieci bez ojca. Wdowa bez bliskiej osoby na starość. 88  letnia matka już bez opieki syna. Traumy, konsekwencje zdrowotne, szpitale, pogrzeb.

 

 

10 godzin temu, Dodarek napisał:

Rozumiem na torze, ale na drogach tak zapier... to gruba przesada.

 

Właśnie na torze czy na KJSach mogli się wypróbować. Tam szybko chłopaki w samochodach wartości jednej felgi ich wozów zweryfikowaliby ich umiejętności.

Edytowane przez SennaRot
  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Brat Jan napisał:

Zapewne skoncentrował się na tym aby siedzieć na ogonie Ferrari i za nim bezmyślnie podążać.

To wygląda jakby on podjął decyzję uderzenia w fabie. Na tira by tak nie poleciał zapewniam. Wydaje się,że oboje zjechali w kierunku barierki ale kierowca porsche zrobił to z premedytacją miał miejsce nie ogarniam jka można tak głupią decyzję podjąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może następnym krokiem UE celem podniesienia bezpieczeństwa będzie wprowadzenie limitu masy samochodu osobowego? 1500 maksimum?

Stawianie murków między pasami już mamy opanowane. Pierwsze widziałem na przełomie wieków w Niemczech.

 

Zresztą, nie dalej jak przedwczoraj musiałem się na pasie zatrzymać, bo kutas z naprzeciwka musiał koniecznie wyprzedzić sznurek aut. Gruby łysol w paserati. Morda nieskażona myślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w Europie Wschodniej mają taka dziwną mentalność, nie wiem czy to spuścizna zaborów, wojen.

 

Chodzi mi o to że wieśniak jak ma coś więcej, w tym przypadku super sportowe auto to czuje się lepszy od innych, to także można zauważyć w rożnych innych okolicznościach, przykład z dzisiaj, duza galeria handlowa, a koleś zaparkował na dwóch miejscach i dla przejściu dla pieszych, Mercedes za 300, może więcej tysięcy, chuj wielki go obchodzi czy starsza kobieta przejdzie, czy matka z dziećmi, ja mam furę i jestem Pan.

 

Na drogach to norma, brak wrzucania kierunkowskazów, wpychanie się, chamskie odzywki i gesty, Ci ludzie to wieśniaki, ze słomą w butach, ale poprzez większa ilość hajsu czują się lepsi, to zawsze mnie fascynowało, że komuś ego rośnie wprost proporcjonalnie do blachy w której siedzi :P

Na Zachodzie jest to nie do pomyślenia, tam czy człowiek jeździe Lamborghini Aventador czy toyotą Ayigo, ma takie same prawa, i każdy o tym wie.

 

Pamiętam sytuacje w Belgii, gdzie staliśmy ze znajomymi przed pasami, zatrzymuje się koleś w Maseratii i nas przepuszcza, coś nie do pomyślenia w naszym kraju, szczególnie w dużych miastach...

Natomiast w Polsce raz za razem trafia się kierowca który jest potencjalnym mordercą, np tak zwany Frog, który zrobił sobie wyścigi na ulicach Warszawy, najgorsze jest to że ludzie temu przyklaskują, że o skurwysyn jaki kozak, lajkują, podniecają się, w każdym normalnym kraju za coś takiego dostał by kilkanaście lat pierdla pod rygorem, u nas zakłada blogi i spokojnie prowadzi sobie firmę z pomocą rodziców :P

 

Co zauważyłem, policja boi się łapać takich kierowców, takich których cena auta przekracza 400k, na zachodzie nie ma czegoś takiego, dobrym przykładem był policjant z USA który zawinął cwaniaka w Ferrari, który myślał że jest bogiem :)

 

https://www.cda.pl/video/939703c

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą sądzeni w Słowacji. To skończy się wyrokami więzienia. Znajomości nic nie pomogą bo po ostatnich wydarzeniach w tym kraju(zabójstwo dziennikarza oraz jego partnerki). Służby patrzą wszystkim na ręce. Do tego to mały kraj więc wypadek odbił się bardzo szerokim echem.

 

P.S. szkoda że nie wpadli po takie coś:

Znalezione obrazy dla zapytania kraz 255

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, SennaRot napisał:

Gość z Fabii - niewinny facet nie żyje. Syn i żona w szpitalu. Podobno osierocił kilkoro dzieci. Gdzieś mówili, że żona zmarłego gościa w ciężkim stanie. Na szczęście w lepszym jego 21 letni syn. Miał 88 letnią matkę, która się opiekował.

 

Osierocone dzieci bez ojca. Wdowa bez bliskiej osoby na starość. 88  letnia matka już bez opieki syna. Traumy, konsekwencje zdrowotne, szpitale, pogrzeb.

