Skocz do zawartości

Rap.


Rekomendowane odpowiedzi

Pisz tekst tak jak czujesz. 

Sporo bitów jest dobrych i darmowych lub jakieś instrumentale z kawałków. 

Nie jestem raperem, ale zacząłbym tak, że wziąłbym napisał tekst i nawinął do majka, potem mix/master. Najlepiej jakiegoś kolege znajdź do tego.

No i robienie bitów nie ma sensu większego, bo to wymaga czasu, a chyba cel twój to rapować. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZamaskowanyKarmazyn To całkiem proste. Zwrotka zazwyczaj składa się z 16 wersów.

Jedni piszą pod bit, inni na sucho. Ja polecałbym to pisać pod bit i układać w głowie nawijkę.

Możesz sobie puścić głośniej bit i zarapować kilka wersów, żeby sprawdzić czy jest ok.

Jeśli nie, wprowadzasz poprawki, jeśli ok piszesz dalej.

 

No i pewnie skoro o to pytasz, to wiesz, że warstwa liryczna w rapie jest ważna.

Czy mniej, czy więcej ważna - zależy od stylu, od tego jak chcesz to robić.

No i rymy, zobacz jakie są, bo możliwości jest mnóstwo, najprostsze są częstochowskie ? 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dużo pisałam w sumie od dzieciaka. Dużo z tego leży nadal w szufladzie, mieliśmy ekipe "raperów", nawijaliśmy często, jeden miał majka drugi ogarniał mix/master. Jednak potem każdy poszedł w swoją stronę. Moich kawałków niema już na yt, po jakimś czasie stwierdziłem, że były żenujące i kazałem je zdjąć ziomkowi. I tyle mojej kariery.. Brakowało mi wtedy pewności siebie, teraz rozegrał bym to inaczej.

Edytowane przez Silny88
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem i nagrywałem do tego duzo trenowałem na wolno. Na poczatku wogóle mi nie szło ale po okolo 2-3msc pisania min. 1 kartki dziennie szły juz dobre zwroty. Pisałem raz z bitem raz bez. Polecam codzienny  freestyle bo wtedy siekniesz pod każdy bit :) Od dłuższego czasu nic nie nagrałem ale co i raz coś skrobne jak przyjdzie wena i powiem, że bez problemu pisze 16 obecnie. Także moja rada tak pisz,pisz,pisz a jak już zobaczysz że idzie Ci jak po maśle to się weź za nagrywki i skilluj flow :)

Aaaaa i jeszcze dodam, że w tamtym okresie nagrywania i freestylowania miałem największe powodzenie u samiczek :D

 

Edytowane przez bulletproof
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym chciał coś porapować, ale sam się jednak poddałem - mam zbyt małe umiejętności by samemu podołać, musiałby ktoś ze mną posiedzieć z miesiąc, poduczyć, wskazać słabe i mocne strony i może wtedy by coś ruszyło a tak dupa blada, ośmieszyć się tylko można ?

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klariett Postawiłem sobie za cel wypuszczenie jakiegoś kawałka w youtube i osiągnięcie przynajmniej kilku tysięcy wyświetleń, taki kamień milowy. Jak mi się to uda to chętnie. :) @Quo Vadis? Zazwyczaj jak napiszę tekst to często wers nie mieści się w bicie, czyli lepiej chyba próbować pisać pod bit, albo cos pojechać na bicie i później to zapisać. I w ogóle każdy wers wydaje mi się zbyt długi żeby zmieścić się w jakimkolwiek bicie.  @bulletproof Miałeś jakieś zasady jeśli chodzi o pisanie? Ilość słów w wersie np? Albo długość wersu? 

 

Jak mi się uda utworzyć jakiegoś gniota z tych wypocin to podrzucę na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.