TO właśnie są skutki wypadków.

Te najważniejsze.

 

I o nich się najmniej i najrzadziej mówi.

Skutki społeczne.

 

8 godzin temu, The Motha napisał:

Co zauważyłem, policja boi się łapać takich kierowców, takich których cena auta przekracza 400k

Złe spostrzeżenia masz ?

 

22 godziny temu, Brat Jan napisał:

Prawdopodobnie udział w wyścigu brało 5 aut:

Co najmniej 2 z tych aut (Mercedes oraz Ferrari) to samochody z parku prasowego importerów.

(niebieskiego i Mustanga nie widzę nr rej, jak ktoś podeśle zdjęcia, to zaraz ustalę)

Kierowcami - przynajmniej częściowo - byli tzw "dziennikarze" motoryzacyjni (ten w Mercedesie 27 lat).

Więc nie do końca "rich kiddies", tylko raczej "rich-wannabes".

 

Ogólnie siedzą w gównie po szyję w bardzo wielu płaszczyznach.

 

Po pierwsze - odpowiedzialność karna.

Słowacja to państwo o wysokiej świadomości bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dojadą ich zatem ostro. Bynajmniej nie z uwagi na narodowość.

 

<dygresja>

Polaczki (nie mylić z Polakami) mówią o Słowacji jako o "państwie policyjnym", "przypierdalaniu się", "gnojeniu biednych Polaków przez zazdrosnych Pepików".

Z moich doświadczeń - "biedni-uciśnieni-gnojeni" Polacy zazwyczaj mają DUŻO za uszami w stylu jazdy ("Nie po to mam 150KM, żeby 50 kmh jeździć!"). Osobiście często w tym kraju bywam, pojazdami z różnych krajów (nie tylko na PL numerach rej). Policja zatrzymywała mnie wielokrotnie "z łapanki" (jeżdżę głównie nocą, o nieludzkich porach).
NIGDY SIĘ NIE PRZYJEBALI. Dobry wieczór, dokumenty (popatrzył, że w ogóle są, nawet nie zajrzał), dziękuję dobranoc.

Jak raz w Bratysławie się zamotałem i zawracałem na zakazie ruchu, zatrzymali mnie, "dobry-dokumenty", rzut oka że są, "Alkohol? Nie! Dobranoc".

Tylko że ja nie waliłem w chuja zawracając na bezczela, tylko z daleka widać było, że się miotam z mapą i nie ogarniam kuwety. Ewidentnie mogli mi przyjebać pajdę, a nawet im powieka nie drgnęła.

Wspomniałem, że ja "nie lubię zapierdalać"? No właśnie. Zbieżność - moim zdaniem - nieprzypadkowa...

</dygresja>

 

Po drugie - ubezpieczenie.

Prasówki/testówki RZADKO mają zezwolenie na wyjazd za granicę. Z tego + z racji brania udziałów w nielegalnych wyścigach należy się spodziewać, że ubezpieczyciel wypnie się ciepłą dupą na odszkodowanie casco (prawdopodobnie wykluczenie terytorialne. Generalnie parki prasowe mają nietanie ubezpieczenia - to wysokoszkodowe auta...)

Na dokładkę w umowie użyczenia zazwyczaj JEST JASNO POWIEDZIANE, czego nie wolno. A wielu rzeczy nie wolno ?

Zatem - sprawcy jaja finansowo urwą...

 

Po trzecie - w branży pan(owie) nie bardzo mają czego już szukać...

Chyba oczywiste. Dość mocno nasrali we własne gniazdko...

 

Komentarz?
A co tu komentować...

Postronnych osób tylko szkoda.

  • Like 6
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zamieszczonym przeze mnie linkiem Fast Life prostuję, to nie on kierował.

 

https://m.facebook.com/643769792392838/posts/1473309939438815/

Dla wszystkich zainteresowanych - proszę o pofolgowanie z komentarzami dotyczącymi wypadku na Słowacji.

Nie jestem z nim w żaden sposób powiązany. Nie jestem właścicielem ani użytkownikiem żadnego z aut biorących udział w wypadku, jak również nie byłem kierowcą ani pasażerem żadnego z nich w chwili wypadku. W czasie wypadku przebywałem w Polsce testując Forda Focusa RS, którego widzieliście w poście z niedzieli.

Faktem jest, że Ferrari to auto mojego znajomego, z którym miałem okazję jeździć jako pasażer. Auto było także przedmiotem jednego z przeprowadzonych przeze mnie testów, dlatego znajduje się na mojej stronie internetowej, w zakładce "o mnie". Z uwagi na moje hobby (prowadzenie bloga oraz profilu na FB) jeździłem różnymi samochodami, należącymi do różnych osób, ale - co, mam nadzieję, że będzie dla wszystkich oczywiste - nie mogę odpowiadać za zachowanie ich użytkowników na drodze.

Podkreślam, iż wiązanie mojej osoby z ww. tragicznym wypadkiem jest bardzo krzywdzące i nie na miejscu.

Nie ma z mojej strony zgody na mowę nienawiści i bezpodstawne szarganie mojego dobrego imienia m.in. poprzez nazywanie mnie mordercą (cyt. z wykop - Fastlife = blog mordercy).

Informuję zatem, iż wszelkie pomówienia będą rozstrzygane na drodze prawnej.

Was natomiast proszę o udostępnianie tego oświadczenia i podbijanie, aby trafiło do możliwie najszerszego grona, które mogło te nieprawdziwe informacje na mój temat wyczytać.

Trzymajcie się i z góry dzięki za pomoc
Wuja FastLife

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Złe spostrzeżenia masz ?

Być może, no ale głownie mówię na podstawie tego co obserwowałem :) bogatemu wolno więcej...

W każdym bądz razie prokurator nie odpuści i będą sądzeni na Słowacji.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Motha napisał:

bogatemu wolno więcej...

Bogaty może się SKUTECZNIEJ bronić.

Tylko i aż tyle.

 

2 godziny temu, The Motha napisał:

W każdym bądz razie prokurator nie odpuści i będą sądzeni na Słowacji. 

No nie ma innej opcji, skoro tam naodpierdalali.

Mogą tylko chyba po jakimś czasie starać się o odsiadkę w PL, ale to już głębsze tematy prawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mediach już zaczynają się podnosić głosy, że to nasza wspólna wina, że jako Polacy powinniśmy się czuć winni i że państwo Polskie powinno płacić dożywotnie odszkodowania.

 

https://www.o2.pl/artykul/kontrowersyjne-slowa-po-wypadku-na-slowacji-wszyscy-ponosimy-wine-6302278754203265a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wojkr napisał:

W mediach już zaczynają się podnosić głosy, że to nasza wspólna wina, że jako Polacy powinniśmy się czuć winni i że państwo Polskie powinno płacić dożywotnie odszkodowania.

 

https://www.o2.pl/artykul/kontrowersyjne-slowa-po-wypadku-na-slowacji-wszyscy-ponosimy-wine-6302278754203265a

 

Co za gówno-artykuł.

Ale o2.pl to portal należący do grupy Wirtualna Polska, co wyjaśnia, skąd taki wydźwięk tego tekstu.

 

Na wp potrafili np wziąć fotkę randomowego typa z Niemiec i nazwać go "polskim neonazistą", a to tylko 1-szy przykład z brzegu.

 

 

Za przestępstwo odpowiada sprawca, a nie naród, niech spierdalają z tą pedagogiką wstydu.

Ciekawe, że te same media nie trąbią np. o narodowości osobników celowo wjeżdżających w grupy ludzi, czy wysadzających się i od nich nie wymaga się odpowiedzialności zbiorowej.

:blink:

 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuje aby ten altruista autor wpisu sam sprzedał swój dom czy mieszkanie albo wyciągnął oszczędności i dał je słowackiej rodzinie, która straciła ojca. Później niech pisze takie teksty. Skoro uważa, że wszyscy ponosimy winę nich sam da coś od siebie dla przykładu :D

Edytowane przez SennaRot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dworzanin_Herzoga napisał:

Za przestępstwo odpowiada sprawca, a nie naród, niech spierdalają z tą pedagogiką wstydu.

Zauważę tylko często prezentowaną na forum i w społeczeństwie logikę*.

 

Polak naodpierdala = "jednorazowy przypadek, odpowiada sprawca, a nie naród".

Obcokrajowiec, ZWŁASZCZA Muzułmanin naodpierdala = "pierdolone ciapaki/muslimy/nachodźce, łap Jontek za widły"

 

Każdy zły uczynek ma konkretną twarz, imię i nazwisko...

 

*to nie jest nic osobistego - generalna obserwacja. Nie odnoś tego do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stary_Niedzwiedz Jak śmiesz szkalować święty Naród Polski? ;)

 

A poważnie, też zauważam podobne tendencje i staram się unikać takich podwójnych standardów jak w przytoczonych przez Ciebie przykładach.

Przy czym, gdy są np. dwie grupy i jedna ma zdecydowanie więcej za uszami, to unikam stosowania symetryzmu i zrównywania ich na siłę (nie mam teraz nic konkretnego na myśli, piszę ogólnie).

 

To tyle, chyba nie ma co offtopować. :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.